Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Igor Igor

Poruke:1048

Pregleda:49540

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 27.8.2016 / 3:49 Izmjenjeno: nedelja, 25.9.2016 / 19:25

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Evo konačno sam riješio pokrenuti vježbaonicu iz horarne. Ali, postoji jedno pravilo, a to je da sami postavljate pitanja i tumačite. Ja ću Vam maksimalno pomoći da naučite i objasniti sva pravila.
Ono što bih još zamolio to je da čitate upute za odgovore na pitanja, što se gleda. Znači da imate ono najelementarnije znaje, vezano za signifikatore iz nekih najopćijih pitanja i sl.
I totalno OPEN MIND. Znači bez bilo kakve bojazni od pogreške i sl. Samo hrabro i odmah, jer je to ujedno i jedini pravi način za podizanje intuicije koja je neophodna. :)

VAŽNO!!!
Prije postavljanja pitanja, imajte na umu sljedeće:
- Ako ne želite da tumačite chart, već postavljate samo pitanje, onda nemojte postavljati Vaš horarni chart, nego samo postavite pitanje.
- Ne savjetuje se nikako da se za jednu te istu stvari pita više od 1 put u tijeku jedne lunacije, koja traje 25-28 dana. Ako baš baš dođe do promjene okolnosti ili Vam opet padne na um, Vi pitajte, ali prije no što postavite pitanje, dobro se preispitajte. Jer ako stalno postavljate jedno te isto pitanje, sigurno je da će nas Kosmos upozoriti na razne načine da smo pretjerali, prije svega opteretili svoj um. A to obično biva kroz dijametralno suprotan uvid i - ili odgovor.
- Odgovori na pitanja su isključivo dobra volja onih koji uče horarnu, pa ako Vas preskoče, nema ljutnje. Ok, Vi ipak za svaki slučaj pitajte ih ponovo. Nikad ili makar gotovo nikad nije za dzaba ako je pitanje preskočeno. To Kosmos daje snažan znak. U tom slučaju, dobro se preispitajte i razmislite, da li je potrebno možda preformulirati pitanje.

SRETNO I SAMO HRABRO.

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: Iskusan forumaš / 593 postovi

Objavljeno: nedelja, 28.8.2016 / 17:16

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

evo ja ću prva pokušati
pitanje je:

da li će moja pjesma osvojiti jedno od prva tri mjesta na natječaju? Rezultati bi trebali biti do 10.mjeseca.

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: Iskusan forumaš / 593 postovi

Objavljeno: nedelja, 28.8.2016 / 17:50

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

ovako
ja sam predstavljena prvom kućom,jarcem,,vladar saturn otišao u 11.kuću u strijelca..11.kuća zasluge,nagrade itd..

asc jarac govori o tome da sam usmjerena uspjehu,nešto što je sudbinski predodređeno
vladar prve u 11oj u strijelcu bih mogla opisati kao napredak

peta kuća je kuća hobija,,u blizancima je,,,vladar merkur je otišao u 8.kuću u djevicu gdje je u svome sjedištu jer je merkur i vladar djevice...

u 8oj kući to znači promjene,tuđi novac i slično
vladar pete u osmoj,hmmm ne znam kako bih to opisala,ali mislim da nije dobro što je u osmoj kući

vladar prve,saturn i vladar pete merkur rade kvintil-
aspekt donosi specijalni talent u spajanju ideja i komunikativnost koja osobi može unaprijediti karijeru ili profesionalne ciljeve.
Poput Decila, donosi sposobnost da naoko nespojive činjenice spoji u niz informacija koje mogu osobi pomoći da dostigne svoje ciljeve.
Ovo je aspekt specijalnog talenta ili genija.

vladar prve,saturn,u 11.kući,kući nagrada,sreće u strijelcu,,,vladar strijelca jupiter,također otišao u osmu u djevici,,saturn kvintil jupiter...

po ovome,rekla bih da ima mogućnosti da osvoji jedna od tri mjesta,,,ali možda zbog te osme kuće,možda i ne...

Igore pomagaj

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: Iskusan forumaš / 593 postovi

Objavljeno: nedelja, 28.8.2016 / 17:56

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Igore,kad riješimo ovo gore pitanje evo još jedno

ja pitam: HOĆE LI MOJA PRIJATELJICA OSTVARITI LJUBAVNU VEZU S OSOBOM U ZNAKU DJEVICE? (napominjem da je prijateljica lezbijka,riječ je o ženi u znaku djevice)

e sad,imam problema,,,budući da ja pitam za nju,,,koje se kuće gledaju?

