Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Igor Igor

Poruke:1048

Pregleda:49541

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: utorak, 15.11.2016 / 8:52

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Igore, njega bih ipak gledala kao 7.kuću, tj drugu osobu koju pitač ipak pozna i za njega pita?
Pitač :Letisija, Pitanje: Da li mu se svidjam? Mjesto i vrijeme: Zagreb, 15.11.2016. u 07.59

1.Ac na 4.17 Strijelca/ vladar Jupiter na 14.00 Vage, 10.kuća
2.Dc na 4.17 Blizanca/vladar Merkur na 04.07 Strijelca,12.kuća
Merkur i Jupiter NISU U ASPEKTU još, dobro, to u ovom slučaju više govori da se još ne poznate, nego da mu se ne sviđaš, ali malo nedostaje da se i to upoznavanje desi -Me je na Ac, ide ka 1. kući, gdje postaje „vidljiv“, ka sekstilu sa Jupiterom, obzirom da je skroz na kraju 12., pa nije baš da se ne primijeti da mu se sviđaš, iako to nije konkretno ničim dokazao JOŠ. Merkur je u sjedištu Strijelca, voli Jupiter-DA, SVIĐAŠ MU SE. Samo da vidim ima li kakve retrogradnosti da ne bi krenuo, pa se povukao, e pa tako moglo bi nešto da se desi do kraja godine, ali vidim da se on povlači, pa moguće i ništa od neke konkretnije situacije
Jupiter u Vagi,u Merkurovom triplicitetu, pa i on se tebi svidja, ali nekako si ravnodušna više, iako puno o njemu razmišljaš. Moguće da se postavljaš nekako dominantno u tom društvu gdje te vidja, da takav dojam ostavljaš, on za sada ne želi ništa ozbiljnije a to može donijeti otežanja u smislu kako da ti priđe, još ti Saturn u 1. pa eto ograničenja, tvojih „zidova“
-Mjesec u 6.,pa kako rekosmo, ne vidi Ac, ne vidiš najjasnije situaciju, možda te malo i muči zašto ti ne prilazi, ali nejasna si ti njemu
-Mjesec u aplikacionoj opoziciji sa Merkurom, oboje djelujete tako „iz sjene“ nejasni jedno drugom, ali faza mladog Mjeseca, pa pred tobom ipak novo iskustvo, do kontakta i upoznavanja može doći, ali da bude sasvim nešto deseto od onoga što ti očekuješ..sad, ovisi što ti očekuješ od svega

0

0

PogledajDobroLoše

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: utorak, 15.11.2016 / 12:48

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Lenka je napisao:

Igore, njega bih ipak gledala kao 7.kuću, tj drugu osobu koju pitač ipak pozna i za njega pita?
Pitač :Letisija, Pitanje: Da li mu se svidjam? Mjesto i vrijeme: Zagreb, 15.11.2016. u 07.59

1.Ac na 4.17 Strijelca/ vladar Jupiter na 14.00 Vage, 10.kuća
2.Dc na 4.17 Blizanca/vladar Merkur na 04.07 Strijelca,12.kuća
Merkur i Jupiter NISU U ASPEKTU još, dobro, to u ovom slučaju više govori da se još ne poznate, nego da mu se ne sviđaš, ali malo nedostaje da se i to upoznavanje desi -Me je na Ac, ide ka 1. kući, gdje postaje „vidljiv“, ka sekstilu sa Jupiterom, obzirom da je skroz na kraju 12., pa nije baš da se ne primijeti da mu se sviđaš, iako to nije konkretno ničim dokazao JOŠ. Merkur je u sjedištu Strijelca, voli Jupiter-DA, SVIĐAŠ MU SE. Samo da vidim ima li kakve retrogradnosti da ne bi krenuo, pa se povukao, e pa tako moglo bi nešto da se desi do kraja godine, ali vidim da se on povlači, pa moguće i ništa od neke konkretnije situacije
Jupiter u Vagi,u Merkurovom triplicitetu, pa i on se tebi svidja, ali nekako si ravnodušna više, iako puno o njemu razmišljaš. Moguće da se postavljaš nekako dominantno u tom društvu gdje te vidja, da takav dojam ostavljaš, on za sada ne želi ništa ozbiljnije a to može donijeti otežanja u smislu kako da ti priđe, još ti Saturn u 1. pa eto ograničenja, tvojih „zidova“
-Mjesec u 6.,pa kako rekosmo, ne vidi Ac, ne vidiš najjasnije situaciju, možda te malo i muči zašto ti ne prilazi, ali nejasna si ti njemu
-Mjesec u aplikacionoj opoziciji sa Merkurom, oboje djelujete tako „iz sjene“ nejasni jedno drugom, ali faza mladog Mjeseca, pa pred tobom ipak novo iskustvo, do kontakta i upoznavanja može doći, ali da bude sasvim nešto deseto od onoga što ti očekuješ..sad, ovisi što ti očekuješ od svega

