Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Igor Igor

Poruke:398

Pregleda:21533

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 13.5.2016 / 2:34 Izmjenjeno: petak, 13.5.2016 / 2:42

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Kako gledati ljubavne partnere u horoskopu?

Isprva zanemarujemo 7. polje. Jer, logično, da bi došlo do braka, najprije mora da dođe do ljubavne veze. Ptolomej uopće nije uzimao u obzir 7. polju. Snažna svijest o značaju 7. polja se razvija u srednjevjekovnoj astrologiji.

Princip br. 1 - Aspekti sa Mjesecom i Suncem.
Primarno, krenut ćemo od Ptolomejevih postavki, koji tvrdi da su partneri prikazani aspektima sa Mjesecom u muškom horoskopu, odnosno aspektima sa Suncem u ženskom horoskopu.
Princip je sljedeći:
U muškom horoskopu gleda se planet kome Mjesec aplicira, tj. najbliža Mjesečeva aplikacija. Ukoliko Mjesec ima više aplikacija to je onda signifikator da će osoba imati u svome životu više ozbiljnih veza i-ili brakova. Također, pokazivatelj da će osoba imati više veza i-ili brakova je i ako je Mjesec u dvojnom znaku, pogotovu Strijelcu, Ribama i Blizancima a pritom je i planet ka kome radi prvu aplikaciju isto u nekom od navedenih znakova.
U ženskom horoskopu gleda se najbliži aspekt Sunca i drugog planeta. Poželjno je da je planet sa Istočne strane. Isto, ako Sunce ima više aplikacija, ili je u dvojnom znaku, ili je planet ka kome ide u dvojnom znaku, to će biti vrlo jasan signifikator da će žena imati više ozbiljnih veza ili brakova.
Ptolomej nije za partnera uzimao Svjetla, tj. Mjesec i Sunce, ali je daljnja praksa pokazala to kao neminovnost.
Npr. zamislite da imate ženski horoskop i da Mjesec aplicira Suncu. To znači da će partner biti ipak prikazan Suncem.
Ako je prikazano da će biti više partnera, onda se prvi partner gleda kroz planet koji je prvi u aspektu sa So odn. Mo pa sljedeći kroz naredni itd. Ono što je važno za reći to je da ako je partner prikazan planetom o slabom dostojanstvu, spaljenom, retrogradnom isl. teško da će tu biti braka, mada neophodno je razmotriti i ostale pokazivatelje kako bi se tvrdilo.


Princip br. 2 - Sedmo polje
Nakon što pronađemo partnera, kroz Solarne (ženski horoskop) i Lunarne (muški horoskop) aplikacije, radimo osvrt na 7. polje. Međutim 7. polje nije naš partner. Naš partner je planet ka kome Mo aplicira (muški horoskop) odnosno koji radi važan aspekt sa So (ženski horoskop). To su karakterne osobine našeg partnera, njegov osnovni temperament, karakteristike izgleda, profesije, itd. itd. itd. 7. polje prikazuje razvoj našeg odnosa sa tim partnerom. Naravno i njegove karakteristike ličnosti, ali one, koje stiče u vezi ili braku sa nama. 7. polje će prikazati kako će se partner postaviti u braku, kakvu ćemo emocionalnu razmjenu imati sa njime, kakva će nam komunikacija biti sa njime, te dal će veza ili brak trajati za cijeli život, ili će se prekinuti, pa kolko će trajati, pa u nekim slučajevima može prikazati i zašto će se prekinuti.

MilaMbez kartona

MilaM

F / 46 god.

Nivo: Uzdiže se na forumu / 119 postovi

Objavljeno: nedelja, 15.5.2016 / 13:29

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Bilo bi lijepo ovdje postaviti neki chart..zapravo dva jedan muski i jedan zenski pa da se na njemima vjezbamo..Kad kazes "planet ka kojem Mo aplicira" da li mislis na prvi egzaktan aspekt koji Mo gradi s nekom planetom ili sta..?
Ukoliko recimo u zenskom horoskopu So ima jedan egzaktan aspekt (60 sa Ju) da li to znaci da opis buduceg partnera gledamo kroz taj aspekt ne razmatrajuci ostale aspekte koji nijesu egzaktni (So 120 Mo orbis 5 stepeni, So 60 Ma orbis 5 stepeni)?

