Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Igor Igor

Poruke:398

Pregleda:21537

Nivo: Uzdiže se na forumu / 181 postovi

Objavljeno: petak, 27.5.2016 / 18:01

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Pa Jupiter ti je Istočno.
Ima nekoliko načina određivanja istočne i zapadne pozicije planeta, ali ona koja je u najvećoj uspotrebi izgleda ovako.
Vidi gdje je So napravi 180 i sve što je iznad toga je Istočno.
Tebi je Jupiter Istočno. Tako da Jupiter ti oslikava bračnog partnera.
Reci mi jel ovaj o kom smo pričali prva velika ljubav u životu?

ahaa, sad sam ispala debil

jao pa imam ja vise ljubavi, taj sto sam bila sa njim 3,5 god mi je bio prva velika ljubav, i on se bas uklapa u sedmo, i vladara sedmog, ovaj o kome smo pricali mi se isto uklapa, samo je sa njims ve bilo nekako dosto intenzivno, i sto ti kazes karmicki... a sad ne znam bas za jupitera, kakav bi bio njegov opis, posto je u losem dostojanstvu i retrogradan, mada pravi fine aspekte, 120 So, 60 Mo, 60 Ma i 90 Ve.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 27.5.2016 / 18:06

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Venerica je napisao:

ahaa, sad sam ispala debil

jao pa imam ja vise ljubavi, taj sto sam bila sa njim 3,5 god mi je bio prva velika ljubav, i on se bas uklapa u sedmo, i vladara sedmog, ovaj o kome smo pricali mi se isto uklapa, samo je sa njims ve bilo nekako dosto intenzivno, i sto ti kazes karmicki... a sad ne znam bas za jupitera, kakav bi bio njegov opis, posto je u losem dostojanstvu i retrogradan, mada pravi fine aspekte, 120 So, 60 Mo, 60 Ma i 90 Ve.

So je u znaku Vage i radi vise aspekata, ali gledamo stvarno price koje su ostavile ozbiljnog traga na nas zivot.
Jel taj od 3,5 godine prva ljubav?
Jel nakon njega bio ovaj, i je li ovaj bio zadnji ozbiljan do sad?

Nivo: Uzdiže se na forumu / 181 postovi

Objavljeno: petak, 27.5.2016 / 18:08

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Igor Igor je napisao:

So je u znaku Vage i radi vise aspekata, ali gledamo stvarno price koje su ostavile ozbiljnog traga na nas zivot.
Jel taj od 3,5 godine prva ljubav?
Jel nakon njega bio ovaj, i je li ovaj bio zadnji ozbiljan do sad?

taj od 3,5 g je bio prva ljubav, a nakon njega ovaj drugi, sa njim sam bila godinu dana, bio je ozbiljan naravno, pa ja sam htela da se udam za njega :)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 27.5.2016 / 18:14

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Venerica je napisao:

taj od 3,5 g je bio prva ljubav, a nakon njega ovaj drugi, sa njim sam bila godinu dana, bio je ozbiljan naravno, pa ja sam htela da se udam za njega :)

Ok ok... Ovaj prvi je 3, 5 godine, intenzivna veza, sve super. To je ovaj Mars.
E sad tu dolazimo do pitanja - Zašto nije završilo brakom, kad je Mars tu u Ovnu u svom sjedištu? Ali, odgovor je vrlo jednostavan. Mars jeste u sjedištu, ali u opoziciji sa So, koja pored velike ljubavi i snažnih strasti, kao i na početku prisutnog osjecaja da je za cijeli zivot, gotovo uvjek donosi razdvajanje partnera. Teško da će opozicija dati brak nakon duge veze, gotovo nikad. Ipak, ovdje nije došlo do braka i zbog loše recepcije između So i Ma. So je u padu i u znaku gdje je Mars u izgnanstvu. Zatim, Mars je oštećen retrogradnim hodom. I nalazi se na samom zapadu od So. Tako da imamo scor veze koja je duža i ozbiljna, ali i prekid.

Što se ovog drugog lika tiče, pa veza nije intenzivna, on mi više ide u Neptuna. Nego reci mi jel ima neki planet da je u Vagi isto?

Nivo: Uzdiže se na forumu / 181 postovi

Objavljeno: petak, 27.5.2016 / 18:17

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ok ok... Ovaj prvi je 3, 5 godine, intenzivna veza, sve super. To je ovaj Mars.
E sad tu dolazimo do pitanja - Zašto nije završilo brakom, kad je Mars tu u Ovnu u svom sjedištu? Ali, odgovor je vrlo jednostavan. Mars jeste u sjedištu, ali u opoziciji sa So, koja pored velike ljubavi i snažnih strasti, kao i na početku prisutnog osjecaja da je za cijeli zivot, gotovo uvjek donosi razdvajanje partnera. Teško da će opozicija dati brak nakon duge veze, gotovo nikad. Ipak, ovdje nije došlo do braka i zbog loše recepcije između So i Ma. So je u padu i u znaku gdje je Mars u izgnanstvu. Zatim, Mars je oštećen retrogradnim hodom. I nalazi se na samom zapadu od So. Tako da imamo scor veze koja je duža i ozbiljna, ali i prekid.