Da upravo tako Lenka.
Dodao bih da međusobna recepcija ukazuje na dopadanje, kao i to što je vl. DC-a 0 AC.
Mada kako je Me u sjedistu Ju, ipak se on više dopada njoj nego ona njemu. Za nijansu. Ju je u triplicitetu Me, ali je i Me 0 AC, pa je tu negdje skoro izjednačeno.
On je Me u Strijelcu, debilitiran pa ne umije baš izraziti dopadanje na adekvatan način.
Aplikacija izm. Me i Ju? Postoji, ali još uvijek je orbis preširok. Ovdje imamo princip Skupljanja svjetlosti - Signifikatori još nisu u aplikaciji, ali treći planet je u aplikacijskom aspektu sa oba.
Me aplicira Ju, između je Ma kome Me aplicira i koji aplicira Ju.

Kada je ovaj vid skupljanja svjetlosti uvijek se ograđujem. Ali, prisutna je recepcija između signifikatora. Mars je vladar 12. kuće i 5. kuće, pa se ovdje jasno ko dan vidi tajna veza kao najviši domet odnosa. Ipak, uz mnogo više akcije.

0

0

PogledajDobroLoše

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: utorak, 15.11.2016 / 13:50

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Da kažem, okačio sam vam pravila iz Prenosa i Sakupljanja svjetlosti, neki ih već znaju. To sam učinio sad, jer će biti Prenosa i Sakupljanja kolko oćete.:)

Pročitajte onaj tekst i evo primjera za vježbu

Pitanje: Da li ću otići u Beč (Austriju)?
Datum: 15.11.2016.GODINE
Vrijeme: 01:47...

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: Stanovnik foruma / 1412 postovi

Objavljeno: utorak, 15.11.2016 / 21:40

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Lenka je napisao:

Igore, njega bih ipak gledala kao 7.kuću, tj drugu osobu koju pitač ipak pozna i za njega pita?
Pitač :Letisija, Pitanje: Da li mu se svidjam? Mjesto i vrijeme: Zagreb, 15.11.2016. u 07.59

