Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:vratanca27

Poruke:326

Pregleda:22696

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: petak, 1.1.2016 / 20:38

Tema: Četvrta kuća natalne karte

Cetvrta kuca ugaona
Prirodni znak: Rak
Prirodni vladalac: Mesec
Kuca zavrsetka
Kljucna rec: Bezbednost
Cetvrta kuca pokazuje vas dom i vase roditelje, porodicu iz koje poticete i dom koji cete sami stvoriti. Ona obuhvata vase nasledje, pretke, vase psiholoske korene i vas privatni zivot. Ova kuca ukazuje na imovinu u smislu nekretnina, i na sve ono sto je privatno. To je kuca zavrsetka, zavrsnih godina zivota, zavrsetka svih stvari, posmrtne slave i mesta na kom cete biti sahranjeni. Ona ukazuje na onog roditelja koji je na vas u detinjstvu vise uticao, na vase subjektivno ja i na temelje na kojima gradite svoj karakter. Četvrta kuća nam govori o domu, boravištu, domaćinstvu, porodici, genetici, prošlosti, domovini, kopnu, zemljišnim posedima, zaostavštinama, imanju. Pored toga ukazuje nam na uživanja, zadovoljstva, udobnosti, radosti, sreću, lagodnost, dokolicu, ljubaznost, srodstva, odnose, rad, prijateljstva, emocije, način ophodjenja, druželjubivost. Ukazuje nam na podzemna bogatstva, kanale, jame, proizvode zemlje, žetve, prevozna sredstva, članstva. Ukazuje nam nam na majku, bolesti stomaka, ishrane, oči, reproduktivne sposobnosti, laktove... Ovo je kuća opšte sreće, mentalnog komfora i duševnog mira. Ona se odnosi na unutrašnji aspekt svesti, emocije, verovanja, intimu i kvalitete srca. Sve ono što volimo i nosimo u srcu, možemo videti u ovoj kući. Ona se takođe odnosi na naše poreklo, okolnosti početka i kraja života, korene, tradiciju, pretke, i sva drevna, stara i tradicionalna znanja.
S obzirom da je primarna ideja koja leži u ovoj kući ideja komfora, iz nje posmatramo i nepokretnu imovinu, kuću, arhitekturu, dom, porodično okruženje (ali ne iz aspekta 2. kuce), vozila, zemlju, vodene površine, šume, ekologiju i prirodne resurse.
Ovo je i okultna kuća jer predstavlja religioznu svest, ispravnost i posvećenost na duhovnom putu, i posredno vraćanje u same korene svog najunutarnjijeg bića.

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: petak, 1.1.2016 / 21:17

Tema: Četvrta kuća natalne karte

Moja cetvrta pocinje od 1 stepena skorpije, od stepena ovna, odmah imamo dinamiku, borbu naznacenu u domu, ali i dom na prvom mestu natusu. Skorpija na vrhu cetvrte govori o cestoj transformaciji licnosti kroz dom, roditelje, ali i jaku povezanost sa rodnim mestom, domom roditeljima. U cetvrtoj mi je pluton u svom sedistu i na 16 stepenu, dok je mars u 11 u blizancima. Pluton ima sekstil sa merkurom u devici koji je u drugoj, pa ja imam novac od mojih uvek, ali i sekstil sa saturnom u sestoj u jarcu, sto ne znam kako da tumacim, ovaj pluton ima 90 sa jupijem u 12, koji je vladar pete, pa sam shvatila da sam zbog kuce i velikih obaveza unutar nje cesto lisena zabave. Pluton u cetvrtoj kako sam citala cesto imaju ljudi cija je kuca pored groblja, sto jeste moj slucaj. Ovo je pozicija koja coveka vuce uvek svojima, vraca ga nazad, vezuje za dom. Na plutona ne mozemo da uticemo, pa ja ne mogu na svoju porodicu da uticem, ali uvek se oko toga brinem. Pluton u 4, natusa su cesto cuvali bake i deke, pa ja moj dug sam vratila saturnovim hodom kroz skorpiju. Nista me nije osvestilo kao prolazak saturna preko plutona. Mars je u 11 u blizancima na desetom stepenu, najvise sam prijatelja stekla iz svog kraja, ali sam izgubila samo ta prijateljstva.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 1.1.2016 / 21:23

Tema: Četvrta kuća natalne karte

Citiran post

vratanca27 je napisao:

Moja cetvrta pocinje od 1 stepena skorpije, od stepena ovna, odmah imamo dinamiku, borbu naznacenu u domu, ali i dom na prvom mestu natusu. Skorpija na vrhu cetvrte govori o cestoj transformaciji licnosti kroz dom, roditelje, ali i jaku povezanost sa rodnim mestom, domom roditeljima. U cetvrtoj mi je pluton u svom sedistu i na 16 stepenu, dok je mars u 11 u blizancima. Pluton ima sekstil sa merkurom u devici koji je u drugoj, pa ja imam novac od mojih uvek, ali i sekstil sa saturnom u sestoj u jarcu, sto ne znam kako da tumacim, ovaj pluton ima 90 sa jupijem u 12, koji je vladar pete, pa sam shvatila da sam zbog kuce i velikih obaveza unutar nje cesto lisena zabave. Pluton u cetvrtoj kako sam citala cesto imaju ljudi cija je kuca pored groblja, sto jeste moj slucaj. Ovo je pozicija koja coveka vuce uvek svojima, vraca ga nazad, vezuje za dom. Na plutona ne mozemo da uticemo, pa ja ne mogu na svoju porodicu da uticem, ali uvek se oko toga brinem. Pluton u 4, natusa su cesto cuvali bake i deke, pa ja moj dug sam vratila saturnovim hodom kroz skorpiju. Nista me nije osvestilo kao prolazak saturna preko plutona. Mars je u 11 u blizancima na desetom stepenu, najvise sam prijatelja stekla iz svog kraja, ali sam izgubila samo ta prijateljstva.

Svaka čast, na pokrenutoj temi. Ja nešto da odradim, pa dolazim da opisujem moj 4. polje.:)
Sjajan opis 4. kuce, ja sam fasciniran. Što za dodati?
Pluton u 4. - da, natusa su čuvale bake i deke.
Sve je sjajno opisano, samo mi reci opozicija Plutona i kog planeta?

WhiteDragonbez kartona

WhiteDragon

F / 43 god.

