Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Igor Igor

Poruke:57

Pregleda:3739

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: utorak, 10.11.2015 / 18:47

Tema: Horarna astrologija - Medicinska pitanja

Oblast medicinskih pitanja zahtjva i znanja iz oblasti medicine. Ipak, horarna astrologija nam može pomoći u segmentima sagledavanja slabih točki, kao i toga, koliko je aktuelna bolest ozbiljna, kom pravcu lječenja se prikloniti itd.

Signifikatori su:

Ascedent - Bolesnik,
Descedent - Lječnik,
6. kuća - bolest, kirurški zahvati,
MC - Terapija,
IC - Ishod bolesti.

Kako prepoznati da je pitač bolestan?

Planet, koji ga po prirodi treba da se slaže sa prirodom znaka u kome se nalazi. Samo ako su prirode podudarne, osoba je doista zdrava.
U nastavku, evo podjele:

- Merkur i Saturn i zemljani znaci - hladno i suvo
- Jupiter i vazdušni znaci - toplo i vlažno
- Mars i Sunce i vatreni znaci - toplo i suvo
- Venera i Mjesec i vodeni znaci - hladno i vlažno.

Pored nepoklapanja priroda, ono što će nam ukazati da je osoba bolesna, to je ako je vladar Ascedenta debilitiran, tj. u lošem dostojanstvu, zatim spaljen, zatim u lošim aspektima sa drugim planetima.

Kako prepoznati signifikatora bolesti?

Signifikator bolesti je ona planeta, koja oštećuje signifikatora bolesnika. To može biti:

1)dispozitor signifikatora bolesnika,
2)Sunce, ako je signifikator bolesnika Spaljen,
3)planet, koji aflikuje signifikatora bolesnika,
4)planet, koji je u lošem aspektu sa Ascedentom,
5) sam signifikator bolesnika, ako je u svom sedištu, ali planet i znak suprotne prirode.

Kako će se bolest razvijati?

Fiksni znak - duga bolest,
Kardinalni znak - kratka bolest,
Promjenljivi znak - promjenljiva bolest.

Da li će mi pomoći ovaj lječnik i-ili ova terapija?

Lječnik i terapija trebaju da imaju vlast nad bolešću a ne obrnuto. Dakle, treba da se nalaze u znaku u kome je signifikator bolesti slab, dok je poželjno da se signifikator bolesti nađe u znaku u kome je signifikator lekara, odnosno terapije, snažan. Takođe je važno da se signifikator lekara ili terapije ne nađe u znaku u kome je signifikator bolesnika debilitiran.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: utorak, 10.11.2015 / 18:49 Izmjenjeno: utorak, 10.11.2015 / 18:50

Tema: Horarna astrologija - Medicinska pitanja

KUĆE U ASTROMEDICINI:

Od dvanaest kuca kojima se bavi obicna astrologija, u medicinskoj astrologiji se posebno bavimo sa sledecih pet:

prva kuca je telo,

sesta kuca -- bolesti,

osma kuca -- podrska drugih, seks, smrt, karma,

dvanaesta kuca -- bolnicko lecenje i izolacija,

cetvrta kuca -- kuca naslednih i genetskih bolesti.

Medutim, svaka kuca ima uže medicinsko znacenje:

prva -- svest, povrede mozga, moždani tumori itd.;

druga -- krv, elektroliti, hormoni, unosenje hrane, hipofiza, dijabetes;

treca -- pluca;

cetvrta -- ishrana, unosenje hrane, majka itd.;

peta -- srce, infarkt miokarda;

sesta -- bolesti, genetske smetnje;

sedma -- smrt prvo mozga pa onda ostatka tela;

osma -- izbacivanje preradenih supstanci, bubrezi, hipofiza, nadbubrežna žlezda, endokrine žlezde;

deveta -- gornji deo mozga, cerebralna hemisfera, Jupiter vlada levom, Neptun desnom hemisferom;

deseta -- opsta slika organizma, metabolizam;

jedanaesta -- cirkulacija, hemoragije;

dvanaesta -- autoimune bolesti, timus, imunitet generalno, jetra.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: utorak, 10.11.2015 / 18:54

Tema: Horarna astrologija - Medicinska pitanja

Citiran post

Igor Igor je napisao:

KUĆE U ASTROMEDICINI:

Od dvanaest kuca kojima se bavi obicna astrologija, u medicinskoj astrologiji se posebno bavimo sa sledecih pet:

prva kuca je telo,

sesta kuca -- bolesti,

osma kuca -- podrska drugih, seks, smrt, karma,

dvanaesta kuca -- bolnicko lecenje i izolacija,

cetvrta kuca -- kuca naslednih i genetskih bolesti.