Što se ovog drugog lika tiče, pa veza nije intenzivna, on mi više ide u Neptuna. Nego reci mi jel ima neki planet da je u Vagi isto?

svidja mi se to objasnjenje, a ja sam njega nekako posmatrala kroz sedmo iako nije brak, niti smo ziveli zajedno, jer mi se bas uklapa u opis sedmog...

u Vagi je i Merkur, vladar sedme, na Arcturusu, rx, pravi 0MC, 60 Ve, Sa, ASC, i 90 sa Mo (ali su u znacima koji nisu prirodno u kvadratu, nz dal se racuna). Dispozitor Venera na Regulusu, 120Sa, ASC, UR, 60Me, 90 JU.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 27.5.2016 / 18:28

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Venerica je napisao:

svidja mi se to objasnjenje, a ja sam njega nekako posmatrala kroz sedmo iako nije brak, niti smo ziveli zajedno, jer mi se bas uklapa u opis sedmog...

u Vagi je i Merkur, vladar sedme, na Arcturusu, rx, pravi 0MC, 60 Ve, Sa, ASC, i 90 sa Mo (ali su u znacima koji nisu prirodno u kvadratu, nz dal se racuna). Dispozitor Venera na Regulusu, 120Sa, ASC, UR, 60Me, 90 JU.

Ok kroz 7. se promatra tjek svake veze.
Pa pazi ti imas cak 4, a moze se reci i 5 aspekata Sunca.
Prvo ide taj najminorniji So 90 Mo - to može biti nekakva mladalačka ljubav. Ništa specijalno, daleko od toga.
Drugo ide So 180 Ma o kom smo pisali, to je to ozbiljno.
Treće je 120 rx. Ju u Blizancima što predstavlja ovog lika.
Četvrto So 0 rx. Me u Vagi,
Peto So aplikaciono 60 Saturn.

Dakle, ovaj partner je prikazan Jupiterom. To što je Jupiter u padu ne daje intenzivan odnos, riječ je o tome da on naprosto ne može odgovoriti na sve obaveze koje zahtjeva jedna veza. Jupiter govori o tome da nije iz tvog mjesta, da priča strane jezike, uspješan u poslu, liberalnog duha, trebalo bi raditi više poslova odjednom, sportski tip. Onda Jupiter u 5. kući, koja simbolizira ljubav, ali ne i vezu. Jupiter recepcija Merkur vladar DC-a, pokušaj veze, ali sve vrlo često ostaje na pokušaju.

Sljedeći ti je rx. Me u Vagi, to će ti biti neki lik kroz posao. Ovdje je dispozitor Venera na Regulusu pa će tu biti zajedničkog života. Ali kako je Ve u 8. polju i kako je na zadnjim stupnjevima, a Me retrogradan i ova veza će imati svoj kraj. Lik će biti neopisivo šarmantan i posjedovat će neki čudesan seksipl, da ni sama nećeš moći objasniti što te privlači na njemu. Radi posao koji je vezan za druge, komunikaciju sa širim krugovima ljudi. Ne bi me čudilo ni da je javna ličnost.

I najzad Saturn, to će ti biti lik za brak. Još je Saturn vladar većeg dijela tvog 1. polja. Merkur vl. DC-a je u sekstilu sa Saturnom i kolko se sjecam u pitanju je partilni sekstil. Ovo će biti baš bračna zajednica 100 posto i dugo će trajati. Također, vrlo je važno to što je Saturn u 1. polju.

Nivo: Uzdiže se na forumu / 181 postovi

Objavljeno: petak, 27.5.2016 / 19:26

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ok kroz 7. se promatra tjek svake veze.
Pa pazi ti imas cak 4, a moze se reci i 5 aspekata Sunca.
Prvo ide taj najminorniji So 90 Mo - to može biti nekakva mladalačka ljubav. Ništa specijalno, daleko od toga.
Drugo ide So 180 Ma o kom smo pisali, to je to ozbiljno.
Treće je 120 rx. Ju u Blizancima što predstavlja ovog lika.
Četvrto So 0 rx. Me u Vagi,
Peto So aplikaciono 60 Saturn.

Dakle, ovaj partner je prikazan Jupiterom. To što je Jupiter u padu ne daje intenzivan odnos, riječ je o tome da on naprosto ne može odgovoriti na sve obaveze koje zahtjeva jedna veza. Jupiter govori o tome da nije iz tvog mjesta, da priča strane jezike, uspješan u poslu, liberalnog duha, trebalo bi raditi više poslova odjednom, sportski tip. Onda Jupiter u 5. kući, koja simbolizira ljubav, ali ne i vezu. Jupiter recepcija Merkur vladar DC-a, pokušaj veze, ali sve vrlo često ostaje na pokušaju.

