Forum / Horoskop

Horoskop
Horoskop

Statistike: 10 teme, 1249 poruke

Najnovije teme:Solarni horoskop

Aktuelna tema:Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Posljednja poruka:Ivy775, utorak, 17.5.2022 / 17:41

TEMA

Autor teme:Luna

Poruke:28

Pregleda:5399

<123>

Nivo: Uzdiže se na forumu / 228 postovi

Objavljeno: petak, 13.11.2015 / 16:32

Tema: Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

5. kuća pokazuje potencijal ljubavne veze i želje, kako volimo i kako se izražavamo a 8. kuća dubinu odnosa. Zanimaju me detalji pri tumačenju ovih kuća i odnosa. Hvala :)

Alexbez kartona

Alex

Sarajevo

Bosnia and Herzegovina

Nivo: U petoj brzini / 347 postovi

Objavljeno: petak, 13.11.2015 / 16:56

Tema: Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Citiran post

Luna je napisao:

5. kuća pokazuje potencijal ljubavne veze i želje, kako volimo i kako se izražavamo a 8. kuća dubinu odnosa. Zanimaju me detalji pri tumačenju ovih kuća i odnosa. Hvala :)

5 kuca mi je u Strijelcu a tu je Jupiter u Jarcu. Jupiter u 5 kuci je inace lud za djecom :) i to se potvrdilo i kod mene, volim djecu, pomazem djeci, sta god mogu uciniti za djecu ja cu to uciniti. Zanimljivo je da je na mom Jupiteru tacno asc mog sina :)
A za ljubavne veze ne znam, dugo sam u braku i neka slobodni pisu o tome.
8 kuca, tu mi je vladar natala Merkur u Ovnu ali on za dubinu odnosa bas i nije, radije mislim da je to Mjesec ali onda to nema veze za 8 kucom. Ne moze npr Mjesec u Jarcu imati dubinu odnosa kao Mjesec u Raku, u sjedistu.
Ali neka drugi nastave, ja sam morala reci za Jupitera u 5 kuci, nisu bitne veze i nije to primarno, tu su djeca primarna :)

Nivo: Uzdiže se na forumu / 228 postovi

Objavljeno: petak, 13.11.2015 / 17:28

Tema: Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Citiran post

Alex je napisao:

5 kuca mi je u Strijelcu a tu je Jupiter u Jarcu. Jupiter u 5 kuci je inace lud za djecom :) i to se potvrdilo i kod mene, volim djecu, pomazem djeci, sta god mogu uciniti za djecu ja cu to uciniti. Zanimljivo je da je na mom Jupiteru tacno asc mog sina :)
A za ljubavne veze ne znam, dugo sam u braku i neka slobodni pisu o tome.
8 kuca, tu mi je vladar natala Merkur u Ovnu ali on za dubinu odnosa bas i nije, radije mislim da je to Mjesec ali onda to nema veze za 8 kucom. Ne moze npr Mjesec u Jarcu imati dubinu odnosa kao Mjesec u Raku, u sjedistu.
Ali neka drugi nastave, ja sam morala reci za Jupitera u 5 kuci, nisu bitne veze i nije to primarno, tu su djeca primarna :)

Da, znam da 5. kuća predstavlja i djecu, i meni je Jupiter u 5. kući :)) Iako me zanima interpretacija ljubavnog odnosa, kako se to radi, hvala Vam na odgovoru, uvijek se nešto novo dozna :)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 13.11.2015 / 18:31

Tema: Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Citiran post

Luna je napisao:

5. kuća pokazuje potencijal ljubavne veze i želje, kako volimo i kako se izražavamo a 8. kuća dubinu odnosa. Zanimaju me detalji pri tumačenju ovih kuća i odnosa. Hvala :)

Postoje sad razna tumačenja, ali idemo ono osnovno što gledamo.

PETA KUĆA

Kvalitete: Sljedujuca, muška, dnevna. Povoljno aspektirana s Ascendentom preko trigona.

Smjer: Sjever-sjeverozapad.

Povezani planeti: Radost Venere; Lilly navodi: „Venera, koja cini radost u ovoj kuci, tako je ova kuca – kuca užitka, radosti i veselja; potpuno je nesretna ako su u njoj Mars ili Saturn, koji tu pokazuju nepokornu i neposlušnu djecu.“ Kosignifikatori Lav i Venera. Po modernoj astrologiji kosignifikatori su Lav i Sunce.
Nazivi: Bona Fortuna (’dobra sreca’). Kuca užitka.