Banja Luka

Bosnia and Herzegovina

Nivo: Iskusan forumaš / 516 postovi

Objavljeno: petak, 1.1.2016 / 22:51

Tema: Četvrta kuća natalne karte

I ja kazem svaka cast na pokrenutoj temi, meni posebno bliskoj, jer mi je cetvrta kuca naglasena, e sad analiza...Sunce u Djevici na vrhu cetvrte skupa s Jupiterom...Igor rece jednom kraljevski aspekt, za porijeklo sam vrlo zainteresovana, peetpostavljam da ce s godinama taj interes da se dodatno produbi i da cu doci do nekih vecih saznanja, za sada znam da mi je djed bio ugledan i postovan covjek :), a da mi je porijeklo dijelom iz druge zemlje...sunce /jupiter bi trebalo dati slavu, doduse posmrtnu, lijepo uredjen grob, medjutim sunce je i vitalnost pa na vrhu cetvrte kaze da mi za srecu treba porodicni sklad, sunce/jupiter u cetvrtoj trazi srecu u domu u harmoniji porodicnoj, medjutim kvadrat s neptunom iz seste, ukazuje na bolesljivost, alergije, pogresne dijagnoze, moguce da je neko u porodici imao probleme s alkoholom ili bio bolesljiv , potom daje probleme na poslu, daje spletke, daje lakovjernost,daje neku tajnu vezano za dom...saznadoh da imam polusestru vrlo kasno u zivotu. Opet Sunce/jupiter je u sekstilu s Uranom iz pete,bila sam zivo dijete :), bas pravi uranovski tip, puno ideja, puno hobija, astrologija je interesna sfera, potom razni sportovi, okultno generalno gledano, citala mnogo , rano i sto nije za moj uzrast, uran iz devete j petoj sekstil sunce/jupiter filozofija mi je bliska, lako shvatljiva, u prvom osnovne citala Nicea, Kanta i sl...no, taj uran daje i veze uranovskog tipa, brze, neobuzdane, nagle, daje djecu nenadano ili opasnost abortusa (moj vjecni strah), medjutim meni je donio trudnocu kad sam htjela, bez puno muke :), dalje ide Saturn...kako cetvrta cesto predstavlja oca, vidi se da sam bila vezana i idealizovala ga (Sunce/Jupiter- moj tata je moj heroj :)), medjutim ocinska figura je teska, stroga, zahtjevna i na kraju i hladna...kriterijumi koji se tesko zadovoljavaju, opet tezina u porodici, odnosi hladni, napeti...Saturn mi u konjukciji s Merkurom mojim vladarom, pa sam i ja bila cutljiva, cudljiva i zatvorena, dosta teskih misli, krupnih, dosta ozbiljnosti tu je i stariji brat(Merkur je vladar i trece kuce) na kojeg sam se uvijek ugledala :) sve u sekstilu s Venerom iz druge, on mi pomogne kad zagusti s novcem, a postoji i ta laka komunikacija medju nama, povjeravanje,potom taj saturn dolazk iz seste i sedme, posao mi je jako bitan i nisam ziva kad ne radim, a opet muz mi je prabi saturnovac, jarac i gle cuda djevica u podznaku (opet Saturn/Merkur simnolika) i on je taj koji je finansijski u boljoj poziciji i potpomaze moje ideje, dalje ide Mjesec, vladar mog podznaka u svojoj prirodnoj cetvrtoj, no u Vagi, ponovo zelja za skladom u porodici, potreba da tu sve stima da bi spolja sve stimalo...no taj mjesec je u konjukciji s plutonom pa je bilo zelje da pobjegnem i prekinem sve kontakte...recimo da znam povuci crtu, sto zbog Saturn /Merkur, sto zbog Mjesec/Pluton kombinacije...opet mjesec/pluton daje intuitivnost, po zenskoj liniji, sekstil Neptun sanjam svasta i cesto tako dobijam poruke rjesenja problema ili neke meni bitne informacije, oceva majka je imala nekakav dar te vrste, dugo sam ju sanjala. Vezanost za pretke ogromna...prvo sjecanje iz zivota se odnosi na ocevog oca, djeda koji je bio patrijarhalan tip, ali pravican,sjecam se njegove sahrane, bilo mi je dvije i po godine....drugo sjecanje je smrt bake , oceve majke, godinu dana kasnije....inace i zbog mjeseca i zbog merkura sjecam se svega, mnogo daleko u proslost...mamine roditelje nikad nisam upoznala,umrli sh prije mog rodjenja, ocevi dok sam bila vrlo mala, mislim da su i tu Pluton i Saturn odigrali ulogu...dalje, ceste selidbe, razmjestaj u stanu ( i Merkur j Mjesec u cetvrtoj) zivjela kod groblja i kod sakralnog objekta, i u losem kraju i u losim uslovima, sad zivim u dobrom kraju, ali sa neobicnim komsilukom,da ne jazem teskim, selim uskoro kraj vode u trenutno najprivlacniji dio grada :) naravno zemljiste nekog vjerskog objekta je blizu...tebalo bi da imam vise nekretnina, i to je tacno...cetvrta ipak u vagi, ciji je vladar venera u drugoj u lavu i da ih fino unovcim....to je vec neka buducnost koja ostaje da se vidi

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 1.1.2016 / 23:49

Tema: Četvrta kuća natalne karte

Citiran post

WhiteDragon je napisao:

