Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Igor Igor

Poruke:38

Pregleda:3134

WhiteDragonbez kartona

WhiteDragon

F / 43 god.

Banja Luka

Bosnia and Herzegovina

Nivo: Iskusan forumaš / 516 postovi

Objavljeno: nedelja, 6.12.2015 / 14:29 Izmjenjeno: nedelja, 6.12.2015 / 14:30

Tema: Astromedicina - Osn. teoretske postavke

Citiran post

Igor Igor je napisao:

I ti imas So 90 Ne?
Imam i ja i pored Jupiter, vladara ponašanja, a Merkur je spaljen pa jos 90 Ne, eto kronicnih problema sa disnim putevima, alergijama disnih puteva, konkretno alergijski rinitis. Jednom su mi dijagnostifikovali astmu cak.:)
Spaljen Me pa plus 90 Ne, kriva procjena, mada nisam daleko od astme.

Oh razumijemo se :) krive dijagnoze, cudno nastajanje i prestajanje alergija, uzrrokovali su kod mene teznju da nadjem rjesenje putem alternativne medicine....jedno rijesim, ali se kasnije javi nesto drugo...uglavnom, borim se s tim ;) inace Neptun ovako postavljen kao kod mene , ljudi bi rekli da je sklon narkoticima i sl, medjutim, ja sam teski protivnik svega toga. Jedini opijat koji sam probala bio je absint i ne bih vise nikad....u zivotu se napila sam jednom i to kad sam bila punoljetna u zenskom drustvu i kod kuce (Djevica u meni je sve iskalkulisala prije nego se upustila u taj nesiguran poduhvat gdje se gubi logicka predstava stvari, a ukljucuje neka druga nesvjesna) Nemamnista protiv casice pica za opustanje, u nekoj prigodi i dobrom drustvu, ali tu je kraj. Pretpostavljam da ovaj Saturn 0 Merkur ne da da izgubim kontrolu :D

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: nedelja, 6.12.2015 / 16:12 Izmjenjeno: nedelja, 6.12.2015 / 16:14

Tema: Astromedicina - Osn. teoretske postavke

Citiran post

WhiteDragon je napisao:

Oh razumijemo se :) krive dijagnoze, cudno nastajanje i prestajanje alergija, uzrrokovali su kod mene teznju da nadjem rjesenje putem alternativne medicine....jedno rijesim, ali se kasnije javi nesto drugo...uglavnom, borim se s tim ;) inace Neptun ovako postavljen kao kod mene , ljudi bi rekli da je sklon narkoticima i sl, medjutim, ja sam teski protivnik svega toga. Jedini opijat koji sam probala bio je absint i ne bih vise nikad....u zivotu se napila sam jednom i to kad sam bila punoljetna u zenskom drustvu i kod kuce (Djevica u meni je sve iskalkulisala prije nego se upustila u taj nesiguran poduhvat gdje se gubi logicka predstava stvari, a ukljucuje neka druga nesvjesna) Nemamnista protiv casice pica za opustanje, u nekoj prigodi i dobrom drustvu, ali tu je kraj. Pretpostavljam da ovaj Saturn 0 Merkur ne da da izgubim kontrolu :D

Merkur 0 Saturn da je vanrednu samokontrolu. To ti je Um plus Kontrola jednako Samokontrola i odgovornost.:)

Što se mene tiče, Spalen Me, pa 90 Ne, eto krivih dijagnoza od malena. Ali, sto se alergije tice, uspanicili da je astma. I, odem ja kod privatnog ljecnika i on kaze, ma kakva astma Jesam jedno, kratko vrijeme koristio pumpicu i to je to.

Sad moja samokontrola to je Sa 0 Ascedent, pa Sa neaspektiran. Ali, ono sto mi je dao Spaljeni Me 90 Ne jeste da sam strastveni pušač. Pio sam neko vrijeme, onako često, al mladalački hir, ponekad u društvu joint, al to ne smatram ničim lošim, ako čovjek konzumira ponekad. Ja ni ponekad, eto skoro 10 godina, kako ga nisam ni vidio, a kamoli probao. Imao sam jedino problem sa anksioliticima, nista strasno, bio los period u zivotu, sada je to u fazi totalne sanacije.:)

Inače kod lječnika ne idem. Je mi dosta pao imunitet od stroge dijete, ali kad se prehladim, majka je prijateljica sa svojom doktorkom, kao sestre su, pa mi prepiše antibiotik, popijem bude bolje i idemo dalje.:) Nikada ne odležim nijednu prehladu, grip, to je Sa 0 AC, ne može biti beskorisan. Inače, uzimam alternativna sredstva i veliki sam pobornik alternativne terapije.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: nedelja, 6.12.2015 / 16:58