Medutim, svaka kuca ima uže medicinsko znacenje:

prva -- svest, povrede mozga, moždani tumori itd.;

druga -- krv, elektroliti, hormoni, unosenje hrane, hipofiza, dijabetes;

treca -- pluca;

cetvrta -- ishrana, unosenje hrane, majka itd.;

peta -- srce, infarkt miokarda;

sesta -- bolesti, genetske smetnje;

sedma -- smrt prvo mozga pa onda ostatka tela;

osma -- izbacivanje preradenih supstanci, bubrezi, hipofiza, nadbubrežna žlezda, endokrine žlezde;

deveta -- gornji deo mozga, cerebralna hemisfera, Jupiter vlada levom, Neptun desnom hemisferom;

deseta -- opsta slika organizma, metabolizam;

jedanaesta -- cirkulacija, hemoragije;

dvanaesta -- autoimune bolesti, timus, imunitet generalno, jetra.

Odlično,taman se potrefilo sa pitanjem koje sam dobila,odlično si se sjetio!!! Postavim odmah pitanje,pa kad stignemo pogledati

Pitanje : Da li će se osoba ,koja je bolesna,(u pitanju je nimalo laka bolest i prognoze liječnika trenutno nisu povoljne),uspjeti izboriti sa bolešću (iako bolest zahtijeva cjeloživotno liječenje) ?
Karta je postavljena na ovo pitanje 10.11.2015. u 17.17,Zagreb

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: utorak, 10.11.2015 / 19:00

Tema: Horarna astrologija - Medicinska pitanja

Citiran post

Lenka je napisao:

Odlično,taman se potrefilo sa pitanjem koje sam dobila,odlično si se sjetio!!! Postavim odmah pitanje,pa kad stignemo pogledati

Pitanje : Da li će se osoba ,koja je bolesna,(u pitanju je nimalo laka bolest i prognoze liječnika trenutno nisu povoljne),uspjeti izboriti sa bolešću (iako bolest zahtijeva cjeloživotno liječenje) ?
Karta je postavljena na ovo pitanje 10.11.2015. u 17.17,Zagreb

Ascedent je u Blizancima. Vladar je Spaljeni Merkur i to ni manje ni vise nego u Skorpiji i u 6. kuci - bolesti. Dakle, odmah se vidi da bolest nije laka. Stelijum u Skorpiji u 6. kuci, gdje je i Mjesec kosignifikator bolesnika, kao i signifikator stanja u pitanja, ukazuje da je rijec o autoimunoj, sistemskoj bolesti. Vladar IC-a (ishod bolesti) je Sunce, koje je ujedno i signifikator bolesti, jer spaljuje bolesnika, u 6. kuci - Definitivno bolest, koja ce cijeli zivot da se lijeci. Zatim, Me u recepciji sa Marsom, ali je Mars vladar 6. kuce - bolesti i operacije, sto ukazuje da se bolesnik odrzava u zivotu konstantnim lječenjem.
Nema spoja 1. 4. i 8. kuce, sto bi ukazalo na smrtni ishod. Ovo je teska, kronična bolest i zbog nedostatka spoja 1.4. i 8. kao i recepciju Me i Ma, vl. 6. kuce, ukazuje da je moguce zalječiti, ali ne i izlječiti.
U Skorpiji pa naglasena 6. kuca, genetski poremećaj.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: utorak, 10.11.2015 / 19:06

