Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Cicimici

Poruke:313

Pregleda:15923

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 17.4.2017 / 14:52

Tema: Tranziti - teorija i osnove

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Izuzetno važni tranziti. Ali, samo gledaš konjunkcije i to orbis do 3 stupnja. Otprilike takav je utjecaj.
Meni je Rahu bio 0 Ma koji je vl. 5. kuće, uz to Sa napada Ma, pa Ne 180 Ma, i eto idealizma u zaljubljenosti. Naseo sam.:)
Sad mi je Rahu 0 Ve, pa u očekivanju nove ljubavi, mnogo više sam posvećen tematici 9. kuće u kojoj se Ve nalazi, kao i 10. kuće kojom Ve vlada.
Kad je Rahu u pitanju, shvatii vrlo ozbiljno to dobro koje dolazi, jer vrlo lako može iskliznuti iz ruku.

Cekaj, objasni mi lepo. Dobri ili losi uticaj rahu ima.

Slusala sam jednog astrologa, kaze rahu u lavu, stavlja lavove i ovnove u prvi plan, pogotovo podznake. Da li je tako? Znaci moj podznak je lav, i bas me zanima, nemam ja tu jos dugo konjukciju, jer je asc na 14.a jupiter u lavu na sedmom stepenu. Znaci tek sledece godine, ali opet, je u mom podznaku uskoro, svakako. I da li je devicama bila prelomna godina prosla, pa to da vidimo?

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 17.4.2017 / 15:15

Tema: Tranziti - teorija i osnove

Citiran post

vratanca27 je napisao:

Cekaj, objasni mi lepo. Dobri ili losi uticaj rahu ima.

Slusala sam jednog astrologa, kaze rahu u lavu, stavlja lavove i ovnove u prvi plan, pogotovo podznake. Da li je tako? Znaci moj podznak je lav, i bas me zanima, nemam ja tu jos dugo konjukciju, jer je asc na 14.a jupiter u lavu na sedmom stepenu. Znaci tek sledece godine, ali opet, je u mom podznaku uskoro, svakako. I da li je devicama bila prelomna godina prosla, pa to da vidimo?

Rahu i Ketu su točke koje nemaju nužno dobar i nužno loš utjecaj, kako se to u većini zapadnih izvora navodi.
Rahu je više benefik, Ketu je više malefik.
Rahu je karmički vladar Vodenjaka, a Ketu je karmički vladar Škorpiona.

Rahu je vladar materijalnom svijetu. Rahu su materijalni užici. Rahu su nove, revolucionarne ideje, ali da bi one bile realizirane, neophodno je da postoji kritička svijest i posvećenost, kako ne bi brzo pale u vodu. Rahu je i prevelik zanos, zasplepljenost, u nekim aspektima bukvalno tupost i glupost.
Ketu upravlja duhovnim svijetom. On na materijalnoj razini oduzima svako pravo. Ukazuje na nemogućnost realizacije poduhvata u simbolici planete, polja ili znaka gdje se nalazi. Može donijeti velike gubitke. Na osobnom planu daje ogromnu mudrost i lukavost, zatim snažan duhovni potencijal, sa Merkurom ili Marsom bukvalno briljantan um. Sad u koje svrhe usmjeren, upitno je.

Prilikom tumačenja tranzita u obzir uzimam samo konjunkcije tranzitnog Rahu/Ketu sa određenom planetom. I to orbis do 3 stupnja.

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 17.4.2017 / 15:32

Tema: Tranziti - teorija i osnove

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Rahu i Ketu su točke koje nemaju nužno dobar i nužno loš utjecaj, kako se to u većini zapadnih izvora navodi.
Rahu je više benefik, Ketu je više malefik.
Rahu je karmički vladar Vodenjaka, a Ketu je karmički vladar Škorpiona.

