Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Luna

Poruke:693

Pregleda:48386

Nivo: U blagom usponu / 97 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 0:36 Izmjenjeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 0:39

Tema: Sinastrija

Zato sam i resila da sama pogledam sta je u pitanju ali vidim da ne umem,dosta toga mi nije jasno..evo,njegov SMC u strelcu 3.15..moj SA u Raku na 2.29.Jesi li to pitao?

0

0

PogledajDobroLoše

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 1:05 Izmjenjeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 1:07

Tema: Sinastrija

Citiran post

Andjela je napisao:

Zato sam i resila da sama pogledam sta je u pitanju ali vidim da ne umem,dosta toga mi nije jasno..evo,njegov SMC u strelcu 3.15..moj SA u Raku na 2.29.Jesi li to pitao?

Da, da, jkod Rahu/Ketu, uzimam u obzir orbis do oko 3 stupnja.
Ovdje je izuzetno blizak orbis.
Saturn - Rahu.
Saturn - prošlost, karmičko nasljeđe iz prošlog života.
Rahu - točka budućnosti.
Ovdje prošlost zahtjeva biti modificirana, dati nove temjelje prošlom, odnosno izgraditi novu formu na osnovu stare. I dogodi se to. Ali, uz mnogo čekanja, otežanja. Uglavnom u kasnijim godinama ovog ili u sljedećm životu. U odnosima gdje su uključeni Čvorovi, vrlo je naglašena telepatska povezanost, ali i zanos. Može se poraditi na odnosu, ali fakat je potrebno da oboje budu jako ozbiljni. Uglavnom su, da se ne lažemo, to platonske veze. Uz mnogo truda, mudrosti i opreza, može biti nešto više. Savjetujem direktnost, ali suptilnu direktnost u odnosu. Nikako naglo.
Mars 0 Rahu može dovesti do naglog pucanja odnosa.

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: U blagom usponu / 97 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 1:14

Tema: Sinastrija

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Da, da, jkod Rahu/Ketu, uzimam u obzir orbis do oko 3 stupnja.
Ovdje je izuzetno blizak orbis.
Saturn - Rahu.
Saturn - prošlost, karmičko nasljeđe iz prošlog života.
Rahu - točka budućnosti.
Ovdje prošlost zahtjeva biti modificirana, dati nove temjelje prošlom, odnosno izgraditi novu formu na osnovu stare. I dogodi se to. Ali, uz mnogo čekanja, otežanja. Uglavnom u kasnijim godinama ovog ili u sljedećm životu. U odnosima gdje su uključeni Čvorovi, vrlo je naglašena telepatska povezanost, ali i zanos. Može se poraditi na odnosu, ali fakat je potrebno da oboje budu jako ozbiljni. Uglavnom su, da se ne lažemo, to platonske veze. Uz mnogo truda, mudrosti i opreza, može biti nešto više. Savjetujem direktnost, ali suptilnu direktnost u odnosu. Nikako naglo.
Mars 0 Rahu može dovesti do naglog pucanja odnosa.

Da,platonska veza..svi su pokazatelji tu,samo mi je trebao dokaz.Imamo i neptun u konjukciji sa severnim cvorom..i to je jedan od pokazatelja,je l' tako?

0

0

PogledajDobroLoše

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 1:27

Tema: Sinastrija

Citiran post

Andjela je napisao:

Da,platonska veza..svi su pokazatelji tu,samo mi je trebao dokaz.Imamo i neptun u konjukciji sa severnim cvorom..i to je jedan od pokazatelja,je l' tako?

Da, da...
Rahu i Neptun su pokazatelji paltonskih veza. A svaka platonska veza nosi patnju. Znam kako je.:( Ali dobro, meni je jedna platonska veza utjecala na to da odredim dalji životni put, a da naravno nisam bio ničega skroz svjestan. Čudni su to osjećaji. :)
Ketu i Saturn daju odnos, ali taj odnos je jako težak. Tu dolazimo do sukoba između kvaliteta i kvantiteta. Saturn i Ketu u aspektima sa drugim planetima su kvantitet nasprav kvaliteta. Veza koja traje ali uz mnogo iskušenja, teških momenata, teški momenti s vremenom postaju svakodnevica veze.
Rahu i Neptun su prejaki osjećaji koji kasnije, u zadnjem dijelu života ili u narednom životu dobijaju svoju konkretnu manifestaciju.
Sad, Rahu i Saturn, uz mnogo truda može biti prolazna veza. Ali, zbog Ma 0 Rahu, upitno je dal je i prolazna. Govorim u konkretnom smislu. U fizičkom smislu. Ovako platonski osjecajisu prejaki.

