Forum / Chill out kutak

Chill out kutak
Chill out kutak

Statistike: 11 teme, 936 poruke

Najnovije teme:Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Aktuelna tema:Dobro jutro

Posljednja poruka:Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

TEMA

Autor teme:Lenka

Poruke:6

Pregleda:1102

<1>

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: četvrtak, 29.10.2015 / 16:26

Tema: Poslovni uspjeh u natalnoj karti

Pred sobom imam kartu rođaka (pa da,imam ja puno rođaka) koji je uspješan poslovni čovjek,iza njega je dugogodišnji predani rad, veliki trud, učenje,odricanje,bez ičije pomoći...E,sad, očekivala sam da će njegovo 10. polje sadržavati neki stelij ili da je u nekom "jačem" znaku,pa me to malo zbunilo.Može pomoć malo oko te situacije?Podatke šaljem u PP.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 29.10.2015 / 17:41

Tema: Poslovni uspjeh u natalnoj karti

Citiran post

Lenka je napisao:

Pred sobom imam kartu rođaka (pa da,imam ja puno rođaka) koji je uspješan poslovni čovjek,iza njega je dugogodišnji predani rad, veliki trud, učenje,odricanje,bez ičije pomoći...E,sad, očekivala sam da će njegovo 10. polje sadržavati neki stelij ili da je u nekom "jačem" znaku,pa me to malo zbunilo.Može pomoć malo oko te situacije?Podatke šaljem u PP.

Ne mora uopce biti stelijum. Kada gledamo kvalitet necijeg profesionalnog segmenta zivota, u obzir uzimamo MC, kao i njegovog vladara, planete u 10. kuci, ako ih ima. Ako ih nema, to ne znaci da je kuca manje vrijedna, odmah da kazemm. Zatim postavku Saturna, prirodnog signifikatora profesije, karijere, statusa, ugleda, posla... Zatim Sunce, naš ego, a kako u izgradnji ega i svjesti o sebi, ličnog identiteta, veliku ulogu igra profesionalni sgement, u obzir svakako uzimamo Sunce. Gledamo svakako i aspekte planeta sa MC-om, sa Ascedentom,...

Ovdje je Mjesec u 10. polju, gdje mu kao nocnoj planeti nije baš mjesto. Mjesec se najbolje osjeća u 4. polju, i više mu je mjesto u poljima ispod horizonta. Zato je jako važno da Mjesec u 10. polju radi dobre aspekte. On je ovdje u egzaktnom sekstilu sa Suncem u Lavu, tj. svom apsolutnom dostojanstvu.
Dakle Mjesec u dobrom, snaznom aspektu u 10. polju, definitivno je jedan od preduslova za dobru karijeru. U uzem smislu daje cijenjenost, popularnost, publicitet, osoba oko sebe okuplja grupu ljudi,...
Dalje, Mjesec - Sunce - Lilith obrazuju. konfiguraciju BISEXSTILA. Što imamo tu? Dva Svjetla plus planetoid koji upravlja dubljim nivoima naše podsvjesti. Ovaj ćovjek definitivno ima dar ŠESTOG ČULA. Netko je tko je cijeli život pratio i osluškivao sopstvene potrebe, oslanjao se na svoj instinkt. Uz Merkura u Djevici, koji je u konjunkciji sa Plutonom i sekstilu sa Neptunom, ovaj covjek nema sto da misli, njemu ideje dolaze same po sebi. Samo treba da ulaže energije da ih ostvari, u smislu da se bori sa odredjenim okolnostima, vrlo često neprihvatanjima, koje pokazuje Jupiter na Algolu u 6. polju.

Dolazimo sada do nečeg vrlo značajnog - Bisekstil izmedju Sunca - svijest, Mjeseca - podsvjest i Lilith - dublji nivoi podsvjesti. Zatim, Merkur 0 Pluton 60 Neptun. I Sunce i Merkur u svome sedištu. Još Sunce u 9. kuci - viši UM, pa Merkur sa Plutonom u 9. kuci, pa Vladar Ascedenta Ju na Algolu 90 So. - OVAJ ČOVJEK JE GENIJALAC, KOJI POSJEDUJE TESLINU ENERGIJU.
On će cijelog života sticati nova znanja. Za njega se znanja lijepe. A, kad uspotrebi intuiciju i analitičnost, ne znam što reći, drugo, sem - GENIJALAC. So u LAVU 120 Ascedent u Strijelcu, So 90 Ju na Algolu, genijalne ideje. Tvorac novih ideja. Eto jedino Ju što je na Algolu, dovodi do problema neprihvatanja. Ali, on iz svake situacije izadje, kao pobjednik.
Naglašena 9. kuća, loša 4. Živi u inozemstvu?