Ono čime vlada to su začeća, trudnoće, djeca, stanje djece, uopćeno djeca natusa. U modernoj astrologiji se izuzima začeće i trudnoća. Mada, ja kao netradicionalni astrolog, kada je riječ o začećima i trudnoći ipak prioritet dajem 5. kući.
To je i polje životnih, zemaljskih radost. Govori o našim hobijima, zabavi, igrama na sreću, kladionicama. Simbolizira scenu, glazbu, ples.
Kada je riječ o ljubavi, tu je takodjer prisutna razlika izmedju tradicionalne i moderne. 5. kuća je bitna jer govori o našem odnosu prema ljubavi, općenito o našem ljubavnom životu, o našim vezama. Ali, nikako ju ne promatrati izolovano od 7. kuće, koja uvjek opisuje partnera.
Dakle 5. kuća je naš ljubavni život općenito, dok je 7. kuća partner.
Peta kuća simbolizira umjetnost, sport, posrednike i posredovanje, gozbe, zabave,...

U astropsihologiji je jako važna, time što opisuje naše hobije, kreativne potencijale, polje zabave, pa bi svakako bilo poželjno koristiti njene resurse u periodima psihoterapije, ali i općenito u životu.

U poslovnoj astrologiji donosi uspjehe u oblasti ugostiteljstva, zabavnih klubova, kafića, noćnih klubova isl zatim u oblasti rada sa malom djecom, obdaništa, igraonice isl. Tko ima naglašenu 5. kuću u dobrim aspektima, može ostvariti uspjehe u radu sa kladionicama, poker aparatima, ali i scenskoj umjetnosti.

U astromedicini: Trbuh, jetra, srce i ledja; stražnja strana ramena, bocne strane tijela, začeća, djeca.
Ono što mi se u praksi pokazalo - kardio-vaskularni sustav uopćeno sa akcentom na srce, dok 11. kuća upravlja problemima sa tlakom. Takodjer, problemima sa srcem upravlja i znak Ovna, loše aspektiran Mars,...
Vezano za jetru, njome vlada i 12. kuća.

U horarnoj astrologiji uzima se kod pitanja o trudnoći, kao glavna. Tj. gleda se njen odnos sa Ascedentom, odnos vladara Ascedenta i vladara 5. kuce, odnos Mjeseca i vladara 5. kuce. Saturn i Mars u 5. kuci ukazuju na problem, dok Mjesec, Venera a posbno Jupiter daju sreću i radost, vezano za pitanja o začeću. Naravno i Sunce.
Pored toga, obraća se pozornost, ako je ljubavno pitanje, a osoba nema ama baš nikakog partnera, potpuno je solo. Ipak, ne bez 7. kuce. :)
Ono što je još bitno kada je riječ o horarnoj, to je da se gleda kao primarni pokazatelj uspjeha u igrama na sreću, dok 6. kuća simbolizira dobitke u igrama na sreću. Naravno, gleda se i ako je pitanje na neki način, vezano za očevu imovinu.



8. KUĆA

Kvaliteti: Sukcedentna, ženska, nocna. Ovo je ’mracna’ kuca koja osporava svetlo ascendenta tradicionalnim aspektima, iako sledi ugao, ona naginje ka descendentu koji je simbolicno gubitak licne snage.

Smer: Zapad-severo-zapad

Povezane planete: Ne kaže se da se ijedna planeta raduje u ovoj kuci, iako Firmicus tvrdi da je Mesec ovde u dostojanstvu u nocnim kartama zbog naglašavanja nocnih kvaliteta, (vredi imati u vidu da klasicna astrologija cesto povezuje zlosrecne kvalitete za Mesec). Kosignifikatori su Škorpion i Saturn. U modernoj astrologiji to je i Mars, pa čak i Pluton.

Nazivi: Epicataphora (’utucen’), kuca smrti.

Pored smrti i umiranja, 8. kuća simbolizira i sve što se tiče novca, koji ne stičemo vlastitim radom i zalaganjem. Tudj novac uslovno rečeno. Dakle, kredite, pozajmice, dugovanja, novac od suda, novac od partnera, ali i ovrhe. Takodjer, simbolizira naslijedstvo. Treba izbjegavati financijske rizike u vrijeme kada je ova kuca naglasena, sem ako nisu neki extra dobi aspekti, onda donosi i ogromno bogatstvo.
Ukazuje i na podršku koju dobijamo od drugih ljudi.