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: U blagom usponu / 97 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 1:27 Izmjenjeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 1:43

Tema: Sinastrija

Da i htela sam jos nesto da pitam.I moj i njegov Saturn su u prvoj kuci..moj na 2.29,njegov na 11.56..a kako kod konjukcije uzimamo orbis od 0 do 7 stepeni,ovo onda nije..u protivnom jos bi bila gora situacija..jaoo,hvala na razumevanju ,nije lako uopste
E da tu je i moj juzni cvor,u prvoj kuci u Raku.

0

0

PogledajDobroLoše

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 1:39

Tema: Sinastrija

Citiran post

Andjela je napisao:

Da i htela sam jos nesto da pitam.I moj i njegov Saturn su u prvoj kuci..moj na 2.29,njegov na 11.56..a kako kod konjukcije uzimamo orbis od 0 do 7 stepeni,ovo onda nije..u protivnom jos bi bila gora situacija..jaoo,hvala na razumevanju ,nije lako uopste

Dobro, rođeni ste iste godine, ili u razmaku od cca. godinu dana, jel tako?
Generacija što bi se reklo. I sad takva pozicija Saturna oslikava to da ste ista generacija, ali ako se nađe u ugaonoj kući, onda to pojačava povezanost.
Imam dosta primjera gdje je SA u 1. kući onog drugog. To su naglašeni karmički odnosi, gdje s vremenom dolazi do brojnih nezadovoljstava, trpnji, patnji zbog onog drugog. Emotivno zahlađenje, udaljavanje. Jedno drugom traži prilagođavanje. Tu se javlja potreba da jedan mijenja ono drugo. Dosta teška energija, jedan partner samo sputava onog drugog. Obično je tu i negativan utjecaj obitelji, neslaganje sa obitelji onog drugog.
Sad u ovom slučaju imam još i Rahu, pa Mars. Pa sveskupa, moglo bi doć do neke tajne veze. Ovakva veza ne može tek tako lako da dobije nekakvu ustaljniju formu. Suviše su to jaki i snažni osjećaji da bi to bila klasična veza. Potrebno je navikavanje kroz neformalni, liberalni odnos.

Koji su vam još aspekti zanimljivi. Ajde navedi ih i proanaliziraj.

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: U blagom usponu / 97 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 1:51

Tema: Sinastrija

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Dobro, rođeni ste iste godine, ili u razmaku od cca. godinu dana, jel tako?
Generacija što bi se reklo. I sad takva pozicija Saturna oslikava to da ste ista generacija, ali ako se nađe u ugaonoj kući, onda to pojačava povezanost.
Imam dosta primjera gdje je SA u 1. kući onog drugog. To su naglašeni karmički odnosi, gdje s vremenom dolazi do brojnih nezadovoljstava, trpnji, patnji zbog onog drugog. Emotivno zahlađenje, udaljavanje. Jedno drugom traži prilagođavanje. Tu se javlja potreba da jedan mijenja ono drugo. Dosta teška energija, jedan partner samo sputava onog drugog. Obično je tu i negativan utjecaj obitelji, neslaganje sa obitelji onog drugog.
Sad u ovom slučaju imam još i Rahu, pa Mars. Pa sveskupa, moglo bi doć do neke tajne veze. Ovakva veza ne može tek tako lako da dobije nekakvu ustaljniju formu. Suviše su to jaki i snažni osjećaji da bi to bila klasična veza. Potrebno je navikavanje kroz neformalni, liberalni odnos.

Koji su vam još aspekti zanimljivi. Ajde navedi ih i proanaliziraj.

Ima dosta lepih aspekata MO120MO.MO120VE.ME120VE..VE120MA..da ne davim ali sve ukazuje da bismo se veoma lepo slozili i na fizickom,i na intelektualnom nivo..takodje i na emotivnom nivou..samo eto..sta reci

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: U blagom usponu / 97 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 1:54

Tema: Sinastrija

Tu je i venera u sekstilu sa neptunom..e taj neptum me brine..malo idealizovanja,zar ne?

