Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Igor Igor

Poruke:268

Pregleda:15437

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: subota, 5.11.2016 / 22:08

Tema: Mjesec i ličnost

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Po kom parametru nije vidljivo? Što je tebi onako upečatljivo u ovoj karti?

Evo,ovako, kad sam ga upoznala saznala sam da je jako uspesan u poslu i politici, medjutim u karti mi je dominantna cetvrta kuca, jel tako?

Ovaj me u ribama mu je dao problem mali u govoru, ali so na 29.vodolije, kakvo je? Mars je i jak i dobar. Plus zanimaju me veze kakve su i brak. Sad je bas u karijernom usponu, ali kaze da nema vezu duze. Sve sto ti je jasno reci mi. Hvala.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 5.11.2016 / 23:24

Tema: Mjesec i ličnost

Citiran post

vratanca27 je napisao:

Evo,ovako, kad sam ga upoznala saznala sam da je jako uspesan u poslu i politici, medjutim u karti mi je dominantna cetvrta kuca, jel tako?

Ovaj me u ribama mu je dao problem mali u govoru, ali so na 29.vodolije, kakvo je? Mars je i jak i dobar. Plus zanimaju me veze kakve su i brak. Sad je bas u karijernom usponu, ali kaze da nema vezu duze. Sve sto ti je jasno reci mi. Hvala.

Ovo je zanimljiv primjer.
Evo polazim od Lilijeve metode, ali kombinujem sa novim tendencijama, kao i sve drugo.

Vladar karijere. Dal će uopće imati neku majstorstvo?
Imamo partilni aspekt između Mjeseca i Venere. Merkur i Mars ni po čemu ne mogu biti signifikatori majstorstva. Partilni aspekt između Mo i Ve je već pokazatelj da osoba ima nekakav naglašeni potencijal. U simbolici Venere. I jeste. Mjesec je vladar MC-a, polja karijere.
Venera simbolizira poslove u oblasti kreativnog prije svega, svega što je kreativno, kao i u oblasti farmacije, zanata,..
Venera simbolizira odnose sa drugim ljudima, javnost.
Merkur upravlja pregovaračkim sposobnostima, ali Venera je ta koja daje ljepotu istima. Venera ne upravlja, ali je fakat dobra za poslove posredovanja.
Politika? Mars sigurno nije, ali jako je upitno i koliko je Merkur u današnje vrijeme, kada postoji sustav koji trebaš pratiti, a opet se dokazivati ne toliko intelektom, učenjem, koliko nekim spoljnjim kvalitetama, proisteklim iz želje za čulnim zadovoljstvima. Meni je iskreno politika isto sto i show biznis, daleko ju doživljavam bližom Veneri nego Merkuru. Od transcedenata mnogi koji ih ravnopravno promatraju politiku vezuju za Neptun, i sa time se apsolutno slažem.
On ima Veneru kao vladara karijere. Venera kako rekosmo simbolizira kreativno, ali ne samo kreativno već i odnose sa drugima, javnost. Politika je više bazirana na odnosima sa drugim ljudima, nego na aktivnu upotrebu uma, učenje, što je tipično za Merkura. Venera je u Jarcu koji simbolizira Zakon, državne poslove. Eto Jarac daje na aktivnosti uma. Venera - uživanje, kreativnost, odnosi sa drugima, javnost. Jarac kao zemljani znak teži akciji, ali i traži određena znanja.
Mjesec je u 1. kući što simbolizira druge ljude, široke mase, u ovom slučaju najbolja riječ bi bio narod. A, narod je taj koji čini jednu državu.
Mjesec je država u širem smislu, a Saturn su okviri i temelji na kojima počiva određena država., kao i znak Jarac.
Spoj Ve i Mo, svakako uz mnogo truda, oslikava osobu koja se bavi baš javnim posom, i pošto su u pitanju znaci Jarac - Vaga, onda je tu više riječ o poslovima koji zahtjevaju određeni društveni angažman, nego o poslovima koji su dio umjetnosti, kreativnosti i show bizz-a. Jarac je zemljani i kardinalni znak - akcija, znanje, mudrost, društvo, Vaga je zračni znak - intelekt, borba za određenu ideju, odnosi sa drugim ljudima.
Zbog toga što su Mo i Ve predstavnici njegove profesije u ovim znacima ovo nije osoba koja je umjetnik, estradna zvjezda, zanatlija, već se bavi javnim poslom, koji je baziran na određenom društvenom angažmanu.
Onda da dodamo Me je u Ribama - problem u govoru, ali i manipulatorske sposobnosti, što ne znači nužno loše, pa daje interes za politiku. Također i Neptun s kojim je Ve u dodiru daje interes za politiku.
Tu ću istaći i So u Vodenjaku koji daje borbu za neki viši cilj, da tako kažemo, simbolizira poslove koji podrazumijevaju udruživanje zarad nekog višeg cilja. So je vl. 11. kuce pa ide u 6. polje - radna aktivnost.
Mo 0 Ve na ljubavnoj strani daje problem u odnosima, jer on ima problem da razgraniči emotivno od seksualnog. On žene doživljava ili kao lake, ili kao žene majke, žene od autoriteta. E, tu je potrebno naći sredinu. Inače, kako Mo daje lošu recepciju Ve, pa su još u kvadratu, on je sklon potiskivanju svojih osjecaja.

