Forum / Horoskop

Horoskop
Horoskop

Statistike: 10 teme, 1249 poruke

Najnovije teme:Solarni horoskop

Aktuelna tema:Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Posljednja poruka:Ivy775, utorak, 17.5.2022 / 17:41

TEMA

Autor teme:Alexandros

Poruke:21

Pregleda:3678

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 12.11.2015 / 13:42

Tema: Slovenski horoskop

Citiran post

Alex je napisao:

Copy- paste sa jednog bloga. Ljesnik ti je super :)

Da, super je. Po meni i Kineski horoskop mnogo toga lijepo opise. Ali, isto me interesira nacin tumacenja. Dal samo znak i podznak ili ima jos nesto. Vrlo zanimljivo, moze da se kombinuje i sa klasicnom astrologijom. Malo se pozabavim odredjenim slicnostima, cim nadjem vremena.

Tajanstvenabez kartona

Tajanstvena

F / 30 god.

Nivo: U petoj brzini / 316 postovi

Objavljeno: sreda, 16.3.2016 / 0:00

Tema: Slovenski horoskop

Ja sam u ovom oskoruša.
Sviđa mi se napisano, skoro sve je tačno.

U vezi nakita je netačno, jer imam ga malo i to što sam dobila kao mala, a nikad me nije intresovala kupovina nakita osim ako nije belo zlato, srebro, poludrago kamenje.
U stvari imam nekoliko minđuša, koje ne nosim,a stoje mi godinama.
Volela bih imati medaljon.

Za osećajnost tačno.
Za partnera, poverenje mi je važno i jesam za to da provedem ceo život sa jednom osobom, naravno ako ga budem pronašla jer sam kritična previše. A ni sama nisam savršena.

Nivo: Nova nada foruma / 34 postovi

Objavljeno: subota, 14.1.2017 / 19:21 Izmjenjeno: subota, 14.1.2017 / 19:22

Tema: Slovenski horoskop

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Da, bas me zanima povjest Slovenskog horoskopa.

Mislim da će se teško naći igdje išta o povijesti, jer to što se promovira kao slavenski horoskop, ne može biti nikakav uređen divinacijski/ezoterni/... sustav.

Tumačenja koja nude portali su više nego očito tvorevina našeg vremena i vokabular se služi uobičajenom, simplificiranim, površnim i užasno općenitim frazama, mislim da je to isključivo u svrhu zabave i da ne počiva na nečemu realnom.

Stari Slaveni su imali svoju vjeru, mitologiju, obrede, običaje, kulturu, koja je teškim naporima istraživana i sačuvalo se toliko malo vrela, da je svaki pokušaj ozbiljne rekontrukcije toga svijeta bio pravi poduhvat.

Vjerojatno su pratili hod zvijezda kroz godinu, sigurno je svijet prirode bio vrlo važan, pa se netko dosjetio da iskoristi simoliku drveća (koja je vjerojatno dobrim dijelom slobodno dopunjavana i moguće da na mjestima nema veze uopće sa starim Slavenima) i ponudi nešto poput horoskopa.

Ne govorimo o kineskoj, pa ni staroj indijskoj civilizaciji (čija astrologija nije toliko stara koliko se voli predstavljati, a i pod jakim je utjecajem helenske, ali to je druga tema), pa je teško govoriti o nekom sličnom sustavu.

Ali interes za nešto poput ovoga je po meni super, jer svjedoči o žeđi da se zaviri u svijet naših predaka, njihove duhovnosti, vjere, mitologije... i može biti poticaj da se pozabavimo time.

Mene taj svijet također zanima. I vjerujem da su bili zagledani u nebo. I baštinici smo jednog ogranka indoeuropske kulture koja se prepliće s drugim velikim kulturama, poput stare vedske. To je, recimo, jako pomoglo istraživačima naše stare kulture.

Jedan takav veliki poduhvat rekontrukcije toga svijeta, vjerojatno najveći i najsustavniji do sada, novijeg datuma (iako su istraživanja trajala deseljećima). Pa ako koga zanima da istražuje i možda nešto sazna o toj staroj kulturi, običajima, vjeri, mitologiji, a što bi mu možda pomoglo u nekim ličnim istraživanjima u oblasti divinacije ili ezoterije... može pogledati te studije.

Jako su skupe i ja sam baš prije neki dan uspjela doći do nekoliko njih u e-obliku. Ime ne navodim niti linkove, iz očitih razloga :D, ali ako koga zanima ta literatura, može mi poslati poruku i poslat ću.

Kako ni sama to nisam još čitala, ne znam što se sve može naći, ali će se sigurno moći razumjeti važnost i simbolika određenog drveta ili dobiti uvid u to kako su to gledali u zvijezde, u kojem su i kakvom ritmu koračali kroz godinu...