0

0

PogledajDobroLoše

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 2:08

Tema: Sinastrija

Citiran post

Andjela je napisao:

Tu je i venera u sekstilu sa neptunom..e taj neptum me brine..malo idealizovanja,zar ne?

Neptun, platonska ljubav.
Ja u natalu imam Ve 120 Ne 60 Pl pa mi to baš daje sklonost platonskim ljubavima, idelaiziranju. Ve aspekt Ne i-ili Pl osjetiš nekog, i ono instinktivno se vežeš za njega. E, sad okolnosti ovisi od drugih faktora.
U sinastriji je Ve-Ne dosta slabiji, ako nije konjunkcija ili opozicija, trigon na uzanom orbisu. Sekstil je malo slabiji, ali opet daje neobične osjećaje. Ono kad te nešto zagolica., kad ti se događa, kad osjećaš tu osobu, onako na tihoj vatri.
Imate li Svjetla povezana, Ve-Ma, aspekti ličnih planet, kakvi su?

0

0

PogledajDobroLoše

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 2:44 Izmjenjeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 2:49

Tema: Sinastrija

Evo smjernica nekih:
Saturn - karmički dug, počne neobično, zahlađenje, udaljavanje, tjeskoba, povlačenje, emocionalna praznina, mada ovisno o tipu ličnosti partneri se mogu pronaći na drugim talasima... Unatoč svemu, poteškoće u razumijevanju, nedostatak empatije i bliskosti, jedno uvijek razmišlja otići. Odnos koji može dugo da traje.

Neptun - zanos, nit ljubav, nit gola strast, baš zanos, platonska ljubav. Sposobnost telepatske komunikacije.

Ketu - stari karmički odnos, brojna iskušenja, onemogućava ono u simbolici planete koju aspektuje. Kao i Saturn ukazuje na dužinu i trajnost. Ako je ljubavni odnos, ima tu dosta miješanja od strane osoba iz okoline.
Ako su rano ušli u dugu vezu ili brak, onda tu ima mnogo teških momenata, koji s vremenom postanu svakodnevica, a partneri nikako da raskinu, i sve im biva gore. Razlog je nestajanje emocija. Ako su u zrelim godinama, onda ovisno od ostalih aspekata, ali ovaj odnos može imati višu dimenziju. Ipak bolan kraj je gotovo neminovan. Ovaj aspekt je izuzetan u višim duhovnim odnosima.
Kako je Ketu karmički vladar Škorpiona, ovdje dolazi do teških emotivnih blokada, čak i da su prepreke minimalne. Strah od bliskosti, iz ovih ili onih razloga, često opet kažem zbog geografske udaljenosti, utjecaja drugih ljudi, zauzetosti i sl.

Rahu - novi karmičli odnos (figurativno) .. .Odnos koji se tek treba formirati. U početku je tu ogromna zaljubljenost, ogroman zanos, ali iznenadno i naglo puca. Da bi ovaj odnos postao nešto stabilno i čvrsto, potrebno je mnogo truda, postaviti jasne i čvrste temelje i granice. Mada, to ide jako teško. Rahu je glava bez tijela. Akteri odnosa pucaju od zanosa, a pritom zanemare mnogo esencijalne potrebe i suštinu onog drugog. Zanos dođe i prođe, ali suštinske potrebe duša su nepromjenljive. Ovo je super aspekt za neke uzvišene duhovne odnose, borbe za više ciljeve, aktivizam, ali treba svakako pogledati i ostale aspekte.
Rahu je karmički vladar Vodenjaka pa je ovaj odnos svakako bolji za prijateljstva, jer osobe nisu češće upućene jedna na drugu, čime se daje na vremenu i prostoru da se odnos suptilnije i neopterećenije formira. Također, kako rekoh ovo simbolizira uzvišene duhovne odnose, povezanost u aktivističkim pokretima. Akteri trebaju što više da pričaju i upoznaju jedno drugog. Da rade na razvoju empatije.

0

0

PogledajDobroLoše
  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se