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: nedelja, 6.11.2016 / 8:18

Tema: Mjesec i ličnost

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ovo je zanimljiv primjer.
Evo polazim od Lilijeve metode, ali kombinujem sa novim tendencijama, kao i sve drugo.

Vladar karijere. Dal će uopće imati neku majstorstvo?
Imamo partilni aspekt između Mjeseca i Venere. Merkur i Mars ni po čemu ne mogu biti signifikatori majstorstva. Partilni aspekt između Mo i Ve je već pokazatelj da osoba ima nekakav naglašeni potencijal. U simbolici Venere. I jeste. Mjesec je vladar MC-a, polja karijere.
Venera simbolizira poslove u oblasti kreativnog prije svega, svega što je kreativno, kao i u oblasti farmacije, zanata,..
Venera simbolizira odnose sa drugim ljudima, javnost.
Merkur upravlja pregovaračkim sposobnostima, ali Venera je ta koja daje ljepotu istima. Venera ne upravlja, ali je fakat dobra za poslove posredovanja.
Politika? Mars sigurno nije, ali jako je upitno i koliko je Merkur u današnje vrijeme, kada postoji sustav koji trebaš pratiti, a opet se dokazivati ne toliko intelektom, učenjem, koliko nekim spoljnjim kvalitetama, proisteklim iz želje za čulnim zadovoljstvima. Meni je iskreno politika isto sto i show biznis, daleko ju doživljavam bližom Veneri nego Merkuru. Od transcedenata mnogi koji ih ravnopravno promatraju politiku vezuju za Neptun, i sa time se apsolutno slažem.
On ima Veneru kao vladara karijere. Venera kako rekosmo simbolizira kreativno, ali ne samo kreativno već i odnose sa drugima, javnost. Politika je više bazirana na odnosima sa drugim ljudima, nego na aktivnu upotrebu uma, učenje, što je tipično za Merkura. Venera je u Jarcu koji simbolizira Zakon, državne poslove. Eto Jarac daje na aktivnosti uma. Venera - uživanje, kreativnost, odnosi sa drugima, javnost. Jarac kao zemljani znak teži akciji, ali i traži određena znanja.
Mjesec je u 1. kući što simbolizira druge ljude, široke mase, u ovom slučaju najbolja riječ bi bio narod. A, narod je taj koji čini jednu državu.
Mjesec je država u širem smislu, a Saturn su okviri i temelji na kojima počiva određena država., kao i znak Jarac.
Spoj Ve i Mo, svakako uz mnogo truda, oslikava osobu koja se bavi baš javnim posom, i pošto su u pitanju znaci Jarac - Vaga, onda je tu više riječ o poslovima koji zahtjevaju određeni društveni angažman, nego o poslovima koji su dio umjetnosti, kreativnosti i show bizz-a. Jarac je zemljani i kardinalni znak - akcija, znanje, mudrost, društvo, Vaga je zračni znak - intelekt, borba za određenu ideju, odnosi sa drugim ljudima.
Zbog toga što su Mo i Ve predstavnici njegove profesije u ovim znacima ovo nije osoba koja je umjetnik, estradna zvjezda, zanatlija, već se bavi javnim poslom, koji je baziran na određenom društvenom angažmanu.
Onda da dodamo Me je u Ribama - problem u govoru, ali i manipulatorske sposobnosti, što ne znači nužno loše, pa daje interes za politiku. Također i Neptun s kojim je Ve u dodiru daje interes za politiku.
Tu ću istaći i So u Vodenjaku koji daje borbu za neki viši cilj, da tako kažemo, simbolizira poslove koji podrazumijevaju udruživanje zarad nekog višeg cilja. So je vl. 11. kuce pa ide u 6. polje - radna aktivnost.
Mo 0 Ve na ljubavnoj strani daje problem u odnosima, jer on ima problem da razgraniči emotivno od seksualnog. On žene doživljava ili kao lake, ili kao žene majke, žene od autoriteta. E, tu je potrebno naći sredinu. Inače, kako Mo daje lošu recepciju Ve, pa su još u kvadratu, on je sklon potiskivanju svojih osjecaja.