Tema: Horarna astrologija - Medicinska pitanja

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ascedent je u Blizancima. Vladar je Spaljeni Merkur i to ni manje ni vise nego u Skorpiji i u 6. kuci - bolesti. Dakle, odmah se vidi da bolest nije laka. Stelijum u Skorpiji u 6. kuci, gdje je i Mjesec kosignifikator bolesnika, kao i signifikator stanja u pitanja, ukazuje da je rijec o autoimunoj, sistemskoj bolesti. Vladar IC-a (ishod bolesti) je Sunce, koje je ujedno i signifikator bolesti, jer spaljuje bolesnika, u 6. kuci - Definitivno bolest, koja ce cijeli zivot da se lijeci. Zatim, Me u recepciji sa Marsom, ali je Mars vladar 6. kuce - bolesti i operacije, sto ukazuje da se bolesnik odrzava u zivotu konstantnim lječenjem.
Nema spoja 1. 4. i 8. kuce, sto bi ukazalo na smrtni ishod. Ovo je teska, kronična bolest i zbog nedostatka spoja 1.4. i 8. kao i recepciju Me i Ma, vl. 6. kuce, ukazuje da je moguce zalječiti, ali ne i izlječiti.
U Skorpiji pa naglasena 6. kuca, genetski poremećaj.

Sad nisam u prilici ,ali ću svakako proći sve korake po pravilima koja si postavio. Da,riječ je o autoimunoj bolesti i liječenje traje cijeli život ,bez terapija neće moći .Dobro je, jer je situacija takva da je obitelj u strahu oko ishoda,čak i najgoreg se boje.Hvala ti od srca! .-)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: utorak, 10.11.2015 / 19:09

Tema: Horarna astrologija - Medicinska pitanja

Ono sto mi se ni malo jos ne dopada.

DC - lječnik - Ju u Djevici u padu, u sedištu Merkura vl. AC, što znači da bolesnik prihvaća lječnika, ali ne i da je to dobro, naravno.
MC - terapija- Sa u Strijelcu u znaku Me pada. Dakle, terapija se nalazi u znaku u kom je signifikator bolesnika u padu.
Takodjer Ju - lječnik u sedištu Sa - terapija, moguće da lječnik radi po odredjenoj doktrini, koja nužno ne pomaže bolesniku .
Zatim, Neptun je ovdje vrlo jak i transcedente svakako možemo uzeti kod medicinskih pitanja, ako su jaki, jer prikazuju nešto što traje. Saturn aplicira Neptunu, a Saturn je vladar MC-a, dakle još jedan od indikatora, neadekvatne terapije. Mjesec aplicira Neptunu kroz trigon, a Neptun je vladar 11. polja -- NOVA TERAPIJA
Mars, kao dispozitor Merkura, tj. bolesnika ide u konjunkciju sa Sjevernim cvorom, sto ukazuje na nesto novo. Mars je drugi vladar 11. polja.

Sve u svemu, ovo je bolest koja je kronična, autoimuna, sistemska. Ne vidim izlječenje, već samo zalječivanje. Takodjer, neadekvatna terapija. Potražiti mišljenje još nekog lječnika, ali zbog naglašenog Neptuna, posebno misleći na aspekt Mo 120 Ne, i alternativnog lječnika.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: sreda, 11.11.2015 / 11:07

Tema: Horarna astrologija - Medicinska pitanja

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ascedent je u Blizancima. Vladar je Spaljeni Merkur i to ni manje ni vise nego u Skorpiji i u 6. kuci - bolesti. Dakle, odmah se vidi da bolest nije laka. Stelijum u Skorpiji u 6. kuci, gdje je i Mjesec kosignifikator bolesnika, kao i signifikator stanja u pitanja, ukazuje da je rijec o autoimunoj, sistemskoj bolesti. Vladar IC-a (ishod bolesti) je Sunce, koje je ujedno i signifikator bolesti, jer spaljuje bolesnika, u 6. kuci - Definitivno bolest, koja ce cijeli zivot da se lijeci. Zatim, Me u recepciji sa Marsom, ali je Mars vladar 6. kuce - bolesti i operacije, sto ukazuje da se bolesnik odrzava u zivotu konstantnim lječenjem.
Nema spoja 1. 4. i 8. kuce, sto bi ukazalo na smrtni ishod. Ovo je teska, kronična bolest i zbog nedostatka spoja 1.4. i 8. kao i recepciju Me i Ma, vl. 6. kuce, ukazuje da je moguce zalječiti, ali ne i izlječiti.
U Skorpiji pa naglasena 6. kuca, genetski poremećaj.