Nivo: U blagom usponu / 95 postovi

Objavljeno: nedelja, 15.5.2016 / 16:32

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Evo ja postavljam jedan chart za vezbanje na ovu temu.....dakle, zena ima jedan brak iza sebe do koga je doslo iz prve veze u mladim godinama. Nakon toga ima jos dve ozbiljne veze, a za trecu u tajnosti se sumnja.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: nedelja, 15.5.2016 / 17:04 Izmjenjeno: nedelja, 15.5.2016 / 17:33

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Scorpio71 je napisao:

Evo ja postavljam jedan chart za vezbanje na ovu temu.....dakle, zena ima jedan brak iza sebe do koga je doslo iz prve veze u mladim godinama. Nakon toga ima jos dve ozbiljne veze, a za trecu u tajnosti se sumnja.

Prvo se traze aspekti izmedju So i drugog planeta, koji je sa Istocne strane.
Prioritet se daje konjunkcijama i partilnim aspektima.

MilaMbez kartona

MilaM

F / 46 god.

Nivo: Uzdiže se na forumu / 119 postovi

Objavljeno: nedelja, 15.5.2016 / 18:50

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Scorpio71 je napisao:

Evo ja postavljam jedan chart za vezbanje na ovu temu.....dakle, zena ima jedan brak iza sebe do koga je doslo iz prve veze u mladim godinama. Nakon toga ima jos dve ozbiljne veze, a za trecu u tajnosti se sumnja.

Evo da ja probam…laicki  posto osim svoje nemam iskustvo u gledanju karata…ucenja radi, krecem 
Zenski je chart pa, sljedeci uputstva iz uvodnog posta, prvo gledamo So I aspekte koje ono gradi: So je 120 Sa I 120 Ne..ja bih rekla da ti aspekti daju stabilnost (utemeljenost u onom sto jesi..koja se stice kroz vrijeme…) I jacinu..ali kako su ta dva u 8 kuci ne znam kako bih to gledala..da li kao derivatnu drugu buduceg partnera ili…?
So je 180 Pl I 180 Mo. Ovo I nisu bas udobni aspekti…doduse zavisi na kakve je nailazila..vise ili nize tipove koji bi svakako razlicito oslikavali ove aspekte..Opozicija sa Pl dala bi naglasenu strestvenost, posesivnost I mozda grubost..pa I egoizam na neki nacin..dok opozicija sa Mo bi se mogla prikazati kao prevelika emotivnost, neuskladjenost emotivnih I potreba ega izrazenog kroz licnost…
Ako se gleda peto polje kao polje ljubavnih veza a njim vlada Ve koja je otisla u 12..rekla bih da ovdje postoji izmedju ostalog sklonost ka tajenju veza ili prosto nekakva ljubavna patnja u osami..jer je ta Ve u kvadratu sa Sa..ne znam mozda lupam…
E sad iduci dalje po Igorovom uputstvu gleda se 7 polje kao slika toka neke veze..a to bi bilo da partneri njoj prilaze..So je vladr 7 u 1 kuci..kako je tu Mo u Le puno je vatrenih emocija I strasti a posto ide ka Pl..to sup rave eksplozije strasti koje kasnije mogu preci u teske emocije..Plutonovske “kad se darnu strasti u covjeka nema vise istine u njemu..” (ovim namjeravam reci das u u pitanju one malo mracnije vrste strasti..)..iz znaka Lava dalje 7 kuca prostire se I znakom Djevice sto znaci da se odnos mijenja I dobija karakteristike Me u Vodoliji 180 PL..kako taj Me ima 120 Sa to moze da traje a tek onda da uslijedi aktivacija Me 90 Ma – prekid.
Opet ponavljam da mi nije jasno sta znaci ovo Igorovo objasnjenje “Mo koji aplicira ka..” tako da poslednji dio njegovog uputstva ne bih znala slijediti.
Tako ja to vidim..mozda sam se izlupala ali eto da zajedno vjezbamo..Voljela bih da Igor ovo pogleda I da korekcije I dalja uputstva..

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 16.5.2016 / 5:05

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Super ti ide, al ajmo po uputama. Ovo je po Ptolomeju.

Vrlo jednostavno:
U zenskom horoskopu, partner je opisan planetom koji ima jak aspekt sa Suncem.