Sljedeći ti je rx. Me u Vagi, to će ti biti neki lik kroz posao. Ovdje je dispozitor Venera na Regulusu pa će tu biti zajedničkog života. Ali kako je Ve u 8. polju i kako je na zadnjim stupnjevima, a Me retrogradan i ova veza će imati svoj kraj. Lik će biti neopisivo šarmantan i posjedovat će neki čudesan seksipl, da ni sama nećeš moći objasniti što te privlači na njemu. Radi posao koji je vezan za druge, komunikaciju sa širim krugovima ljudi. Ne bi me čudilo ni da je javna ličnost.

I najzad Saturn, to će ti biti lik za brak. Još je Saturn vladar većeg dijela tvog 1. polja. Merkur vl. DC-a je u sekstilu sa Saturnom i kolko se sjecam u pitanju je partilni sekstil. Ovo će biti baš bračna zajednica 100 posto i dugo će trajati. Također, vrlo je važno to što je Saturn u 1. polju.

a daa, ja sam potpuno zab na taj sextil sa Mesecom, jer mi ne prikazuje na astro.com, a realno se racuna. prvo, hvala ti na ovako detaljnoj analizi :)

ja sam zapravo i imala jednog koji nije ozb veza ali bila sam potpuno ali potpuno opsednuta njime, i on se uklapa u ovaj opis Jupitera, isto govori strane jezike, asistent je na faxu, sportski tip, ziveo u inostranstvu, al to nije bila veza, iako smo se razvlacili godinama bukvalno, i vracali se jedno drugom, a njega sam upoznala kad mi je Saturn rx bio egzaktno na nat Suncu, i msm da mi je on bas nevidjena karma bio.

aaaa jel realno da se racuna taj sextil sa Saturnom, a orbis je 15 stepeni? bas sam se to pitala ranije :) a ako mi je on predstavljen kao muz koji bi to opis bio, kako da ga prepoznam? stariji, obrazovan, duga veza, mladolik, muzevan, lep, neka bitna pozicija posto je na Centru galaksije..? ili se ja tripujem i da, partilni sekstil sa Merkurom, to mi je jedino skoro egzaktni aspekt u natalu...

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 27.5.2016 / 21:09

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Venerica je napisao:

a daa, ja sam potpuno zab na taj sextil sa Mesecom, jer mi ne prikazuje na astro.com, a realno se racuna. prvo, hvala ti na ovako detaljnoj analizi :)

ja sam zapravo i imala jednog koji nije ozb veza ali bila sam potpuno ali potpuno opsednuta njime, i on se uklapa u ovaj opis Jupitera, isto govori strane jezike, asistent je na faxu, sportski tip, ziveo u inostranstvu, al to nije bila veza, iako smo se razvlacili godinama bukvalno, i vracali se jedno drugom, a njega sam upoznala kad mi je Saturn rx bio egzaktno na nat Suncu, i msm da mi je on bas nevidjena karma bio.

aaaa jel realno da se racuna taj sextil sa Saturnom, a orbis je 15 stepeni? bas sam se to pitala ranije :) a ako mi je on predstavljen kao muz koji bi to opis bio, kako da ga prepoznam? stariji, obrazovan, duga veza, mladolik, muzevan, lep, neka bitna pozicija posto je na Centru galaksije..? ili se ja tripujem i da, partilni sekstil sa Merkurom, to mi je jedino skoro egzaktni aspekt u natalu...

Da, je sekstil al to je onako bas neka prolazna veza, gdje je princip moze biti a i ne mora, pokusaj veze da kazemo.

A jel taj asistent bio prvi ili mislis da je on Jupiter?

Nivo: Uzdiže se na forumu / 181 postovi

Objavljeno: subota, 28.5.2016 / 11:35

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Da, je sekstil al to je onako bas neka prolazna veza, gdje je princip moze biti a i ne mora, pokusaj veze da kazemo.

A jel taj asistent bio prvi ili mislis da je on Jupiter?

nije on bio prvi, njega sam upoznala dok sam bila u vezi, smuvali smo se kad sam rask sa deckom, u jednom trenutku jeste bila paralelna prica, ali sam se ja pomirila sa ovim mojim, mada mogu slobodno da kazem da sam u jednom trenutku bila zaljubljena u njega iako sam bila sa ovim :) pa mislim da je on Jupiter, bas mi ide uz taj opis...pa je jos i retrogradan i to vracanje njemu, mada meni realno tako sa svima

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 28.5.2016 / 12:10

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Venerica je napisao:

nije on bio prvi, njega sam upoznala dok sam bila u vezi, smuvali smo se kad sam rask sa deckom, u jednom trenutku jeste bila paralelna prica, ali sam se ja pomirila sa ovim mojim, mada mogu slobodno da kazem da sam u jednom trenutku bila zaljubljena u njega iako sam bila sa ovim :) pa mislim da je on Jupiter, bas mi ide uz taj opis...pa je jos i retrogradan i to vracanje njemu, mada meni realno tako sa svima

Znam da nije 1. nego rekoh da nisi slucajno mislila na njega kad si govorila o aspektu Mo-So.
Pa koliko dugo si bila sa njim skupa? Jel ti ovaj sada o kome pricamo dolazi preko posla mozda?

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se