0

0

PogledajDobroLoše

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 29.8.2016 / 1:53

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Blaza je napisao:

Igore,kad riješimo ovo gore pitanje evo još jedno

ja pitam: HOĆE LI MOJA PRIJATELJICA OSTVARITI LJUBAVNU VEZU S OSOBOM U ZNAKU DJEVICE? (napominjem da je prijateljica lezbijka,riječ je o ženi u znaku djevice)

e sad,imam problema,,,budući da ja pitam za nju,,,koje se kuće gledaju?

Klasika, gleda se Ascendent i njegov vladar i Mo to su signifikatori za prijateljicu, dok je Descendent i njegov vlada signifikatori za njenu potencijalnu partnericu.
Odredi prvo koji su signifikatori jedne, a zatim signifikatore druge.

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: Iskusan forumaš / 593 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 29.8.2016 / 21:15

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Klasika, gleda se Ascendent i njegov vladar i Mo to su signifikatori za prijateljicu, dok je Descendent i njegov vlada signifikatori za njenu potencijalnu partnericu.
Odredi prvo koji su signifikatori jedne, a zatim signifikatore druge.

vladar asc je uran koji je otišao u drugu kuću u ovnu,,MO je u 6oj u raku

njena potenc.partnerica je opisana 7om kućom u lavu,,vladar sunce također u sedmoj ali u djevici

ne znam kako bih opisala njenog vladara kojij je otišao u drugu kuću,,ali za njenu pot.partnericu bih rekla da joj je partnerstvo jako važno,,,jako je dominatna i ona odlučuje kad je početak a kad kraj..

budući da je asc na prvom stupnju vodenjaka,,,možda to označuje neki novi početak mada ona kaže da je to već odavno završilo?
zatelebana je u nju do bola

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: Iskusan forumaš / 593 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 29.8.2016 / 21:16

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Blaza je napisao:

ovako
ja sam predstavljena prvom kućom,jarcem,,vladar saturn otišao u 11.kuću u strijelca..11.kuća zasluge,nagrade itd..

asc jarac govori o tome da sam usmjerena uspjehu,nešto što je sudbinski predodređeno
vladar prve u 11oj u strijelcu bih mogla opisati kao napredak

peta kuća je kuća hobija,,u blizancima je,,,vladar merkur je otišao u 8.kuću u djevicu gdje je u svome sjedištu jer je merkur i vladar djevice...

u 8oj kući to znači promjene,tuđi novac i slično
vladar pete u osmoj,hmmm ne znam kako bih to opisala,ali mislim da nije dobro što je u osmoj kući

vladar prve,saturn i vladar pete merkur rade kvintil-
aspekt donosi specijalni talent u spajanju ideja i komunikativnost koja osobi može unaprijediti karijeru ili profesionalne ciljeve.
Poput Decila, donosi sposobnost da naoko nespojive činjenice spoji u niz informacija koje mogu osobi pomoći da dostigne svoje ciljeve.
Ovo je aspekt specijalnog talenta ili genija.

vladar prve,saturn,u 11.kući,kući nagrada,sreće u strijelcu,,,vladar strijelca jupiter,također otišao u osmu u djevici,,saturn kvintil jupiter...

po ovome,rekla bih da ima mogućnosti da osvoji jedna od tri mjesta,,,ali možda zbog te osme kuće,možda i ne...

Igore pomagaj

i ne zaboravi,please pogledati jesam li dobro ovo odradila?

0

0

PogledajDobroLoše

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: utorak, 30.8.2016 / 3:15

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Blaza je napisao:

ovako
ja sam predstavljena prvom kućom,jarcem,,vladar saturn otišao u 11.kuću u strijelca..11.kuća zasluge,nagrade itd..

asc jarac govori o tome da sam usmjerena uspjehu,nešto što je sudbinski predodređeno
vladar prve u 11oj u strijelcu bih mogla opisati kao napredak

peta kuća je kuća hobija,,u blizancima je,,,vladar merkur je otišao u 8.kuću u djevicu gdje je u svome sjedištu jer je merkur i vladar djevice...

u 8oj kući to znači promjene,tuđi novac i slično
vladar pete u osmoj,hmmm ne znam kako bih to opisala,ali mislim da nije dobro što je u osmoj kući

vladar prve,saturn i vladar pete merkur rade kvintil-
aspekt donosi specijalni talent u spajanju ideja i komunikativnost koja osobi može unaprijediti karijeru ili profesionalne ciljeve.
Poput Decila, donosi sposobnost da naoko nespojive činjenice spoji u niz informacija koje mogu osobi pomoći da dostigne svoje ciljeve.
Ovo je aspekt specijalnog talenta ili genija.

vladar prve,saturn,u 11.kući,kući nagrada,sreće u strijelcu,,,vladar strijelca jupiter,također otišao u osmu u djevici,,saturn kvintil jupiter...

po ovome,rekla bih da ima mogućnosti da osvoji jedna od tri mjesta,,,ali možda zbog te osme kuće,možda i ne...