I ja kazem svaka cast na pokrenutoj temi, meni posebno bliskoj, jer mi je cetvrta kuca naglasena, e sad analiza...Sunce u Djevici na vrhu cetvrte skupa s Jupiterom...Igor rece jednom kraljevski aspekt, za porijeklo sam vrlo zainteresovana, peetpostavljam da ce s godinama taj interes da se dodatno produbi i da cu doci do nekih vecih saznanja, za sada znam da mi je djed bio ugledan i postovan covjek :), a da mi je porijeklo dijelom iz druge zemlje...sunce /jupiter bi trebalo dati slavu, doduse posmrtnu, lijepo uredjen grob, medjutim sunce je i vitalnost pa na vrhu cetvrte kaze da mi za srecu treba porodicni sklad, sunce/jupiter u cetvrtoj trazi srecu u domu u harmoniji porodicnoj, medjutim kvadrat s neptunom iz seste, ukazuje na bolesljivost, alergije, pogresne dijagnoze, moguce da je neko u porodici imao probleme s alkoholom ili bio bolesljiv , potom daje probleme na poslu, daje spletke, daje lakovjernost,daje neku tajnu vezano za dom...saznadoh da imam polusestru vrlo kasno u zivotu. Opet Sunce/jupiter je u sekstilu s Uranom iz pete,bila sam zivo dijete :), bas pravi uranovski tip, puno ideja, puno hobija, astrologija je interesna sfera, potom razni sportovi, okultno generalno gledano, citala mnogo , rano i sto nije za moj uzrast, uran iz devete j petoj sekstil sunce/jupiter filozofija mi je bliska, lako shvatljiva, u prvom osnovne citala Nicea, Kanta i sl...no, taj uran daje i veze uranovskog tipa, brze, neobuzdane, nagle, daje djecu nenadano ili opasnost abortusa (moj vjecni strah), medjutim meni je donio trudnocu kad sam htjela, bez puno muke :), dalje ide Saturn...kako cetvrta cesto predstavlja oca, vidi se da sam bila vezana i idealizovala ga (Sunce/Jupiter- moj tata je moj heroj :)), medjutim ocinska figura je teska, stroga, zahtjevna i na kraju i hladna...kriterijumi koji se tesko zadovoljavaju, opet tezina u porodici, odnosi hladni, napeti...Saturn mi u konjukciji s Merkurom mojim vladarom, pa sam i ja bila cutljiva, cudljiva i zatvorena, dosta teskih misli, krupnih, dosta ozbiljnosti tu je i stariji brat(Merkur je vladar i trece kuce) na kojeg sam se uvijek ugledala :) sve u sekstilu s Venerom iz druge, on mi pomogne kad zagusti s novcem, a postoji i ta laka komunikacija medju nama, povjeravanje,potom taj saturn dolazk iz seste i sedme, posao mi je jako bitan i nisam ziva kad ne radim, a opet muz mi je prabi saturnovac, jarac i gle cuda djevica u podznaku (opet Saturn/Merkur simnolika) i on je taj koji je finansijski u boljoj poziciji i potpomaze moje ideje, dalje ide Mjesec, vladar mog podznaka u svojoj prirodnoj cetvrtoj, no u Vagi, ponovo zelja za skladom u porodici, potreba da tu sve stima da bi spolja sve stimalo...no taj mjesec je u konjukciji s plutonom pa je bilo zelje da pobjegnem i prekinem sve kontakte...recimo da znam povuci crtu, sto zbog Saturn /Merkur, sto zbog Mjesec/Pluton kombinacije...opet mjesec/pluton daje intuitivnost, po zenskoj liniji, sekstil Neptun sanjam svasta i cesto tako dobijam poruke rjesenja problema ili neke meni bitne informacije, oceva majka je imala nekakav dar te vrste, dugo sam ju sanjala. Vezanost za pretke ogromna...prvo sjecanje iz zivota se odnosi na ocevog oca, djeda koji je bio patrijarhalan tip, ali pravican,sjecam se njegove sahrane, bilo mi je dvije i po godine....drugo sjecanje je smrt bake , oceve majke, godinu dana kasnije....inace i zbog mjeseca i zbog merkura sjecam se svega, mnogo daleko u proslost...mamine roditelje nikad nisam upoznala,umrli sh prije mog rodjenja, ocevi dok sam bila vrlo mala, mislim da su i tu Pluton i Saturn odigrali ulogu...dalje, ceste selidbe, razmjestaj u stanu ( i Merkur j Mjesec u cetvrtoj) zivjela kod groblja i kod sakralnog objekta, i u losem kraju i u losim uslovima, sad zivim u dobrom kraju, ali sa neobicnim komsilukom,da ne jazem teskim, selim uskoro kraj vode u trenutno najprivlacniji dio grada :) naravno zemljiste nekog vjerskog objekta je blizu...tebalo bi da imam vise nekretnina, i to je tacno...cetvrta ipak u vagi, ciji je vladar venera u drugoj u lavu i da ih fino unovcim....to je vec neka buducnost koja ostaje da se vidi

Preljep opis.:) Zadivljen sam. Kada se kreće od analize natala, upravo se kreće od 4. kuce. Ne zna se koja je bolje opisala svoju 4. kucu.:) Sjajno.
Evo ja čekam da dovršimo na Solaru, pa da onako s guštom napišem o svojoj 4. kuci. Zato Zmajice pitaj što treba, jer ću morati da pišem. ahahaahahahahahahahahahh

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 2.1.2016 / 0:32 Izmjenjeno: subota, 2.1.2016 / 1:57

Tema: Četvrta kuća natalne karte

Ma počinjem ja da pišem o mojoj 4. kuci, a tko ima što da pita, neka sačeka.:)
Prvo, sve pohvale za ovu predivnu temu.
U analizi svakog chart-a se kreće od 4. kuce, jer ona prije svega simbolizira našu dušu, bit i suštinu. Kao i naše genetsko naslijedje.