1.Ac na 4.17 Strijelca/ vladar Jupiter na 14.00 Vage, 10.kuća
2.Dc na 4.17 Blizanca/vladar Merkur na 04.07 Strijelca,12.kuća
Merkur i Jupiter NISU U ASPEKTU još, dobro, to u ovom slučaju više govori da se još ne poznate, nego da mu se ne sviđaš, ali malo nedostaje da se i to upoznavanje desi -Me je na Ac, ide ka 1. kući, gdje postaje „vidljiv“, ka sekstilu sa Jupiterom, obzirom da je skroz na kraju 12., pa nije baš da se ne primijeti da mu se sviđaš, iako to nije konkretno ničim dokazao JOŠ. Merkur je u sjedištu Strijelca, voli Jupiter-DA, SVIĐAŠ MU SE. Samo da vidim ima li kakve retrogradnosti da ne bi krenuo, pa se povukao, e pa tako moglo bi nešto da se desi do kraja godine, ali vidim da se on povlači, pa moguće i ništa od neke konkretnije situacije
Jupiter u Vagi,u Merkurovom triplicitetu, pa i on se tebi svidja, ali nekako si ravnodušna više, iako puno o njemu razmišljaš. Moguće da se postavljaš nekako dominantno u tom društvu gdje te vidja, da takav dojam ostavljaš, on za sada ne želi ništa ozbiljnije a to može donijeti otežanja u smislu kako da ti priđe, još ti Saturn u 1. pa eto ograničenja, tvojih „zidova“
-Mjesec u 6.,pa kako rekosmo, ne vidi Ac, ne vidiš najjasnije situaciju, možda te malo i muči zašto ti ne prilazi, ali nejasna si ti njemu
-Mjesec u aplikacionoj opoziciji sa Merkurom, oboje djelujete tako „iz sjene“ nejasni jedno drugom, ali faza mladog Mjeseca, pa pred tobom ipak novo iskustvo, do kontakta i upoznavanja može doći, ali da bude sasvim nešto deseto od onoga što ti očekuješ..sad, ovisi što ti očekuješ od svega

kod mene je jutros bilo slicna horarna..samo sto sam ja pitanje postavila desetak minuta ranije i merkur je bio u 1p i pitanje je bilo da li ce se on javiti..dakle vladar asc je Ju tj ja u 10 polju a vladar Dsc je Merkur koji je presao u moje prvo polje u Strelcu..Me je u egzatnoj opozicijisa Mo i sesktilu sa Ma..mislim da je razlika oko 10 min izmedju Me i Ma..tako da mislim da ce se javiti ..sam prelazak Me u moje polje pokazuje njegovu zelju al Me u strelcu pa kao sto rece..ne zna on to da izjasni dobro..

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: U petoj brzini / 297 postovi

Objavljeno: utorak, 15.11.2016 / 21:59

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Lenka je napisao:

Igore, njega bih ipak gledala kao 7.kuću, tj drugu osobu koju pitač ipak pozna i za njega pita?
Pitač :Letisija, Pitanje: Da li mu se svidjam? Mjesto i vrijeme: Zagreb, 15.11.2016. u 07.59

1.Ac na 4.17 Strijelca/ vladar Jupiter na 14.00 Vage, 10.kuća
2.Dc na 4.17 Blizanca/vladar Merkur na 04.07 Strijelca,12.kuća
Merkur i Jupiter NISU U ASPEKTU još, dobro, to u ovom slučaju više govori da se još ne poznate, nego da mu se ne sviđaš, ali malo nedostaje da se i to upoznavanje desi -Me je na Ac, ide ka 1. kući, gdje postaje „vidljiv“, ka sekstilu sa Jupiterom, obzirom da je skroz na kraju 12., pa nije baš da se ne primijeti da mu se sviđaš, iako to nije konkretno ničim dokazao JOŠ. Merkur je u sjedištu Strijelca, voli Jupiter-DA, SVIĐAŠ MU SE. Samo da vidim ima li kakve retrogradnosti da ne bi krenuo, pa se povukao, e pa tako moglo bi nešto da se desi do kraja godine, ali vidim da se on povlači, pa moguće i ništa od neke konkretnije situacije
Jupiter u Vagi,u Merkurovom triplicitetu, pa i on se tebi svidja, ali nekako si ravnodušna više, iako puno o njemu razmišljaš. Moguće da se postavljaš nekako dominantno u tom društvu gdje te vidja, da takav dojam ostavljaš, on za sada ne želi ništa ozbiljnije a to može donijeti otežanja u smislu kako da ti priđe, još ti Saturn u 1. pa eto ograničenja, tvojih „zidova“
-Mjesec u 6.,pa kako rekosmo, ne vidi Ac, ne vidiš najjasnije situaciju, možda te malo i muči zašto ti ne prilazi, ali nejasna si ti njemu
-Mjesec u aplikacionoj opoziciji sa Merkurom, oboje djelujete tako „iz sjene“ nejasni jedno drugom, ali faza mladog Mjeseca, pa pred tobom ipak novo iskustvo, do kontakta i upoznavanja može doći, ali da bude sasvim nešto deseto od onoga što ti očekuješ..sad, ovisi što ti očekuješ od svega