Ovako sam ja to ,po tvojim ovim uputama o gledanju horarne u vezi pitanja zdravlja:
1)AC –signifikator pitača,odnosno bolesnika
AC u Blizancima,vladar AC Merkur, u Škorpionu
Merkur kao vladar Blizanaca-dišni putevi i vladar Djevice- probava,ukazuje u kakvom je problemu tijelo bolesnika našavši se u Škorpionu pa u 6. Kući - kući bolesti, bolest napada dišni i probavni sustav .Ali Mars je u sjeditšu Merkura,pa ovdje imamo recepciju-Me u Sco ,Ma u Dje (ali Ma na zadnjim stupnjevima Dje) –no ,kako bi to sad protumačili ,obzirom da je u pitanju bolesnik i kuća bolesti ,ne mogu reći bolest prima bolesnika u svoju kuću i bolesnik prima bolest ,obostrano prihvaćanje-bi li to bio pokazatelj onda isto za autoimunu bolest???-ako bi se,obzirom da je Mars vec na zadnjim stupnjevima Djevice,ovo uzelo u obzir kao recepcija?
ALI vladar 6. Kuće nije Mars nego Venera ,6 kuća je ukliještena u ovom slučaju , pa da li se računa utjecaj vladara sva tri znaka u kojima se 6. kuća našla ili vladar koji je na pocetku 6. kuce ,a 6. počinje u Vagi, iako se sve zapravo odigrava u Škorpiji, ukojoj je i stelij ? Vladar 6. Kuće jest Venera , otišla u 5. kuću ali u svom sjedištu ..
Dalje, Merkur u konjukciji sa Suncem ,4 stupnja između njih, što ukazuje na spaljenost Merkura ,znači Merkur,kao signifikator bolesnika je i po svom položaju u kući bolesti i po svojim aspektima -spaljenost u vrlo nepovoljnoj situaciji
E,sad odnos bolesnika i bolesti –vladara 1. i vladara 6. kuće-ovo smo vec gore dobili Merkur i Venera ili za vladara,obzirom na situaciju ,ukliještenost 6. Kuće i stelij u škorpiji---taj dio me sad zbunjuje i koči da dalje posložim stvari .Pa pričekam .

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: sreda, 11.11.2015 / 14:00

Tema: Horarna astrologija - Medicinska pitanja

Citiran post

Lenka je napisao:

Ovako sam ja to ,po tvojim ovim uputama o gledanju horarne u vezi pitanja zdravlja:
1)AC –signifikator pitača,odnosno bolesnika
AC u Blizancima,vladar AC Merkur, u Škorpionu
Merkur kao vladar Blizanaca-dišni putevi i vladar Djevice- probava,ukazuje u kakvom je problemu tijelo bolesnika našavši se u Škorpionu pa u 6. Kući - kući bolesti, bolest napada dišni i probavni sustav .Ali Mars je u sjeditšu Merkura,pa ovdje imamo recepciju-Me u Sco ,Ma u Dje (ali Ma na zadnjim stupnjevima Dje) –no ,kako bi to sad protumačili ,obzirom da je u pitanju bolesnik i kuća bolesti ,ne mogu reći bolest prima bolesnika u svoju kuću i bolesnik prima bolest ,obostrano prihvaćanje-bi li to bio pokazatelj onda isto za autoimunu bolest???-ako bi se,obzirom da je Mars vec na zadnjim stupnjevima Djevice,ovo uzelo u obzir kao recepcija?
ALI vladar 6. Kuće nije Mars nego Venera ,6 kuća je ukliještena u ovom slučaju , pa da li se računa utjecaj vladara sva tri znaka u kojima se 6. kuća našla ili vladar koji je na pocetku 6. kuce ,a 6. počinje u Vagi, iako se sve zapravo odigrava u Škorpiji, ukojoj je i stelij ? Vladar 6. Kuće jest Venera , otišla u 5. kuću ali u svom sjedištu ..
Dalje, Merkur u konjukciji sa Suncem ,4 stupnja između njih, što ukazuje na spaljenost Merkura ,znači Merkur,kao signifikator bolesnika je i po svom položaju u kući bolesti i po svojim aspektima -spaljenost u vrlo nepovoljnoj situaciji
E,sad odnos bolesnika i bolesti –vladara 1. i vladara 6. kuće-ovo smo vec gore dobili Merkur i Venera ili za vladara,obzirom na situaciju ,ukliještenost 6. Kuće i stelij u škorpiji---taj dio me sad zbunjuje i koči da dalje posložim stvari .Pa pričekam .