Ima dva ili tri zanimanja i sve je u drzavnoj sluzbi. Inace, sve je tako, jako je human. I ja sam zapazila da je vise toga na 14.stepenu, pa i taj kvadrat ve i meseca. Vidis da je ne 0 ve.
Je l ide njemu neka veza skorije? Saturnov povratak ide, ima i ovo ju 0 mesec, nije lose.

Hvala ti, sve si dobro objasnio.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: nedelja, 6.11.2016 / 16:31

Tema: Mjesec i ličnost

Citiran post

vratanca27 je napisao:

Ima dva ili tri zanimanja i sve je u drzavnoj sluzbi. Inace, sve je tako, jako je human. I ja sam zapazila da je vise toga na 14.stepenu, pa i taj kvadrat ve i meseca. Vidis da je ne 0 ve.
Je l ide njemu neka veza skorije? Saturnov povratak ide, ima i ovo ju 0 mesec, nije lose.

Hvala ti, sve si dobro objasnio.

Nema na čemu.
Pa da Ve 0 Ne u 4. kuci, a 4. kuca se vezuje za zemlju, narod.
Naglasen Jarac, Mjesec,sve vezano za drzavne institucije.
Koliko godina ima?

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: nedelja, 6.11.2016 / 17:13

Tema: Mjesec i ličnost

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Nema na čemu.
Pa da Ve 0 Ne u 4. kuci, a 4. kuca se vezuje za zemlju, narod.
Naglasen Jarac, Mjesec,sve vezano za drzavne institucije.
Koliko godina ima?

87.je. Hvala ti na analizi.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: nedelja, 6.11.2016 / 17:57

Tema: Mjesec i ličnost

Citiran post

vratanca27 je napisao:

87.je. Hvala ti na analizi.

Pa mlad. Ali, Mo u 1. kuci, Ve u 4. kući, noćni planeti u donjem dijelu horoskopa, pa još u kardinalnim kućama, bome dobro. Prodoran je on.
Meu Ribama mu daje dar za manipuliranje...

Kako mu ti vidiš ljubavni život. Sad ima Ju preko Mo koji aktivira ovaj Mo 90 Ve, pa će svakako to biti jedan od okidača za ljubavnu vezu.
Kakve su mu druge predikcije? Jesi radila?

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 11:01

Tema: Mjesec i ličnost

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Pa mlad. Ali, Mo u 1. kuci, Ve u 4. kući, noćni planeti u donjem dijelu horoskopa, pa još u kardinalnim kućama, bome dobro. Prodoran je on.
Meu Ribama mu daje dar za manipuliranje...

Kako mu ti vidiš ljubavni život. Sad ima Ju preko Mo koji aktivira ovaj Mo 90 Ve, pa će svakako to biti jedan od okidača za ljubavnu vezu.
Kakve su mu druge predikcije? Jesi radila?

U fazi tog meseca je vec nekih godinu dana. I najzanimljivije mi je sto solarni asc ima 0 sa mesecom u natalnoj, znaci poklopili su se i podznaci u solaru. E sad njemu ljubav nije bas sjajno polozena, sta ti kazes? Ali mislim da je sedma kuca dobra. Opet, cekam da cujem tebe

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Tema: Mjesec i ličnost

Citiran post

vratanca27 je napisao:

U fazi tog meseca je vec nekih godinu dana. I najzanimljivije mi je sto solarni asc ima 0 sa mesecom u natalnoj, znaci poklopili su se i podznaci u solaru. E sad njemu ljubav nije bas sjajno polozena, sta ti kazes? Ali mislim da je sedma kuca dobra. Opet, cekam da cujem tebe

Mo 90 Ve daje psihološki problem, kada je riječ o ljubavi. Blokiranje i potiskivanje emocija i osjećaja , sa ženama koje su lake, ili još bolje rečeno privuku ga žene bez identiteta, onako slabe strukture ličnosti, i može ih trpiti neko vrijeme, ali ne i zadugo. On traži ženu koja je ostvarena, ali kad ju upozna tu već počinje strah od emotivnog otvaranja, od toga da će biti povrijeđen.
Ima kriterije, ne voli žene koje su ovisne o muškarcu, voli jake žene, ali ih se plaši. I onda nit sa ovima, nit sa onima.:)

Vidi mu direkcije koje donose značajne partnere. Prvo uradi Primarne samo.

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se