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 29.10.2015 / 17:57

Tema: Poslovni uspjeh u natalnoj karti

Kodovi za poslovni uspjeh iz ove karte su:

1) Mjesec u 10. kuci, ako je pozitivno postavljen daje uspjeh u poslu, cijenjenost u poslu. Ovdje je u egzaktnom sekstilu sa drugim Svjetlom, tj. Suncem, koje je u svom apsolutnom sedištu. Takodjer, Bisexstil - Sunce - Mjesec - Lilith u 1. kuci ( 1. kuca - JA) .
2) Venera, vladar MC-a u znaku Raka u recepciji sa planetom u 10. kuci, u ovom slucaju sa Mjesecom.
3) Venera, vladar MC-a u 7. polju, kojim, pored Mjeseca prirodno vlada.
4) Venera, vladar MC-a u trigonu sa Saturnom, prirodnim signifikatorom profesije,
5) Sunce kao kosignifikator profesije i posla u znaku Lava, u svom sedištu u konjunkciji sa samim vrhom 9. kuće, u kojoj se Sunce raduje, kao i trigon sa Ascedentom.
6) Sam Ascedent u Strijelcu, daje osobu, koja je entuzijasta i srecu.

Jedini problematični faktor je Jupiter na sazvedzju Caput Algol, čiji je utjecaj destruktivan, pa u 6. polju i kvadratu sa Suncem, ukazuje doista na veliki rad, u smislu prevazilaženja brojnih prepreka. Ali kako je Sunce fantastično postavljeno, one bivaju prevazidjene. On biva nagradjen za svoj trud. Mada, uvjek će mu se u poslu naći neka zloća, koja će praviti problem, ali on je čovjek od rodjenja svjestan sebe, svojih želja i htenja, tako da ide pravo, svoj je i slijedi sopstvene instinkte.

Jak Merkur i 9. kuća daje uspjehe u oblasti edukacije, učenja, istraživačkog rada, inovacija, patenta. isl.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: četvrtak, 29.10.2015 / 18:11

Tema: Poslovni uspjeh u natalnoj karti

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ne mora uopce biti stelijum. Kada gledamo kvalitet necijeg profesionalnog segmenta zivota, u obzir uzimamo MC, kao i njegovog vladara, planete u 10. kuci, ako ih ima. Ako ih nema, to ne znaci da je kuca manje vrijedna, odmah da kazemm. Zatim postavku Saturna, prirodnog signifikatora profesije, karijere, statusa, ugleda, posla... Zatim Sunce, naš ego, a kako u izgradnji ega i svjesti o sebi, ličnog identiteta, veliku ulogu igra profesionalni sgement, u obzir svakako uzimamo Sunce. Gledamo svakako i aspekte planeta sa MC-om, sa Ascedentom,...

Ovdje je Mjesec u 10. polju, gdje mu kao nocnoj planeti nije baš mjesto. Mjesec se najbolje osjeća u 4. polju, i više mu je mjesto u poljima ispod horizonta. Zato je jako važno da Mjesec u 10. polju radi dobre aspekte. On je ovdje u egzaktnom sekstilu sa Suncem u Lavu, tj. svom apsolutnom dostojanstvu.
Dakle Mjesec u dobrom, snaznom aspektu u 10. polju, definitivno je jedan od preduslova za dobru karijeru. U uzem smislu daje cijenjenost, popularnost, publicitet, osoba oko sebe okuplja grupu ljudi,...
Dalje, Mjesec - Sunce - Lilith obrazuju. konfiguraciju BISEXSTILA. Što imamo tu? Dva Svjetla plus planetoid koji upravlja dubljim nivoima naše podsvjesti. Ovaj ćovjek definitivno ima dar ŠESTOG ČULA. Netko je tko je cijeli život pratio i osluškivao sopstvene potrebe, oslanjao se na svoj instinkt. Uz Merkura u Djevici, koji je u konjunkciji sa Plutonom i sekstilu sa Neptunom, ovaj covjek nema sto da misli, njemu ideje dolaze same po sebi. Samo treba da ulaže energije da ih ostvari, u smislu da se bori sa odredjenim okolnostima, vrlo često neprihvatanjima, koje pokazuje Jupiter na Algolu u 6. polju.