Došlo je do zabune, jer su nam sistemi kuca različiti. Meni je Koch-ov sistem, opet ZET. Meni je vrh 6. vec uveliko u Skorpiji.
Ali, Kosmos ce u svakom slucaju priteci u pomoc da nam odgovori.

Evo otvorio u ovom programu u kom i ti.
Jeste tebi 6. kuca pocinje u Vagi, da da.

Ovako prvo odredimo signifikatore:

Bolesnik je Ascedent i vladar Ascedenta.
Lječnij je Descedent i vladar Descedenta
Terapija je MC i vladar MC-a.
Ishod je IC i vladar IC-a.

Signifikator bolesti je u ovom slucaju Sunce, zato sto ono spaljuje Merkura. 6. kuca se odnosi na bolest, proces ljecenja. Vidis, koliko je puna 6. kuca. U njoj se nalazi i vladar bolesnika - Merkur i signifikator bolesti - Sunce i Mjesec kosignifikator bolesnika.

Ascedent je u Blizancima, vl. AC je Spaljeni Merkur, kao i Mo u Skorpiji u izgonu, pa jos u 6. kuci, kuci bolesti.
6. kuca nam pokazuje tjek bolesti, kako se bolest opcenito odvija, koliko je jaka i snazna. Iako je njen vladar Ve u Vagi u 5. kuci, ako je puna, pa su u nju otisli signifikatori bolesnika i bolesti, znaci da je problm velik.
Venera u 5. polju u svome sedistu, bila bi eto jedan od pokazatelja da zivot nije ugrozen, nekakvih manjih sretnih okolnosti.
Recepcija Merkura - bolesnik i Marsa, drugog vladara 6. kuce, koji je i vladar Mo - So i Me, govori o tome da se bolesnik odrzava u zivotu, ali cijelozivotnim lječenjem.
I po Placidus sistemu, IC - ishod bolesti je u Lavu, a vl. je So, koji je i signifikator bolesti, sto ukazuje da je kakogod okrenemo, bolest uzela bolesnika pod svoje.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: sreda, 11.11.2015 / 14:12

Tema: Horarna astrologija - Medicinska pitanja

Citiran post

Lenka je napisao:

Ovako sam ja to ,po tvojim ovim uputama o gledanju horarne u vezi pitanja zdravlja:
1)AC –signifikator pitača,odnosno bolesnika
AC u Blizancima,vladar AC Merkur, u Škorpionu
Merkur kao vladar Blizanaca-dišni putevi i vladar Djevice- probava,ukazuje u kakvom je problemu tijelo bolesnika našavši se u Škorpionu pa u 6. Kući - kući bolesti, bolest napada dišni i probavni sustav .Ali Mars je u sjeditšu Merkura,pa ovdje imamo recepciju-Me u Sco ,Ma u Dje (ali Ma na zadnjim stupnjevima Dje) –no ,kako bi to sad protumačili ,obzirom da je u pitanju bolesnik i kuća bolesti ,ne mogu reći bolest prima bolesnika u svoju kuću i bolesnik prima bolest ,obostrano prihvaćanje-bi li to bio pokazatelj onda isto za autoimunu bolest???-ako bi se,obzirom da je Mars vec na zadnjim stupnjevima Djevice,ovo uzelo u obzir kao recepcija?
ALI vladar 6. Kuće nije Mars nego Venera ,6 kuća je ukliještena u ovom slučaju , pa da li se računa utjecaj vladara sva tri znaka u kojima se 6. kuća našla ili vladar koji je na pocetku 6. kuce ,a 6. počinje u Vagi, iako se sve zapravo odigrava u Škorpiji, ukojoj je i stelij ? Vladar 6. Kuće jest Venera , otišla u 5. kuću ali u svom sjedištu ..
Dalje, Merkur u konjukciji sa Suncem ,4 stupnja između njih, što ukazuje na spaljenost Merkura ,znači Merkur,kao signifikator bolesnika je i po svom položaju u kući bolesti i po svojim aspektima -spaljenost u vrlo nepovoljnoj situaciji
E,sad odnos bolesnika i bolesti –vladara 1. i vladara 6. kuće-ovo smo vec gore dobili Merkur i Venera ili za vladara,obzirom na situaciju ,ukliještenost 6. Kuće i stelij u škorpiji---taj dio me sad zbunjuje i koči da dalje posložim stvari .Pa pričekam .