Rahu je vladar materijalnom svijetu. Rahu su materijalni užici. Rahu su nove, revolucionarne ideje, ali da bi one bile realizirane, neophodno je da postoji kritička svijest i posvećenost, kako ne bi brzo pale u vodu. Rahu je i prevelik zanos, zasplepljenost, u nekim aspektima bukvalno tupost i glupost.
Ketu upravlja duhovnim svijetom. On na materijalnoj razini oduzima svako pravo. Ukazuje na nemogućnost realizacije poduhvata u simbolici planete, polja ili znaka gdje se nalazi. Može donijeti velike gubitke. Na osobnom planu daje ogromnu mudrost i lukavost, zatim snažan duhovni potencijal, sa Merkurom ili Marsom bukvalno briljantan um. Sad u koje svrhe usmjeren, upitno je.

Prilikom tumačenja tranzita u obzir uzimam samo konjunkcije tranzitnog Rahu/Ketu sa određenom planetom. I to orbis do 3 stupnja.

Apsolutno si u pravu, Samo konjukcije, i kod mene radi tako, ja sam vracala sad film, i tranzite.

Inace, kod mene je vrlo napeto, sve mi srusilo, i ovih dana bas cesto vracam film unazad. Pricala sam sa zenom koja me je ucila astrologijom, i ima mnogo decenija iskustva, kaze da je saturn u strelcu bas poremetio zdravlje strelceva, ovih dana, od kada je retro, mnogi se ispituju, imaju neke nove bolesti, za koje nismo culi jos. Neistrazene. E, sada mnogima je zastoj na ljubavnom planu, ni makac. Kao meni, ja ne znam kada sam vise patila nego sada, ali,opet nije mi saturn u petoj tezak kao onaj u cetvrtoj, nekako imam neko resenje preko dana. I ucim da ga slusam, ako se ne da, neka tako, bolje je. Konjukcija natalnog i tranzitnog lilita mi je radila svoje, znala sam, i pogodila sam. Mnogo ruznih kosmara, sve sto me plasi, to sam sanjala, baba mi se povredila, jer je lilith izmedju 4 i 5.kuce, i to je to nadam se. Inace ja imam lilith 120 jupiter, vladar osme i pete, i mislim da je to pokretacki aspekat, volim ga sad. Mada lilith kroz petu moze da donese strahove, bojazni i opasnosti u vezama, sad videcemo, jer momak kojeg volim, nece da mi se javi . Ja cekam da prvi zove, znam sta je saturn, nece biti sigurno dosadno dok vrslja po mojoj petoj. Opet, to sam ja. Cirkus zivi.
Sad, ukapirala sam jos nesto, ja sam od kraja 2015.u periodu venere, i to je jeste bilo bzv, jer mi je venera u padu, u devici, u drugoj. Jesam se zaposlila, ali nista posebno mi nije dala, sve malo, kratko i jedva. Sada kada udjem u julu u period merkura, koji je u devici i odlican je sa svim planerama, zanima me da li ce se odraziti samo na posao i novac ili na ljubav mozda.
Pre deset godina sam isto bila u tom potperiodu, i bila sam u gimnaziji, doneo mi je ljubav. Divnu ljubav. Nisam tada mogla da zaradjujem, ali u skoli mi nije bilo sjajno sigurno. Cemu da se nadam sada?

Nivo: Stanovnik foruma / 1412 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 17.4.2017 / 17:26

Tema: Tranziti - teorija i osnove

Citiran post

vratanca27 je napisao:

Apsolutno si u pravu, Samo konjukcije, i kod mene radi tako, ja sam vracala sad film, i tranzite.