Meni je 4. kuca, što bi se reklo show totalni.
Počinje na 15. stupnju Riba. IC u Ribama je ono što u analizi mog horoskopa i moje ličnosti itekako može da promakne. Nitko ne bi rekao da sam ja emotivna osoba, a kamoli tek da sam ja osoba, koja u sebi nosi premnogo patnje. To potvrdjuje i Ascedent u Skorpionu, pa Saturn na Ascedentu. Kazu za ljude sa Saturnom na Ascedentu da ti ljudi nose najviše u patnji u sebi. Pa ako dodamo IC u Ribama, eto ga. Ali, Saturn na Ascedentu me vješto kamuflira.:)
Nedavno sam upravo ovdje na forumu pisao o svojoj intuiciji, u kontekstu, kako sam se uvjek više oslanjao na logiku i razum nego na intuiciju, a intuicija me je uvjek vodila u pravom smjeru. Eto navedeni kod IC u Ribama, Ascedent u Skorpiji, kao i vladar IC-a, Jupiter u Vodenjaku i konjunkciji sa Mjesecom. Mo 0 Ju u Vodenjaku daje vizionarstvo, što jača moju intuiciju.
Kako mi je IC u Ribama, tu su i neke porodične tajne, ali kako je vladar IC-a Ju u Vodenjaku, sve je isplivavalo na površinu, na svjetlost dana.
Vrlo interesantno, 1. kuca je baba po ocu, pa tek nedavno, 2011. godine, kada je baba već bila jako stara, došla u porodičnu posjetu njena sestra iz Italije, rodjenda sestra. Tom prilikom je ispričala priču da su im baba i deda bili Jevreji. A moj otac, to npr. uopce nije znao. I dan danas smatra da su Cincari, iliti Vlasi. I pretprošle godine kada je baka iz Italije dolazila pričala je to, ali je ostalo onako na nivou pričie. Eto to je 4. polje - nasljedje babe po ocu. A, vladar Jupiter u Vodenjaku savršeno oslikava sve to, jer bilo Jevreji bilo Vlasi, oba naroda su poznata po svom oosebnom intelektu i liberalnim shvacanjima. Još nešto bih dodao, a tiče se babe po ocu. IC u Ribama - njezina obitelj 180 Mars - jako teška aflikcija, aspekt nužnog razdvajanja, zatim vladar Jupiter na 8. stupnju Vodenjaka, tzv. stupanj smrt, pa dispozitor je Saturn u Skorpiji na mom Ascedentu, takodjer simbol smrti, tragedije, još vladar Arapske točke tragedije u mojoj 2. kuci. Vrlo teški i tragični aspekti, koji govore da je moja baba, kao vrlo mlada izgubila majku, pa brata, pa najzad dočekala da sahrani sina. Poslije toga, prvo joj je umrla najmladja sestra, kojima je inače bila kao majka.
Takodjer, vrlo interesantno, deda po majci je isto 1. kuca, pa Saturn na mom Ascedentu, nega ogromna tegoba u mom životu, iako ga obožavam.:) I jedini je živ od mojih baba i deda. Ali, dokazano deda je bio veliki švaler i tu negdje, kad sam počeo da se bavim astrologijom, saznao sam da je nekoj ženi napravio dijete, pa ona se udala za drugog čovjeka, koji je to dijete priznao. Kaos, totalni. Onda, IC u Ribama, Ju u Vodenjaku, dispozitor Jupitera Saturn 0 Ascedent, kao i 2. vladar Neptun u Jarcu 90 moj Spaljeni Merkur, ukazuje na teško karmičko naslijedje sa dedine strane. Inače Mars 180 IC - napad na suprotnu stranu, tuča, ubistvo. Pa, vladar IC-a je Ju u 3. kuci, što je derivatna 12. sve je duboko skriveno i prikriveno, pa dispozitor Saturn u Skorpiji, inace vladar moje Arapske Točke Karme u 2. kuci. Sve u svemu riječ je o nekakvim pljačkama, koje su bile praćeni fizičkim napadima, a sasvim moguce Sa u Skorpiji i ubistvima.
Baš sam sve to rekao majki i ona ispriča dedi to, a deda kaže da jeste to tako otprilike. Ne zna on sve. Neki njegov rodjak sa prababine strane se bavio pljačkanjem i znaju da je ubio nekog čovjeka u selu. I, inače, cijela ta porodična loza sa prababine strane je suočena sa užasnim problemima. Sad, bih mogao pisati do ujutru. Ali, dedin brat, inače Strijelac, predivan čovjek, doživio je to da sahrani cijelu svoju porodicu. 2 sestre i brata su stradali vrlo mladi, pa supruga, pa supruga od brata izvršila samoubistvo.