Tema: Astromedicina - Osn. teoretske postavke

Citiran post

WhiteDragon je napisao:

Bravo! Sjajno napisano. Bas tako, mozemo kombinovati metode, ali svakom drugaciji pristup odgovara. Ja kao tipican predstavnik svog znaka uvijek cackam po tom unapredjenju zdravlja :) Neptun u sestoj daje opet interes za tu sferu. :) Medjutim, kako je u kvadratu sa Suncem i Jupiterom, zdravlje mi je slaba tacka, Jupiter Neptun trovanja, kako je osjetljiv probavni trakt ( ASC RAk naglasena cetvrta) nije cudo da su bila cesta,anemijaMerkur konjikcija Saturn, pa i Neptun kvadrat Sunce, isti kvadrat gusenje usljed alergija, iako kraljevski aspekt Jupiter konjukicja Sunce u Djevi daje cir (opet ponavljam nablasena cetvrta kvadrats Neptunom iz seste)...sve ovo je iz knjige medicinska astrologija :) ja nadjoh da je kod mene tacno, potom problemi sa urogenitalnim traktom Mars kvadrat Venera vladari pete kuce oba...i jos Mjesec konjukcija Pluton zadrzavanje tecnosti, oticanja, posebno u trudnoci

Tebi probleme sa digestivnim traktom daje Ascedent u Raku, pa posebno tu oko Siriusa, daje gastritis i čir, i to baš čir. Puna 4. kuca, ok. Sunce u Djevici, da.

Kod mene je težak gastritis i problem zatvora, nadimanja stomaka,...

Ve, koja je ujedno i vladar 6. kuce 0 Ma, vladar Ascedenta, Fortune i Almuten Figuris takodjer u Djevici. Ovo je i više nego dovoljan aspekt za probleme sa digestivnim traktom. Sa 0 Ascedent u Skorpiji dodatno potkrepljuje problem sa zatvorom, tj. debelim crevom, koje od skupaljanja hrane biva optereceno pa još u 11. mjesecu, dakle sa nepunih godinu dana, javila se krv u stolici. Saturnov povratak mi je dao to da sam smršavio naglo, transformacija totalna, ali i pojačao problem sa probavom i zatvorom. Pa onda, Sa nastavio da se krece kroz 1. kucu gdje je napravio 90 Ve 0 Ma, u trenutku kada je Ju prolazio preko Ve 0 Ma nijedna dijeta, tj. dijetetski režim nije uspio pomoci, ali sad je bolje, ide na bolje.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: nedelja, 6.12.2015 / 17:45

Tema: Astromedicina - Osn. teoretske postavke

Inače, sad ko baba neka, al sve je tako, što ću, takav mi horoskop.

Venera u Djevici u padu, plus Spaljeni Merkur u Vagi oba su vladari 7. polja - problemi sa bubrezima i bešikom. Tu je i Sa u Skorpiji, aktivirao stvar.

Svjetla jesu u trigonu, ali lošem trigonu. Naime, So je u Vagi u padu, a Mo u Vodenjaku u znaku So izgnanstva. Problem sa očima, što dodatno potkrepljuje Sa 0 AC. Riječ je o nepravilnom astigmatizmu.

Mo 0 Ju u Vodenjaku, Ma, vl. 5. kuce 90 Ur u Strijelcu, jos je Ma Almuten Figuris, pa Ur u 1. kuci, eto problema i sa tlakom, jos uvjek ne. Ali 2012. godine se pojavio, kada je Sa u Skorpiji u 12. kuci radio 90 Mo 0 Ju. Bio sam na slavi kod dede i majka uzme da izmjeri tlak, ja sam imao upalu sinusa, pa mi je glava bila kao u okovima. I osjecao sam pritisak na glavu. Uzmem izmejrim ono povišen pritisak i to baš. U to vrijeme, majka i ja smo išli kod alternativca iz Ukrajine, pričao sam i on mi kaže da mi je tlak od upale sinusa. Od tada više nisam imao problema sa tlakom a redovito ga kontroliram.

WhiteDragonbez kartona

WhiteDragon

F / 43 god.

Banja Luka

Bosnia and Herzegovina

Nivo: Iskusan forumaš / 516 postovi

Objavljeno: nedelja, 6.12.2015 / 23:32

Tema: Astromedicina - Osn. teoretske postavke

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Inače, sad ko baba neka, al sve je tako, što ću, takav mi horoskop.