Prikupila sam općenito dosta literature o našoj staroj vjeri i običajima (dosta toga je zastarjelo, ali ipak važno), jednog dana se planiram time pozabaviti, pa mogu podijeliti.

Mislim da je jedino moguće kroz tu i takvu literaturu dobiti uvid u to što vas zanima, jer ona jedina zapravo počiva na konkretnim izvorima o praslavenskoj kulturi, pa eto, my two cents.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 14.1.2017 / 21:18

Tema: Slovenski horoskop

Citiran post

Pheobe je napisao:

Mislim da će se teško naći igdje išta o povijesti, jer to što se promovira kao slavenski horoskop, ne može biti nikakav uređen divinacijski/ezoterni/... sustav.

Tumačenja koja nude portali su više nego očito tvorevina našeg vremena i vokabular se služi uobičajenom, simplificiranim, površnim i užasno općenitim frazama, mislim da je to isključivo u svrhu zabave i da ne počiva na nečemu realnom.

Stari Slaveni su imali svoju vjeru, mitologiju, obrede, običaje, kulturu, koja je teškim naporima istraživana i sačuvalo se toliko malo vrela, da je svaki pokušaj ozbiljne rekontrukcije toga svijeta bio pravi poduhvat.

Vjerojatno su pratili hod zvijezda kroz godinu, sigurno je svijet prirode bio vrlo važan, pa se netko dosjetio da iskoristi simoliku drveća (koja je vjerojatno dobrim dijelom slobodno dopunjavana i moguće da na mjestima nema veze uopće sa starim Slavenima) i ponudi nešto poput horoskopa.

Ne govorimo o kineskoj, pa ni staroj indijskoj civilizaciji (čija astrologija nije toliko stara koliko se voli predstavljati, a i pod jakim je utjecajem helenske, ali to je druga tema), pa je teško govoriti o nekom sličnom sustavu.

Ali interes za nešto poput ovoga je po meni super, jer svjedoči o žeđi da se zaviri u svijet naših predaka, njihove duhovnosti, vjere, mitologije... i može biti poticaj da se pozabavimo time.

Mene taj svijet također zanima. I vjerujem da su bili zagledani u nebo. I baštinici smo jednog ogranka indoeuropske kulture koja se prepliće s drugim velikim kulturama, poput stare vedske. To je, recimo, jako pomoglo istraživačima naše stare kulture.

Jedan takav veliki poduhvat rekontrukcije toga svijeta, vjerojatno najveći i najsustavniji do sada, novijeg datuma (iako su istraživanja trajala deseljećima). Pa ako koga zanima da istražuje i možda nešto sazna o toj staroj kulturi, običajima, vjeri, mitologiji, a što bi mu možda pomoglo u nekim ličnim istraživanjima u oblasti divinacije ili ezoterije... može pogledati te studije.

Jako su skupe i ja sam baš prije neki dan uspjela doći do nekoliko njih u e-obliku. Ime ne navodim niti linkove, iz očitih razloga :D, ali ako koga zanima ta literatura, može mi poslati poruku i poslat ću.

Kako ni sama to nisam još čitala, ne znam što se sve može naći, ali će se sigurno moći razumjeti važnost i simbolika određenog drveta ili dobiti uvid u to kako su to gledali u zvijezde, u kojem su i kakvom ritmu koračali kroz godinu...

Prikupila sam općenito dosta literature o našoj staroj vjeri i običajima (dosta toga je zastarjelo, ali ipak važno), jednog dana se planiram time pozabaviti, pa mogu podijeliti.

Mislim da je jedino moguće kroz tu i takvu literaturu dobiti uvid u to što vas zanima, jer ona jedina zapravo počiva na konkretnim izvorima o praslavenskoj kulturi, pa eto, my two cents.

U ovom ludom vremenu sve je tako postalo čista komercijala. Izuzetno cijenim i poštivam svačiji rad, ali kad pročitam određene astrološke interpretacije, ne bude mi dobro. Tendencija je da se apsolutno sve stavi i sabije u određeni društveni kontekst.
Hvala ti na ovom predivnom postu, pa ako želiš mogla bi podijeliti sa nama nešto što je po tvom mišljenju interesantno.

Nivo: Iskusan forumaš / 624 postovi

Objavljeno: nedelja, 15.1.2017 / 13:33

Tema: Slovenski horoskop

Dobro receno.. od nekih astroloskih predvidanja covjek izgubi volju za zivotom a da mozda bas i nije sve tako crno pomisli kad prode period lojeg se bojao. Vazno je imati informaciju koja covjeka pripremi na dolazecu situaciji... ali moje misljenje koje bih voljela da mogu sebi priustiti bi ispunila sebi. Prije svega dobar astrolog pri donosenju bitnih odluka... ali DOBAR astrolog...