Od babe po ocu, nisam naslijedio ništa, što je super. Deda po majki mi je od prodate, ogromne kuce kupio vikendicu. Ali, preljepo sredjena, samo sam jednom otišao tamo. Nek deda poživi što duže, a onda ću iskoristiti energiju vladara IC-a, Jupitera u Vodenjaku, pa ću od tu vikendicu dati u humanitarne svrhe. Eto neki moj cilj je da otplatim tu pretješku karmu.


Imam Fortunu u 4. polju,koja je 180 Merkur u 10. polju, na istom stupnju, što potvrdjuje, ova pretješka karmička naslijedja, od kojih sam itekako morao da otplatim dug.
Pored toga, kako je 10. polje, polje moga posla, sudjelujem u porodičnom biznisu, ali sam se maknuo, jer PF 180 Me u 10. polju, pa Me još spaljen, ukazuje da moje prisustvo u porodičnom biznisu može da bude samo štetno, kako za moje roditelje, tako i za mene.
Pored toga PF u 4. kuci 180 Spaljeni Me, vl. MC-a u 10. kuci, pa Ma 180 IC, govori o napuštanju mjesta u kom sam rodjen i time dolasku totalne životne promjene na bolje. Dispozitor Venera u 9. polju u konjunkciji sa Marsom vladarem PF u 9. kuci, takodjer, ukazuje da je to strana zemlja.

4. kuća bi trebalo da bude otac, ali to je roditelj, koji ima većeg utjecaja na natusa.

IC u Ribama, dispozitor Jupiter u Vodenjaku, već samo po sebi govori o nekakvom liberalizmu, o nečemu netipično. Još Ju je u partilnoj konjunkciji sa Mjesecom - majka, pa eto pokazatelja da je majka daleko više imala utjecaj na moje odrastanje i razvoj. Otac bi onda bio Spaljeni Merkur i jeste spaljen, konfuzan, nikada nismo uspjeli ostaviti nekakav bliži odnos. Spaljen Merkur aplikacioni trigon Jupiter0 Mjesec, ogromne razlike izmedju roditelja, ali nakon nekoliko godina razdvojenosti oni žive skupa i imaju svak svoj svijet.

4. kuca je prvih 7 godina života, prva kuća u koju je osoba doneta po rodjenju
IC u Ribama, vladar Jupiter u Vodenjaku, govore da sam bio jako čudno diejte, da sam još u ranim godinama ispoljavao interesovanja za mnoge stvari, koje nisu tipične za taj uzrast, vrlo, ali vrlo ekscentrične ideje.:)
IC u Ribama, dispoztiro Ju u Vodenjaku, komšiluk vrlo neobičan, uglavnom samci, Ju u Vodenjaku, rastavljeni. Derivatno 3. polje od 4. počinje u Biku, vladar je Ve u Djevici, pa bome na ulazu, koji broji 20 stanova, čak 5 žena se nikad nije udavalo.
IC u Ribama, pa 180 Mars u Djevici, vladar Ju u Vodenjaku, pa disp. Sa u Skorpiji 180 Algol. Ovo je slika bolesnih ljudi. Moj djed je imao zakrčenje krvnih sudova, nije bio nepokretan, ali nije izlazio napolje, da kažemo nije baš bio vezan za krevet, ali za kuću da. Pa, onda na istom spratu, još jedan čovjek isto tako vezan za krevet, pa na spratu iznad još jedan. A, Ma 180 IC, pa Ju u Vodenjaku (viši ciljevi) pa Sa u Skorpiji (ozbiljnost, stabilnost, odgovornost, strogoća) svi su bili vojna lica. Kod djeda su dolazili prijatelji vojna lica. Svi su bili prvoborci. Vodenjak - komunizam, SRFY.
Prva kuća, IC u Ribama - užasno teška atmosfera, nastavlja se u Ovnu, gdje se nalazi PF 180 Me u 10. polju, dosta otežana komunikacija medju ukućanima. Ribe i vl. Ju u Vodenjaku - otudjenost, svako svoje nezadovoljstvo kupi u sebi. A, onda je PF 180 Me proradio, kada su se konačno roditelji razišli. O tome govori vl PF Ve 0 Ma u 9. kuci, ali ponovo žive skupa, aspekt je aplikacioni. Otac je nakon smrti babe došao kod majke. Ve 0 Ma, dokle ga ne isćera iz kuće jednog dana. ahahahahahahah