U astropsihologiji ukazuje na duboke lične spoznaje, transformacije u vidu suočavanja sa našim najvećim strahovima. Kako kažu - ,, Samo suocavajuci se sa svojim najdubljim strahovima postajemo sposobni da ih prevazidjemo i da napredujemo snagom iskustva i znanja.,, Ali, lično ne smatram da je nužno tako.:) Inače, moderna astrologija je vezuje za sex i sexsualne sklonosti. Ja se tu držim 5. kuće, dok za 8. smatram da opisuje naše prikrivene seksualne sklonosti, one koje nisu na izvol te i koje nećemo ispoljiti prema svim partnerima, nego ih čuvamo za specijalne.:) Takodjer, loše postavljena ukazuje na seksualni promiskuitet, orgijanje, seksualne devijacije isl.

U poslovnoj astrologiji dobro postavljena daje dobre ekonomiste, bankare, trgovce, dakle sve što se tiče tudjeg novca, može i kriminalce i prostitutke. Zatim, snažno postavljena daje i dobre psihologe, psihijatre, kirurge, energo-terapeute.

U astromedicini prije svega upravlja smrtnim opasnostima, umiranjem. Što se fizionimije tiče to su: seksualni organi (genitalije); hemoroidi, kamenje u žuci, bolno ili sporo uriniranje, mokracna bešika, prepone, šuljevi, i otrovi uopšte.

U horarnoj astrologiji, relevantna je kod pitanja vezana za novac, koji ne stičemo vlastitim radom, pozajmice, kredite, dugovanja svake vrste, naslijedje, novac od suda, ovrhe... Npr. ako je vladar Ascedenta u 8. kuci, onda je pitač doista jako zabrinut za svoje financijsko stanje. Zatim, gleda se i kod pitanja o poslu, gdje simbolizira neophodnu podršku drugih, ili ako je zaposlenje preko veze. U pitanjima vezanim za prodaju nekretnina kroz 8. kucu gledamo kako financijski stoji potencijalni kupac. U medicinskim pitanjima, ako je 8. kuca u losem spoju sa Ascedentom, IC-om, kao i 12. kucom, donosi ugrožen život. Tako odsustvo, ovog spoja govori da život neće biti ugrožen.

Nivo: Uzdiže se na forumu / 228 postovi

Objavljeno: petak, 13.11.2015 / 19:20

Tema: Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Postoje sad razna tumačenja, ali idemo ono osnovno što gledamo.

PETA KUĆA

Kvalitete: Sljedujuca, muška, dnevna. Povoljno aspektirana s Ascendentom preko trigona.

Smjer: Sjever-sjeverozapad.

Povezani planeti: Radost Venere; Lilly navodi: „Venera, koja cini radost u ovoj kuci, tako je ova kuca – kuca užitka, radosti i veselja; potpuno je nesretna ako su u njoj Mars ili Saturn, koji tu pokazuju nepokornu i neposlušnu djecu.“ Kosignifikatori Lav i Venera. Po modernoj astrologiji kosignifikatori su Lav i Sunce.
Nazivi: Bona Fortuna (’dobra sreca’). Kuca užitka.

Ono čime vlada to su začeća, trudnoće, djeca, stanje djece, uopćeno djeca natusa. U modernoj astrologiji se izuzima začeće i trudnoća. Mada, ja kao netradicionalni astrolog, kada je riječ o začećima i trudnoći ipak prioritet dajem 5. kući.
To je i polje životnih, zemaljskih radost. Govori o našim hobijima, zabavi, igrama na sreću, kladionicama. Simbolizira scenu, glazbu, ples.
Kada je riječ o ljubavi, tu je takodjer prisutna razlika izmedju tradicionalne i moderne. 5. kuća je bitna jer govori o našem odnosu prema ljubavi, općenito o našem ljubavnom životu, o našim vezama. Ali, nikako ju ne promatrati izolovano od 7. kuće, koja uvjek opisuje partnera.
Dakle 5. kuća je naš ljubavni život općenito, dok je 7. kuća partner.
Peta kuća simbolizira umjetnost, sport, posrednike i posredovanje, gozbe, zabave,...