Inace, kod mene je vrlo napeto, sve mi srusilo, i ovih dana bas cesto vracam film unazad. Pricala sam sa zenom koja me je ucila astrologijom, i ima mnogo decenija iskustva, kaze da je saturn u strelcu bas poremetio zdravlje strelceva, ovih dana, od kada je retro, mnogi se ispituju, imaju neke nove bolesti, za koje nismo culi jos. Neistrazene. E, sada mnogima je zastoj na ljubavnom planu, ni makac. Kao meni, ja ne znam kada sam vise patila nego sada, ali,opet nije mi saturn u petoj tezak kao onaj u cetvrtoj, nekako imam neko resenje preko dana. I ucim da ga slusam, ako se ne da, neka tako, bolje je. Konjukcija natalnog i tranzitnog lilita mi je radila svoje, znala sam, i pogodila sam. Mnogo ruznih kosmara, sve sto me plasi, to sam sanjala, baba mi se povredila, jer je lilith izmedju 4 i 5.kuce, i to je to nadam se. Inace ja imam lilith 120 jupiter, vladar osme i pete, i mislim da je to pokretacki aspekat, volim ga sad. Mada lilith kroz petu moze da donese strahove, bojazni i opasnosti u vezama, sad videcemo, jer momak kojeg volim, nece da mi se javi . Ja cekam da prvi zove, znam sta je saturn, nece biti sigurno dosadno dok vrslja po mojoj petoj. Opet, to sam ja. Cirkus zivi.
Sad, ukapirala sam jos nesto, ja sam od kraja 2015.u periodu venere, i to je jeste bilo bzv, jer mi je venera u padu, u devici, u drugoj. Jesam se zaposlila, ali nista posebno mi nije dala, sve malo, kratko i jedva. Sada kada udjem u julu u period merkura, koji je u devici i odlican je sa svim planerama, zanima me da li ce se odraziti samo na posao i novac ili na ljubav mozda.
Pre deset godina sam isto bila u tom potperiodu, i bila sam u gimnaziji, doneo mi je ljubav. Divnu ljubav. Nisam tada mogla da zaradjujem, ali u skoli mi nije bilo sjajno sigurno. Cemu da se nadam sada?

al tebi je tranzitni saturn bio u opoziciji sa marsom i kvadratu sa venerom..ti u natalu vec imas kvadrat marsa i venere..pa je samim ulaskom saturna u strelca on srusio ono sto se trebalo srusiti..ovi aspekti ti nisu dobri za ljubav ..ne jos..dok ne prodju...pisala sam ti i ja o tome na temi sinastrija

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 17.4.2017 / 17:37

Tema: Tranziti - teorija i osnove

Citiran post

Cicimici je napisao:

al tebi je tranzitni saturn bio u opoziciji sa marsom i kvadratu sa venerom..ti u natalu vec imas kvadrat marsa i venere..pa je samim ulaskom saturna u strelca on srusio ono sto se trebalo srusiti..ovi aspekti ti nisu dobri za ljubav ..ne jos..dok ne prodju...pisala sam ti i ja o tome na temi sinastrija

Svakako da nisu. Znam da si pisala. E, sad opozicija saturna i marsa je bila pre godinu i po, tada je cak zavrsena, i donela mi je problem sa kicmom, i probleme vezane za 4.kucu, ona je u skorpiji. To nema vezze sa ljubavlju, ali kvadrat na veneru ima svakako. Mnogo je veliki orbis u natalu, tako da to i ne racunam bas kao kvadrat, dovoljno je sto je saturn 90 venera, pa i da nije, u petoj je i to je rusenje svega sto ne valja. E, sada se ja vise fokusiram na odnos koji je nastao tokom tog tranzita, zasto se pojavljuju i nestaju ljudi oko mene, bbez ikakvog razloga, to mi je veoma cudno sada.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 17.4.2017 / 21:59

Tema: Tranziti - teorija i osnove

Citiran post

vratanca27 je napisao:

Apsolutno si u pravu, Samo konjukcije, i kod mene radi tako, ja sam vracala sad film, i tranzite.