Znači taj planet koji ima aspekt sa Suncem je tvoj partner. Ne gledaju se Ur , Ne i Pl za sad.
Ajde gledaj koji planet do Sa (Mo, Ve, Me, Ma, Ju i Sa) ima aspekt sa Suncem. Aj to prvo reci.

Onda se prelazi na 7. kucu koja ce opisati tjek vašeg odnosa. Ali, prvo vidi koji planet ima aspekt sa So.

Nivo: U blagom usponu / 95 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 16.5.2016 / 8:06

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Ja bih rekla da je ovde najjaci aspekt suncr trigon saturn. I kroz to gledamo prvu vezu ? Ona se zavrsava brakom, osoba postaje majka i aktivira se sunce mesec opozicija. Posto je vladar 7 u 1 mislim da dolazi do sukoba ega, a u prvoj kuci se pored sunca nalazi i merkur pa to opisuje partnera, koji zapravo nije spreman za porodicu vezivanje trazi se......vrlo brzo dolazi do razvoda. Osoba ciji je chart biva ostavljena, ne znam koji aspekt je doneo brzi razvod.

Ima li ovo smisla?

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 16.5.2016 / 17:59

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Scorpio71 je napisao:

Ja bih rekla da je ovde najjaci aspekt suncr trigon saturn. I kroz to gledamo prvu vezu ? Ona se zavrsava brakom, osoba postaje majka i aktivira se sunce mesec opozicija. Posto je vladar 7 u 1 mislim da dolazi do sukoba ega, a u prvoj kuci se pored sunca nalazi i merkur pa to opisuje partnera, koji zapravo nije spreman za porodicu vezivanje trazi se......vrlo brzo dolazi do razvoda. Osoba ciji je chart biva ostavljena, ne znam koji aspekt je doneo brzi razvod.

Ima li ovo smisla?

Bravo, bas tako.
Aspekt planet koji je sa So, ukazuje na ozbiljne partnere i supruznike u zenskoj karti. Partneri prikazani Saturnom obicno postaju bracni partneri.
Sad daljnji tjek braka gledaj kroz 7. polje.:) Ajde sjajno ti ide

MilaMbez kartona

MilaM

F / 46 god.

Nivo: Uzdiže se na forumu / 119 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 16.5.2016 / 23:08

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

Scorpio71 je napisao:

Ja bih rekla da je ovde najjaci aspekt suncr trigon saturn. I kroz to gledamo prvu vezu ? Ona se zavrsava brakom, osoba postaje majka i aktivira se sunce mesec opozicija. Posto je vladar 7 u 1 mislim da dolazi do sukoba ega, a u prvoj kuci se pored sunca nalazi i merkur pa to opisuje partnera, koji zapravo nije spreman za porodicu vezivanje trazi se......vrlo brzo dolazi do razvoda. Osoba ciji je chart biva ostavljena, ne znam koji aspekt je doneo brzi razvod.

Ima li ovo smisla?

Meni djeluje kao da je u ovom slucaju razvod donio Me u vodoliji u kvadratu sa Ma...ne znam..evo vidjecemo sta Igor kaze...
Zanima me kako odredjujes jacinu aspekta..hocu pitati koji kriterijum si koristila za ocjenu..zbog cega je So 120 Sa jaci od So 180 Mo...mozda lupam gluposti jer ne znam..ali ako si se vodila nekim pravilom voljela bih da cujem objasnjenje...

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: utorak, 17.5.2016 / 0:12

Tema: Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i brakovi.

Citiran post

MilaM je napisao:

Meni djeluje kao da je u ovom slucaju razvod donio Me u vodoliji u kvadratu sa Ma...ne znam..evo vidjecemo sta Igor kaze...
Zanima me kako odredjujes jacinu aspekta..hocu pitati koji kriterijum si koristila za ocjenu..zbog cega je So 120 Sa jaci od So 180 Mo...mozda lupam gluposti jer ne znam..ali ako si se vodila nekim pravilom voljela bih da cujem objasnjenje...

Prvo gledamo signifikatora partnera, a to razmatramo na osnovu planeta koji ima jak aspekt sa So. Prioritet se daje planetima sa Istočne strane.

Jačina aspekata?
- Prva aplikacija,
- Partilni aspekt- na istom stupnju,
- Da planeti imaju recepcije,
- Što manji orbis to je aspekt jači.
- Konjunkcija je najjači aspekt.

Ne postoje tu kriteriji, ovo su neke smjernice, jer svaki natal je priča za sebe.

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se