U astropsihologiji je jako važna, time što opisuje naše hobije, kreativne potencijale, polje zabave, pa bi svakako bilo poželjno koristiti njene resurse u periodima psihoterapije, ali i općenito u životu.

U poslovnoj astrologiji donosi uspjehe u oblasti ugostiteljstva, zabavnih klubova, kafića, noćnih klubova isl zatim u oblasti rada sa malom djecom, obdaništa, igraonice isl. Tko ima naglašenu 5. kuću u dobrim aspektima, može ostvariti uspjehe u radu sa kladionicama, poker aparatima, ali i scenskoj umjetnosti.

U astromedicini: Trbuh, jetra, srce i ledja; stražnja strana ramena, bocne strane tijela, začeća, djeca.
Ono što mi se u praksi pokazalo - kardio-vaskularni sustav uopćeno sa akcentom na srce, dok 11. kuća upravlja problemima sa tlakom. Takodjer, problemima sa srcem upravlja i znak Ovna, loše aspektiran Mars,...
Vezano za jetru, njome vlada i 12. kuća.

U horarnoj astrologiji uzima se kod pitanja o trudnoći, kao glavna. Tj. gleda se njen odnos sa Ascedentom, odnos vladara Ascedenta i vladara 5. kuce, odnos Mjeseca i vladara 5. kuce. Saturn i Mars u 5. kuci ukazuju na problem, dok Mjesec, Venera a posbno Jupiter daju sreću i radost, vezano za pitanja o začeću. Naravno i Sunce.
Pored toga, obraća se pozornost, ako je ljubavno pitanje, a osoba nema ama baš nikakog partnera, potpuno je solo. Ipak, ne bez 7. kuce. :)
Ono što je još bitno kada je riječ o horarnoj, to je da se gleda kao primarni pokazatelj uspjeha u igrama na sreću, dok 6. kuća simbolizira dobitke u igrama na sreću. Naravno, gleda se i ako je pitanje na neki način, vezano za očevu imovinu.



8. KUĆA

Kvaliteti: Sukcedentna, ženska, nocna. Ovo je ’mracna’ kuca koja osporava svetlo ascendenta tradicionalnim aspektima, iako sledi ugao, ona naginje ka descendentu koji je simbolicno gubitak licne snage.

Smer: Zapad-severo-zapad

Povezane planete: Ne kaže se da se ijedna planeta raduje u ovoj kuci, iako Firmicus tvrdi da je Mesec ovde u dostojanstvu u nocnim kartama zbog naglašavanja nocnih kvaliteta, (vredi imati u vidu da klasicna astrologija cesto povezuje zlosrecne kvalitete za Mesec). Kosignifikatori su Škorpion i Saturn. U modernoj astrologiji to je i Mars, pa čak i Pluton.

Nazivi: Epicataphora (’utucen’), kuca smrti.

Pored smrti i umiranja, 8. kuća simbolizira i sve što se tiče novca, koji ne stičemo vlastitim radom i zalaganjem. Tudj novac uslovno rečeno. Dakle, kredite, pozajmice, dugovanja, novac od suda, novac od partnera, ali i ovrhe. Takodjer, simbolizira naslijedstvo. Treba izbjegavati financijske rizike u vrijeme kada je ova kuca naglasena, sem ako nisu neki extra dobi aspekti, onda donosi i ogromno bogatstvo.
Ukazuje i na podršku koju dobijamo od drugih ljudi.

U astropsihologiji ukazuje na duboke lične spoznaje, transformacije u vidu suočavanja sa našim najvećim strahovima. Kako kažu - ,, Samo suocavajuci se sa svojim najdubljim strahovima postajemo sposobni da ih prevazidjemo i da napredujemo snagom iskustva i znanja.,, Ali, lično ne smatram da je nužno tako.:) Inače, moderna astrologija je vezuje za sex i sexsualne sklonosti. Ja se tu držim 5. kuće, dok za 8. smatram da opisuje naše prikrivene seksualne sklonosti, one koje nisu na izvol te i koje nećemo ispoljiti prema svim partnerima, nego ih čuvamo za specijalne.:) Takodjer, loše postavljena ukazuje na seksualni promiskuitet, orgijanje, seksualne devijacije isl.

U poslovnoj astrologiji dobro postavljena daje dobre ekonomiste, bankare, trgovce, dakle sve što se tiče tudjeg novca, može i kriminalce i prostitutke. Zatim, snažno postavljena daje i dobre psihologe, psihijatre, kirurge, energo-terapeute.