ODGOVORI NA PITANJA:

Recepcija izmedju Merkura i Marsa?
- Štiti bolesnika u smislu najnegativnijeg ishoda, ali kako je Ma drugi vladar 6. kuce i vladar citavog stelija kljucnih planeta, to definitivno govori o dugotrajnom lječenju. Da se bolesnik odrzava kroz lječenje.

Vladar 6. Kuće jest Venera , otišla u 5. kuću ali u svom sjedištu ..
- Sesta kuca je opis same bolesti opcenito, procesa njenog trajanja, lječenja, kirurških zahvata. Venera kao vladar 6. kuce, uz sve ove lose aspekte, donekle daje sretne okolnosti, posebno sto je u 5. polu - zivotne radosti, pa eto stiti i srce.

Dalje, Merkur u konjukciji sa Suncem ,4 stupnja između njih, što ukazuje na spaljenost Merkura ,znači Merkur,kao signifikator bolesnika je i po svom položaju u kući bolesti i po svojim aspektima -spaljenost u vrlo nepovoljnoj situaciji
- Da, Merkur je Spaljen, sto ukazuje da je bolesnik u vrlo nepovoljnoj situaciji.

Jel te sad buni odnos Ve i Me? Baci pogled i na IC, koji govori o ishodu. Kao i na postavku Mjeseca, pa hajde formiraj sliku. Napiši.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: sreda, 11.11.2015 / 16:19 Izmjenjeno: sreda, 11.11.2015 / 16:29

Tema: Horarna astrologija - Medicinska pitanja

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Došlo je do zabune, jer su nam sistemi kuca različiti. Meni je Koch-ov sistem, opet ZET. Meni je vrh 6. vec uveliko u Skorpiji.
Ali, Kosmos ce u svakom slucaju priteci u pomoc da nam odgovori.

Evo otvorio u ovom programu u kom i ti.
Jeste tebi 6. kuca pocinje u Vagi, da da.

Ovako prvo odredimo signifikatore:

Bolesnik je Ascedent i vladar Ascedenta.
Lječnij je Descedent i vladar Descedenta
Terapija je MC i vladar MC-a.
Ishod je IC i vladar IC-a.

Signifikator bolesti je u ovom slucaju Sunce, zato sto ono spaljuje Merkura. 6. kuca se odnosi na bolest, proces ljecenja. Vidis, koliko je puna 6. kuca. U njoj se nalazi i vladar bolesnika - Merkur i signifikator bolesti - Sunce i Mjesec kosignifikator bolesnika.

Ascedent je u Blizancima, vl. AC je Spaljeni Merkur, kao i Mo u Skorpiji u izgonu, pa jos u 6. kuci, kuci bolesti.
6. kuca nam pokazuje tjek bolesti, kako se bolest opcenito odvija, koliko je jaka i snazna. Iako je njen vladar Ve u Vagi u 5. kuci, ako je puna, pa su u nju otisli signifikatori bolesnika i bolesti, znaci da je problm velik.
Venera u 5. polju u svome sedistu, bila bi eto jedan od pokazatelja da zivot nije ugrozen, nekakvih manjih sretnih okolnosti.
Recepcija Merkura - bolesnik i Marsa, drugog vladara 6. kuce, koji je i vladar Mo - So i Me, govori o tome da se bolesnik odrzava u zivotu, ali cijelozivotnim lječenjem.
I po Placidus sistemu, IC - ishod bolesti je u Lavu, a vl. je So, koji je i signifikator bolesti, sto ukazuje da je kakogod okrenemo, bolest uzela bolesnika pod svoje.