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 2.1.2016 / 2:07

Tema: Četvrta kuća natalne karte

Ostati u mjestu rodjenja ili otići iz njega u mom slučaju?

Prvo se promatra 4. polje.
IC je u Ribama, vladar je Ju 0 Mo u Vodenjaku, dobar, super partilni aspekt. Ali, dispozitor Jupitera je Saturn na Ascedentu, a donosi mnogo problema, mnogo težak životni put u mjestu rodjenja, niz vrlo ozbiljnih životnih situacija, sa kojima se hrabro i (pre)odgovorno mora suočavati. Još je Saturn vladar i Arapske točke karme u 2. kući. Pored toga, opozicija Marsa sa IC-om, kao i Fortuna u opoziciji sa Spaljenim Merkurom, vladarem MC-a, ukazuju na odvajanje od mjesta rodjenja. Konjunkcija Venere dispozitora Merkura i Marsa vladara Ascedenta i Fortune u 4. polju, govori o sudbinskom odlasku u drugu zemlju. Sasvim neočekivano.:)

WhiteDragonbez kartona

WhiteDragon

F / 43 god.

Banja Luka

Bosnia and Herzegovina

Nivo: Iskusan forumaš / 516 postovi

Objavljeno: subota, 2.1.2016 / 3:45

Tema: Četvrta kuća natalne karte

Igore wow, procitala sam u jednom dahu...iz 4.kuce moze bas puno da se sazna,hvala sto si ovo podijelio s nama

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: subota, 2.1.2016 / 4:00

Tema: Četvrta kuća natalne karte

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Svaka čast, na pokrenutoj temi. Ja nešto da odradim, pa dolazim da opisujem moj 4. polje.:)
Sjajan opis 4. kuce, ja sam fasciniran. Što za dodati?
Pluton u 4. - da, natusa su čuvale bake i deke.
Sve je sjajno opisano, samo mi reci opozicija Plutona i kog planeta?

Divne su analize, ja bih mogla da osvanem sa svojom cetvrtom kucom, ali to kada se odmorim. Ovako, pluton 90 jupiter u 12, u lavu, a jup je vladar pete. Ima 60 sa me u devici, koji je u 2 i vladar je 2, na istom su 16 stepenu, i sekstile sa saturnom i neptunom u jarcu. A mars je u 11, ima sekstil sa jup, trigon soon u vagi u trecoj i 90 sa merkurom u drugoj, to je taj gubitak i neslaganje sa prijateljima. I ko zna koja je sve tu simbolika. Ali cu pamtiti astrologiju po cetvrtoj kuci, saturn kroz 4.me je navukao na ovo, i to sam prvo pocela da istrazujem. Zasto?

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 2.1.2016 / 5:00

Tema: Četvrta kuća natalne karte

Citiran post

vratanca27 je napisao:

Divne su analize, ja bih mogla da osvanem sa svojom cetvrtom kucom, ali to kada se odmorim. Ovako, pluton 90 jupiter u 12, u lavu, a jup je vladar pete. Ima 60 sa me u devici, koji je u 2 i vladar je 2, na istom su 16 stepenu, i sekstile sa saturnom i neptunom u jarcu. A mars je u 11, ima sekstil sa jup, trigon soon u vagi u trecoj i 90 sa merkurom u drugoj, to je taj gubitak i neslaganje sa prijateljima. I ko zna koja je sve tu simbolika. Ali cu pamtiti astrologiju po cetvrtoj kuci, saturn kroz 4.me je navukao na ovo, i to sam prvo pocela da istrazujem. Zasto?

Samo sam te pitao, to je razdvajanje od prijatelja, da. U tom kontekstu sam te pitao. Jel došlo do promjene kruga prijatelja?

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se