Venera u Djevici u padu, plus Spaljeni Merkur u Vagi oba su vladari 7. polja - problemi sa bubrezima i bešikom. Tu je i Sa u Skorpiji, aktivirao stvar.

Svjetla jesu u trigonu, ali lošem trigonu. Naime, So je u Vagi u padu, a Mo u Vodenjaku u znaku So izgnanstva. Problem sa očima, što dodatno potkrepljuje Sa 0 AC. Riječ je o nepravilnom astigmatizmu.

Mo 0 Ju u Vodenjaku, Ma, vl. 5. kuce 90 Ur u Strijelcu, jos je Ma Almuten Figuris, pa Ur u 1. kuci, eto problema i sa tlakom, jos uvjek ne. Ali 2012. godine se pojavio, kada je Sa u Skorpiji u 12. kuci radio 90 Mo 0 Ju. Bio sam na slavi kod dede i majka uzme da izmjeri tlak, ja sam imao upalu sinusa, pa mi je glava bila kao u okovima. I osjecao sam pritisak na glavu. Uzmem izmejrim ono povišen pritisak i to baš. U to vrijeme, majka i ja smo išli kod alternativca iz Ukrajine, pričao sam i on mi kaže da mi je tlak od upale sinusa. Od tada više nisam imao problema sa tlakom a redovito ga kontroliram.

Hahahahaha jao oprosti, moram da se smijem na ovo "sad ko baba neka":)
Inace sve lijepo analiziras, pa i ovu temu, bolesti koje nam se vide u natalu.
Svi koji pate od alergija proljecnih imaju poteskoce sa sinusima....ja se okrenula homeopatiji za taj problem, druge rjesavam na druge nacine :)
Vid...da dobro objasnjeno. Uran za pritisak, isto kao i mom bratu...i njemu je Uran u prvoj....mene iskreno brine sad tranzit Saturna kroz moje sesto polje, tj znak Strijelca jer kad mi nagazi Neptun, aktivirace mi kvadrate na Sunce i Jupiter, a onda kad to prodje napravice mi kvadrat na Saturn natalni....

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.12.2015 / 8:21

Tema: Astromedicina - Osn. teoretske postavke

Citiran post

WhiteDragon je napisao:

Hahahahaha jao oprosti, moram da se smijem na ovo "sad ko baba neka":)
Inace sve lijepo analiziras, pa i ovu temu, bolesti koje nam se vide u natalu.
Svi koji pate od alergija proljecnih imaju poteskoce sa sinusima....ja se okrenula homeopatiji za taj problem, druge rjesavam na druge nacine :)
Vid...da dobro objasnjeno. Uran za pritisak, isto kao i mom bratu...i njemu je Uran u prvoj....mene iskreno brine sad tranzit Saturna kroz moje sesto polje, tj znak Strijelca jer kad mi nagazi Neptun, aktivirace mi kvadrate na Sunce i Jupiter, a onda kad to prodje napravice mi kvadrat na Saturn natalni....

Ahahahah:)))))))))))))))

A, nemoj da te brine. Bit ce u 6. kuci, sto znaci da svakako trebas pojacati prevenciju. Treba pogledati ostale prediktivne horoskope. Pokrenemo uskoro taj topic, sto prije.

Kod brata Sa 0 Ur u 1. kuci, a kod tebe Sa 0 Ne u 6. kuci?
Prvo mi reci - Jel imate zive baku i-ili deku?

WhiteDragonbez kartona

WhiteDragon

F / 43 god.

Banja Luka

Bosnia and Herzegovina

Nivo: Iskusan forumaš / 516 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.12.2015 / 9:00 Izmjenjeno: ponedeljak, 7.12.2015 / 9:00

Tema: Astromedicina - Osn. teoretske postavke

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ahahahah:)))))))))))))))

A, nemoj da te brine. Bit ce u 6. kuci, sto znaci da svakako trebas pojacati prevenciju. Treba pogledati ostale prediktivne horoskope. Pokrenemo uskoro taj topic, sto prije.

Kod brata Sa 0 Ur u 1. kuci, a kod tebe Sa 0 Ne u 6. kuci?
Prvo mi reci - Jel imate zive baku i-ili deku?