Ma mene je najviše zbunilo,što je ,po ovom mom programu(da, to smo već ustanovili da nam se programi u kojima otvaramo karte malo razlikuju) tu 6. kuća -bolest , u 3 znaka,Vagi,Škorpiji,koja je puna planeta ,stelij i Strijelcu-pa sad, po čemu odredim što je tu važnije, po vrhu kuće,vrh je u Vagi, po koncentraciji planeta i znaku u kojem se sve zapravo dešava ...to ti mene buni ,ako je ovakva situacija ,da li se striktno držimo pravila da je vladar kuće planeta u kojoj kuća počinje ili planeta ukliještenog znaka u kojem se sve dešava.No,ok,to si objasnio, rekavši da je vladar 6. Venera,a 2. vladar Mars

Bolesnik je Ascedent i vladar Ascedenta.
Lječnik je Descedent i vladar Descedenta
Terapija je MC i vladar MC-a.
Ishod je IC i vladar IC-a.

1) AC,Blizanci,Merkur ,dijete,bolesnik i DC,Strijelac,Jupiter-liječnik,njihov odnos
Merkur i Jupiter koji je u Merkurovom sjedištu u izgonu ,jest Merkur u Jupiterovom terminu,u kući u kojoj liječnik radi,djeluje,ali ništa znašanije ne može učiniti za njega,bolesnik ne prima dobro liječnika, u smislu da terapija ,način liječenja ovog liječnika ne odgovara bolesniku, ne reagira dobro na njegove metode liječenja ,nije dobro za bolesnika da ga dalje liječi isti liječnk?

2) AC i vladar MC-bolesnik i terapija koja se primjenjuje
Merkur i Saturnnjihov odnos-,Saturn je u Strijelcu (u sjedištu Jupitera-liječnika) a Merkur je u Strijelcu u izgonu-pa opet situacija da liječnk nešto u slučaju bolesnika previđa, obzirom da on propisuje terapiju i način liječenja, Merkur u izgonu tu gdje je Saturn-terapija,kriva terapija ?????

3)AC i IC, Merkur i Sunce ,u ovom odnosu je Merkur spaljen ,pa ishod ne može biti izliječenje,kako si i rekao ,nego bolest i dalje ostaje ,pod kontrolom

4)Zaboravih Mjesec koji je eto u 6.kući,dolazi iz 3.kuće-kako si naveo,kuće koja označava pluća .pa problemi sa plućima.Mjesec u Škorpiji k tome Mjesec,kosignifikator pitača i signifikator stanja pitanja ide u aplikacioni aspekt sa Merkurom –signifikatorom pitača i Suncem-ishodom liječenja, Sunce ujedno i spaljuje tog Merkura-pa to može biti nadalje tako život uz stalne, veće zdravstvene probleme sa plućima i probavom –tako se ,naime bolest i očituje,kroz probleme početne probave pa pluća –aaaaaaaaa,dakleeeee, što se upetljah sad što s čim ,kuda i kako ide.
-Naveo si još i Neptuna ( to bi bio liječnik 2.,stručnjak kojeg s emožda nije konzultiralo) ,koji je retrogradan u svom sjedištu ,Ribama,(prvi vladar Riba je Jupiter) ali Neptun u nepovoljnom apektu,kvadratu sa Saturnom-terapijom. Saturn je ,doduše u sjedištu prvog vladara Riba ,Jupitera.Ukazuje li to na mogućnost da je jedan liječnik započeo terapiju,a drugi će preuzeti i promijeniti tu terapiju,obzirom da je aspekt između Satruna i Neptuna aplikacioni,ali nepovoljan, različite terapije,različita mišljenja,sukobljena,neslaganje sa primjenjenom terapijom ?....Joj,ajde,sad malo stanem dok se nisam izgubila totalno

Budi blag sa kritikama ahahahahaha
Ma znam da je ovo sad off topic, možda nije mjesto ,ali ne mogu si pomoći ,jednostavno ti Igore moram zahvaliti što si me opet zainteresirao za Astrologiju ,i BAŠ,BAŠ BAŠŠŠ ti puno hvala! 'ajde, znam da si skroman i teško primaš pohvale,ma ništa,ti se pravi da nisi ništa pročitao ,ali ja sam morala napisati hahahahha

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se