Dolazimo sada do nečeg vrlo značajnog - Bisekstil izmedju Sunca - svijest, Mjeseca - podsvjest i Lilith - dublji nivoi podsvjesti. Zatim, Merkur 0 Pluton 60 Neptun. I Sunce i Merkur u svome sedištu. Još Sunce u 9. kuci - viši UM, pa Merkur sa Plutonom u 9. kuci, pa Vladar Ascedenta Ju na Algolu 90 So. - OVAJ ČOVJEK JE GENIJALAC, KOJI POSJEDUJE TESLINU ENERGIJU.
On će cijelog života sticati nova znanja. Za njega se znanja lijepe. A, kad uspotrebi intuiciju i analitičnost, ne znam što reći, drugo, sem - GENIJALAC. So u LAVU 120 Ascedent u Strijelcu, So 90 Ju na Algolu, genijalne ideje. Tvorac novih ideja. Eto jedino Ju što je na Algolu, dovodi do problema neprihvatanja. Ali, on iz svake situacije izadje, kao pobjednik.
Naglašena 9. kuća, loša 4. Živi u inozemstvu?

Odlicno si ti to !Inače jako pozitivno zrači,velika energija,strpljiv i pažljiv sugovornik,smisao za humor .U poslu cijenjen i uspješan,predan tome što radi, sve je postigao sam,ima ogromnu volju Ne živi u mjestu rođenja.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: četvrtak, 29.10.2015 / 18:31

Tema: Poslovni uspjeh u natalnoj karti

Jedini problematični faktor je Jupiter na sazvedzju Caput Algol, čiji je utjecaj destruktivan, pa u 6. polju i kvadratu sa Suncem, ukazuje doista na veliki rad, u smislu prevazilaženja brojnih prepreka. Ali kako je Sunce fantastično postavljeno, one bivaju prevazidjene. On biva nagradjen za svoj trud. Mada, uvjek će mu se u poslu naći neka zloća, koja će praviti problem, ali on je čovjek od rodjenja svjestan sebe, svojih želja i htenja, tako da ide pravo, svoj je i slijedi sopstvene instinkte.

Jak Merkur i 9. kuća daje uspjehe u oblasti edukacije, učenja, istraživačkog rada, inovacija, patenta. isl.

Da,da puno truda u poslu i prepreka svakako. Posebno ako je u pitanju nešto novo i drugacije ,znamo kako konkurencija reagira,ali vjerujem da je svjestan i svih prepreka i zamki koje mu stoje na putu i da će ih pametno ,kao i do sad savladati.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 29.10.2015 / 22:39 Izmjenjeno: četvrtak, 29.10.2015 / 22:56

Tema: Poslovni uspjeh u natalnoj karti

Citiran post

Lenka je napisao:

Odlicno si ti to !Inače jako pozitivno zrači,velika energija,strpljiv i pažljiv sugovornik,smisao za humor .U poslu cijenjen i uspješan,predan tome što radi, sve je postigao sam,ima ogromnu volju Ne živi u mjestu rođenja.

E super šlagvort za vjezbanje promjene mjesta boravka.

4. kuća govori o mjestu u kom smo rodjeni. Njegova 4. kuća je, kako i sama vidiš, prazna. Vladar je MARS U RAKU, koji je u izgonu, debilitiran. Nalazi se u konjunkciji sa Venerom, a aspekt Venera konjunkcija Mars, ja zovem TOČKA PREKIDA. Eto, prekid sa životom u mjestu rodjenja. Inače, pored 4. kuće u obzir uzimamo i poziciju Mjeseca, koji isto simbolizira obitelj, dom, grad u kom je natus rodjen. Inače, u ovom slučaju Mjesec je dispozitor Marsa.
Nalazi se u 10. kući, koja je preko puta 4. kući, pa eto slike - OSOBI DOM NIJE TAMO GDJE JE RODJENA.
Sunce na vrhu 9. kuće u sekstilu sa Mjesecom, koji je dispozitor Marsa, govori o žviotu, izvan mjesta rodjenja. 9. kuća -je inače život izvan mjesta rodjenja. Iskustvo mi je pokazalo da ne mora nužno značiti, samo život u inozemstvu, već općenito - ŽIVOT IZVAN MJESTA RODJENJA.

Zanimljivo, vratimo se opet 4. kući - Vladar je Mars debilitiran 0 Ve - točka prekida. Dispozitor Mo u 10. život izvan mjesta u kom je rodjen, 60 So na vrhu 9. kuće, što dodatno potvrdjuje isto. Mjesec u 10. kući, u sprezi sa Suncem na vrhu 9. govori o tome da iz mjesta rodjenja odlazi kako bi gradio svoj profesionalni put. Školovanje - 9.kuca i karijera 10. kuca.

Naglasena 9. kuca - inozemstvo. Gdje je Sunce, tamo se natus najbolje osjeca, a njemu je na vrhu 9. kuce, dakle, što dalje od mjesta rodjenja, još bolje u inozemstvu, dakle. Takodjer, obožava naučni, istraživački rad, neprestano učenje.

<1>
  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se