Hvala Lenka puno, mene je jako zanimao odgovor jer sam tek pre neko vece shvatila da mu se mozda svidjem, i ako se vec duze vreme vidjemo u istom drustvi i nije mi pre palo napamet...Sad kao da mi i je nesto kvrcnulo i pocela sam da obracam paznju.
Iskreno ja nista ne ocekujem, je sam licno j zbunjena ...koliko sam vas razumela ili nisam dobro , doci ce do upoznavanja i kontakta do Nove godine ... ili ce se povuci ..nisam to razumela... Ovo sto ste vi napisali tacno i logicno opisuje situaciju....a mi se još nismo ni upoznali....
Moram napomenuti jednu stvar ...sve je tu i dosta komplikovano, velika je razlika u godinama, sto me jos vise zbunjuje , ja sma dosta starija od njega i zauzeta, a on je jos i javna licnost i stvarno me zanima kako ce uspostaviti kontakt. Inace bi trebalo i Novu godinu da slavimo zajedno- Koliko sam razuela nista se znacajno nece desiti?
sjajno protumacen horar :)

0

0

PogledajDobroLoše

tanjacbez kartona

tanjac

F / 40 god.

Vranje

Serbia

Nivo: Nova nada foruma / 15 postovi

Objavljeno: sreda, 16.11.2016 / 13:51

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Da li cu dobiti posao?

0

0

PogledajDobroLoše

tanjacbez kartona

tanjac

F / 40 god.

Vranje

Serbia

Nivo: Nova nada foruma / 15 postovi

Objavljeno: sreda, 16.11.2016 / 17:27

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

tanjac je napisao:

Da li cu dobiti posao?

Igore, Blaze, Cicimici, Lenka..molim vas za odgovor

0

0

PogledajDobroLoše

Nivo: Iskusan forumaš / 593 postovi

Objavljeno: sreda, 16.11.2016 / 21:21

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

tanjac je napisao:

Igore, Blaze, Cicimici, Lenka..molim vas za odgovor

mjesec aplicira vladaru i devete i desete kuće,,,rekla bih da hoćeš

0

0

PogledajDobroLoše

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: sreda, 16.11.2016 / 23:57

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Blaza je napisao:

mjesec aplicira vladaru i devete i desete kuće,,,rekla bih da hoćeš

Ac na 28. stupnju, Mo isto. Završni stupnjevi. Vrlo zanimljivo Mo radi partilni 120 AC na završnim stupnjevima, što vrlo jasno ukazuje na pasivnost, stagnaciju...
Mo aplicira Ve koja je vl. MC-a, ali mijenja znak.
Hoce dobiti posao, ali promjena okolnosti. Bit ce potrebno sačekati neko vrijeme.
Jel ima ona neki posao?

0

0

PogledajDobroLoše

tanjacbez kartona

tanjac

F / 40 god.

Vranje

Serbia

Nivo: Nova nada foruma / 15 postovi

Objavljeno: četvrtak, 17.11.2016 / 0:48

Tema: Horarna astrologija - Vježbaonica

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ac na 28. stupnju, Mo isto. Završni stupnjevi. Vrlo zanimljivo Mo radi partilni 120 AC na završnim stupnjevima, što vrlo jasno ukazuje na pasivnost, stagnaciju...
Mo aplicira Ve koja je vl. MC-a, ali mijenja znak.
Hoce dobiti posao, ali promjena okolnosti. Bit ce potrebno sačekati neko vrijeme.
Jel ima ona neki posao?

Jeste imam posao,ali na odredjeno mesec dana radim dva meseca neradim..

0

0

PogledajDobroLoše
  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se