Inace, kod mene je vrlo napeto, sve mi srusilo, i ovih dana bas cesto vracam film unazad. Pricala sam sa zenom koja me je ucila astrologijom, i ima mnogo decenija iskustva, kaze da je saturn u strelcu bas poremetio zdravlje strelceva, ovih dana, od kada je retro, mnogi se ispituju, imaju neke nove bolesti, za koje nismo culi jos. Neistrazene. E, sada mnogima je zastoj na ljubavnom planu, ni makac. Kao meni, ja ne znam kada sam vise patila nego sada, ali,opet nije mi saturn u petoj tezak kao onaj u cetvrtoj, nekako imam neko resenje preko dana. I ucim da ga slusam, ako se ne da, neka tako, bolje je. Konjukcija natalnog i tranzitnog lilita mi je radila svoje, znala sam, i pogodila sam. Mnogo ruznih kosmara, sve sto me plasi, to sam sanjala, baba mi se povredila, jer je lilith izmedju 4 i 5.kuce, i to je to nadam se. Inace ja imam lilith 120 jupiter, vladar osme i pete, i mislim da je to pokretacki aspekat, volim ga sad. Mada lilith kroz petu moze da donese strahove, bojazni i opasnosti u vezama, sad videcemo, jer momak kojeg volim, nece da mi se javi . Ja cekam da prvi zove, znam sta je saturn, nece biti sigurno dosadno dok vrslja po mojoj petoj. Opet, to sam ja. Cirkus zivi.
Sad, ukapirala sam jos nesto, ja sam od kraja 2015.u periodu venere, i to je jeste bilo bzv, jer mi je venera u padu, u devici, u drugoj. Jesam se zaposlila, ali nista posebno mi nije dala, sve malo, kratko i jedva. Sada kada udjem u julu u period merkura, koji je u devici i odlican je sa svim planerama, zanima me da li ce se odraziti samo na posao i novac ili na ljubav mozda.
Pre deset godina sam isto bila u tom potperiodu, i bila sam u gimnaziji, doneo mi je ljubav. Divnu ljubav. Nisam tada mogla da zaradjujem, ali u skoli mi nije bilo sjajno sigurno. Cemu da se nadam sada?

Ma ovdje kod Cvorova uzimam samo konjunkcije, ili bas egzaktne druge aspekte.
Na polje posla primarno i novca. Sad vidi čime ti još vlada Merkur pa uporedi sa ostalim metodama.

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: utorak, 18.4.2017 / 16:43

Tema: Tranziti - teorija i osnove

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ma ovdje kod Cvorova uzimam samo konjunkcije, ili bas egzaktne druge aspekte.
Na polje posla primarno i novca. Sad vidi čime ti još vlada Merkur pa uporedi sa ostalim metodama.

Pa vlada mi drugom i jedanaestom kucom. Ne znam sta da posmatram za 11. Sta je sve u opticaju?

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: sreda, 19.4.2017 / 7:01

Tema: Tranziti - teorija i osnove

Citiran post

vratanca27 je napisao:

Pa vlada mi drugom i jedanaestom kucom. Ne znam sta da posmatram za 11. Sta je sve u opticaju?

Pa objedini... 11. kuca je placa, 2. kuca novac opcenito.

Nivo: Iskusan forumaš / 624 postovi

Objavljeno: sreda, 19.4.2017 / 16:33

Tema: Tranziti - teorija i osnove

Hello.. da se javim i ja.. citam i ucim na vasim primjerima. Htjela bih pitati sto je to Lilit?
Sto se cvora ti ce moram reci da mi je Tranzitni cvor u 4 polju i tu nemam.ni jednu natalnu planetu.. ali sam u nekom cudnom stanju kad pokusavam kupit stan u kojem san trenutno.. postigla sam dogovor sa vlasnikom stana da mi proda.. e sad vrteci film unazad imam iskustvo sa tim cvorom u 4 polju.. prosli put sam se doselila u tom periodu ovaj stan..

vratanca27bez kartona

vratanca27

F / 33 god.

Kragujevac

Serbia

Nivo: Iskusan forumaš / 734 postovi

Objavljeno: četvrtak, 20.4.2017 / 14:53

Tema: Tranziti - teorija i osnove

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Pa objedini... 11. kuca je placa, 2. kuca novac opcenito.

Pa ne mogu da objedinim u glavi da ce mi se povecati plata .

Mng mi je to smesno u ovom trenutku

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se