Nivo: Nova nada foruma / 34 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 16.1.2017 / 0:57

Tema: Slovenski horoskop

Citiran post

Igor Igor je napisao:

U ovom ludom vremenu sve je tako postalo čista komercijala. Izuzetno cijenim i poštivam svačiji rad, ali kad pročitam određene astrološke interpretacije, ne bude mi dobro. Tendencija je da se apsolutno sve stavi i sabije u određeni društveni kontekst.
Hvala ti na ovom predivnom postu, pa ako želiš mogla bi podijeliti sa nama nešto što je po tvom mišljenju interesantno.

Hvala tebi. Naravno, podijelit cu sve zanimljivo na sto naidjem, a da se uklapa u temu.

A slažem se, astrologija se profanizirala, a onda iskomercijalizirala, kao i sa svime drugim u ovo vrijeme, treba biti kritičan. Razvijati sposobnost prosuđivanja i odvajanja žita od kukolja. Puno toga nam se nudi sto je bilo nepristupacno našim precima, ali to nosi određene kušnje... Treba i zaslužiti dobiti pravu informaciju, uložiti trud koji je vise od klika. I onda nauciti biti zahvalan na njoj.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 16.1.2017 / 2:28

Tema: Slovenski horoskop

Citiran post

Pheobe je napisao:

Hvala tebi. Naravno, podijelit cu sve zanimljivo na sto naidjem, a da se uklapa u temu.

A slažem se, astrologija se profanizirala, a onda iskomercijalizirala, kao i sa svime drugim u ovo vrijeme, treba biti kritičan. Razvijati sposobnost prosuđivanja i odvajanja žita od kukolja. Puno toga nam se nudi sto je bilo nepristupacno našim precima, ali to nosi određene kušnje... Treba i zaslužiti dobiti pravu informaciju, uložiti trud koji je vise od klika. I onda nauciti biti zahvalan na njoj.

Srce nam uvijek kaže što je ispravno. Konkretno znam na što misliš po pitanju Slovenskog horoskopa, ato je stavljanje stvari u određeni kontekst? Ok za sve postoje odrednice, ali civilizacijski napredak čini svoje, pa nekim stvarima daje druge obrise. Npr. mogu sa punom sigurnošću reći nekom da će doživjeti zenit na novom poslu kroz npr. 10 ak godina, da je npr. taj posao vezan za medicinu, ali sigurno mu ne mogu reći da će biti liječnik, jer medicina se toliko razvija, izražene su tendencije spajanja sa alterntaitvom.
Tek po pitanju faksa, ne mogu reći nekome da će njegovo dijete završiti magistraturu, pa u krajnju ruku i faks. To se kaže visoko obrazovanje. Odakle znamo na koliko godina će biti podijeljen faks kroz koju godinu, i dal će se zvati fakultet ili visoka ili master ili sl.
Npr. brak je svaki vid zajedničkog života, to je u astrologiji 7. polje. Sad za papir će pomoći svakako 10. polje kao promjena društvenog statusa, ali postavlja se pitanje koliko je, i koliko će tek biti (NE)VAŽAN taj papir. Važno je da su dvoje sretni skupa i da žive skupa, a pitanje nasljeđa se regulira svakako.

Nivo: Iskusan forumaš / 624 postovi

Objavljeno: četvrtak, 19.1.2017 / 10:30

Tema: Slovenski horoskop

Zelim pitati Igora da li je ikad prakticirao ovaj Nostradamusov krug? Interesantan je..

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 19.1.2017 / 12:46

Tema: Slovenski horoskop

Citiran post

angel je napisao:

Zelim pitati Igora da li je ikad prakticirao ovaj Nostradamusov krug? Interesantan je..

Samo iz zabave i vrlo je interesantan.:) Volio bih se podrobnije upoznati sa ovom tehnikom.

Nivo: Iskusan forumaš / 624 postovi

Objavljeno: četvrtak, 19.1.2017 / 19:34

Tema: Slovenski horoskop

Ja sam postavila sebi par pitanja.. interesantno.. izaslo je ono sto sam u sebinosjecala.. mogu li te pitati ako znas tumacit san.. sanjala sam nesto sto me jako potreslo.. probudila sam se uz osjecaj srece. San sam dozivjela emocionalno. Bojim se snova inace jer mi se ostvare. Do sad sam.sanjala lose stvari.. cak i san koji sam sanjala u petom ili sestom mjesecu saznala sam sad u januaru da je se ostvario.. i jos jedan.. mogu li te pitati da mi samo objasnis sto znaci sanjati osobu koja te promatra i suti.. a onda nakon mjesec dana sanjati tu istu osobu kako te grli i pita jesam li pogrijesio? Ako zelis mogu cijeli san napisat da das svoje misljenje mi

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se