Igore pomagaj

Sorry, tek sad vidjeh.
Kvintil se ne primjenjuje u horarnoj. Samo 5 osnovnih Ptolomjeskih aspekata - konjunkcija, sekstil, kvadrat, trigon i opozicija.

Talenti su prikazani kroz 1. i 5. kuću. Vladar 5. kuće je Merkur koji je u Djevici i to je dovoljno da iskaže tvoj extra talenat, sposobnost izražavanja velikih stvari sistematično i metodično, u jednoj jasno strukturianoj formi. Merkur u 8. kući daje duboku misaonost, psihološko, dubinsko sagledavanje stvari kroz umjetnost.
E sad, da bismo vidjeli oce li nagrada ili nece gledamo odnos vl. AC i vl. 11. kuce, kao i odnos Mo i vl. 11. kuce.

To što je vl. AC-a Sa u 11. kuci govori samo o tvojoj zelji za nagradom.
Sa nema aspekt sa Ju. To je i bolje, jer bi bio kvadrat gdje Sa kvadrira svog dispozitora.
Jupiter je u padu, što nije dobro, i nije mu dobro u 8. kući.
Mjesec je u svom sjedištu u Raku u 7. kući (drugi ljudi) što ukazuje da će tvoj rad svakako da izazove veliku pozornost. Sad vidi jos samo da li Mo direktno aplicira Ju?

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: Iskusan forumaš / 593 postovi

Objavljeno: utorak, 30.8.2016 / 16:10

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Sorry, tek sad vidjeh.
Kvintil se ne primjenjuje u horarnoj. Samo 5 osnovnih Ptolomjeskih aspekata - konjunkcija, sekstil, kvadrat, trigon i opozicija.

Talenti su prikazani kroz 1. i 5. kuću. Vladar 5. kuće je Merkur koji je u Djevici i to je dovoljno da iskaže tvoj extra talenat, sposobnost izražavanja velikih stvari sistematično i metodično, u jednoj jasno strukturianoj formi. Merkur u 8. kući daje duboku misaonost, psihološko, dubinsko sagledavanje stvari kroz umjetnost.
E sad, da bismo vidjeli oce li nagrada ili nece gledamo odnos vl. AC i vl. 11. kuce, kao i odnos Mo i vl. 11. kuce.

To što je vl. AC-a Sa u 11. kuci govori samo o tvojoj zelji za nagradom.
Sa nema aspekt sa Ju. To je i bolje, jer bi bio kvadrat gdje Sa kvadrira svog dispozitora.
Jupiter je u padu, što nije dobro, i nije mu dobro u 8. kući.
Mjesec je u svom sjedištu u Raku u 7. kući (drugi ljudi) što ukazuje da će tvoj rad svakako da izazove veliku pozornost. Sad vidi jos samo da li Mo direktno aplicira Ju?

Mjesec nema nikakav aspekt sa jupiterom,,,što znači da ništa od nagrade,ali s obzirom na sve ovo,možda bih mogla očekivati pohvalu..nagrade će još sačekati :)

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: Iskusan forumaš / 593 postovi

Objavljeno: utorak, 30.8.2016 / 16:17

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Blaza je napisao:

vladar asc je uran koji je otišao u drugu kuću u ovnu,,MO je u 6oj u raku

njena potenc.partnerica je opisana 7om kućom u lavu,,vladar sunce također u sedmoj ali u djevici

ne znam kako bih opisala njenog vladara kojij je otišao u drugu kuću,,ali za njenu pot.partnericu bih rekla da joj je partnerstvo jako važno,,,jako je dominatna i ona odlučuje kad je početak a kad kraj..

budući da je asc na prvom stupnju vodenjaka,,,možda to označuje neki novi početak mada ona kaže da je to već odavno završilo?
zatelebana je u nju do bola

rekla bih da od toga ništa...vladar njenog asc,uran ne radi nikakav aspekt sa suncem,vladarem 7.kuće a niti sa MO

Igore???

0

0

PogledajDobroLoše
  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se