Ne brat je podznak Vaga/Skorpija, njemu ce uskoro izaci iz druge i uci u trecu kucu Saturn, a ja uvijek radim na zdravlju, medjutim javlja se problem s kostima u zadnje dvije do tri godjne....jos nije identifikovan kao neko oboljenje, ja mislim da je povezano s kicmom ( vidis, ko je sad baba :) ) Bratu je Saturn nagazio Neptun ali je njegov Neptun super (trigon mjesec trigon saturn sekstil mars venera pluton merkur), dok moj Neptun hmmmm :)
Bake i djedovi nisu zivi odavno. Mamine nisam nikad ni upoznala a tatine jedva , prva sjecanja vezana za njim, jedno umrlo kad su mi bile dvije, a jedno kad su mi bile tri godine. (Inace sezem daleko u sjecanje, pamtim kao slon! Ne sjecam se imena ulica i izgubila bih se i iza coska, ali zato razgovore mogu interpretirati od do, bez obzira koliko davno su se desili)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.12.2015 / 9:29

Tema: Astromedicina - Osn. teoretske postavke

Citiran post

WhiteDragon je napisao:

Ne brat je podznak Vaga/Skorpija, njemu ce uskoro izaci iz druge i uci u trecu kucu Saturn, a ja uvijek radim na zdravlju, medjutim javlja se problem s kostima u zadnje dvije do tri godjne....jos nije identifikovan kao neko oboljenje, ja mislim da je povezano s kicmom ( vidis, ko je sad baba :) ) Bratu je Saturn nagazio Neptun ali je njegov Neptun super (trigon mjesec trigon saturn sekstil mars venera pluton merkur), dok moj Neptun hmmmm :)
Bake i djedovi nisu zivi odavno. Mamine nisam nikad ni upoznala a tatine jedva , prva sjecanja vezana za njim, jedno umrlo kad su mi bile dvije, a jedno kad su mi bile tri godine. (Inace sezem daleko u sjecanje, pamtim kao slon! Ne sjecam se imena ulica i izgubila bih se i iza coska, ali zato razgovore mogu interpretirati od do, bez obzira koliko davno su se desili)

Sorry, ucini mi se da si rekla da mu Sa tranzitira na Ur u 1. kuci. Nisam skuzio.:)
Vaga Skorpija isto kao i ja. ahahahhaah

Onda sve pada u vodu, jer mi se ucinilo da je njemu Sa 0 Ur u 1. a tebi je Sa 0 Ne u 6. kuci.Ok ok... Nisam dobro procitao.

Kičma?

Gledamo Saturna, 10. kucu, gdje je znak Jarca?
Na koliko stupnjeva je Saturn u kakvim aspektima? U kom znaku je MC, u kom znaku je vladar i kakve aspekte radi?

WhiteDragonbez kartona

WhiteDragon

F / 43 god.

Banja Luka

Bosnia and Herzegovina

Nivo: Iskusan forumaš / 516 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.12.2015 / 13:23

Tema: Astromedicina - Osn. teoretske postavke

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Sorry, ucini mi se da si rekla da mu Sa tranzitira na Ur u 1. kuci. Nisam skuzio.:)
Vaga Skorpija isto kao i ja. ahahahhaah

Onda sve pada u vodu, jer mi se ucinilo da je njemu Sa 0 Ur u 1. a tebi je Sa 0 Ne u 6. kuci.Ok ok... Nisam dobro procitao.

Kičma?

Gledamo Saturna, 10. kucu, gdje je znak Jarca?
Na koliko stupnjeva je Saturn u kakvim aspektima? U kom znaku je MC, u kom znaku je vladar i kakve aspekte radi?

SaturnuDjevici (pojacava probleme sa digestivnim traktom ) na 28 stepeni 58 minuta, znaci gotovo29, deseta u Ribama na 19 stepeni 56 minuta pocinje, hvata i nesto Ovna, Neptun u sestoj u Strijelcu na 19 stepeni i 50 i nesto minuta, Neptun radi kvadrat s Jupiterom i Suncem , sekstil s Mjesecom i Plutonom, trigon sa SMC. Saturn od aspekata ima konjukciju s Merkurom, sekstil s Venerom, pa i sa Uranom( ali mu je tu orbis sest stepeni, gotovo sedam)

WhiteDragonbez kartona

WhiteDragon

F / 43 god.

Banja Luka

Bosnia and Herzegovina

Nivo: Iskusan forumaš / 516 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.12.2015 / 13:24

Tema: Astromedicina - Osn. teoretske postavke

Sad kad ovo gledam nije kicma, ali stopala , kukovi...ispravi me ako grijesim

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se