U astromedicini prije svega upravlja smrtnim opasnostima, umiranjem. Što se fizionimije tiče to su: seksualni organi (genitalije); hemoroidi, kamenje u žuci, bolno ili sporo uriniranje, mokracna bešika, prepone, šuljevi, i otrovi uopšte.

U horarnoj astrologiji, relevantna je kod pitanja vezana za novac, koji ne stičemo vlastitim radom, pozajmice, kredite, dugovanja svake vrste, naslijedje, novac od suda, ovrhe... Npr. ako je vladar Ascedenta u 8. kuci, onda je pitač doista jako zabrinut za svoje financijsko stanje. Zatim, gleda se i kod pitanja o poslu, gdje simbolizira neophodnu podršku drugih, ili ako je zaposlenje preko veze. U pitanjima vezanim za prodaju nekretnina kroz 8. kucu gledamo kako financijski stoji potencijalni kupac. U medicinskim pitanjima, ako je 8. kuca u losem spoju sa Ascedentom, IC-om, kao i 12. kucom, donosi ugrožen život. Tako odsustvo, ovog spoja govori da život neće biti ugrožen.

Hvala puno puno na ovome što dijeliš svoje dragocjeno znanje sa nama Igore :)))

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 13.11.2015 / 19:32

Tema: Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Citiran post

Luna je napisao:

Hvala puno puno na ovome što dijeliš svoje dragocjeno znanje sa nama Igore :)))

Nema na čemu.:)
Sada bih rezimirao
Dakle ljubavnim odnosima upravljaju 5. i 7. kuća, nikako 8. kuća.
5. govori o ljubavnom životu uopćeno, dok 7. kuća odslikava partnere.
Pitanjima seksa upravlja 5. kuća i naravno Mars, dok je 8. kuća pokazatelj skrivenih seksualnih afiniteta, kao i problema psihološkog tipa u smislu potisnute seksualne energije ili ninfomanije ili pak pojačane sklonosti SM-u, ili sklonosti boleštinama, kao što su zoofilija, incest isl.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 13.11.2015 / 19:37

Tema: Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Citiran post

Alex je napisao:

5 kuca mi je u Strijelcu a tu je Jupiter u Jarcu. Jupiter u 5 kuci je inace lud za djecom :) i to se potvrdilo i kod mene, volim djecu, pomazem djeci, sta god mogu uciniti za djecu ja cu to uciniti. Zanimljivo je da je na mom Jupiteru tacno asc mog sina :)
A za ljubavne veze ne znam, dugo sam u braku i neka slobodni pisu o tome.
8 kuca, tu mi je vladar natala Merkur u Ovnu ali on za dubinu odnosa bas i nije, radije mislim da je to Mjesec ali onda to nema veze za 8 kucom. Ne moze npr Mjesec u Jarcu imati dubinu odnosa kao Mjesec u Raku, u sjedistu.
Ali neka drugi nastave, ja sam morala reci za Jupitera u 5 kuci, nisu bitne veze i nije to primarno, tu su djeca primarna :)

Mjesec u Vagi daje da kakav god da je partner, predstavlja vrlo važnu figuru u Vašem životu. Jupiter u 5. kući, pa djeca Vam donose veliku radost, ali pošto je ovdje Ju u izgnanstvu, pa još Mo 0 Ur imate, pokidaste se oko djece.:) Mada, dosta učite na njihovim iskustvima, morate im se svakako prilagoditi, pa još i naučiti nešto iz tog prilagodjavanja. :)

Jaoj isprika ja čas na ti, čas na Vi..:)
8. kuća tj. Merkur u 8. kući u recepciji sa Marsom u 10. kući donosi ti velike spoznaje, duboke spoznaje ličnosti drugih ljudi, a prije svega sebe same. Izuzetan dar za psihologiju i pošto je Ma u oratorskom znaku Blizanaca, a Mo u Vagi, idealno za psihologa, psihjatra, psiho-terapeuta.:)

Nivo: Uzdiže se na forumu / 228 postovi

Objavljeno: petak, 13.11.2015 / 19:47

Tema: Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Nema na čemu.:)
Sada bih rezimirao
Dakle ljubavnim odnosima upravljaju 5. i 7. kuća, nikako 8. kuća.
5. govori o ljubavnom životu uopćeno, dok 7. kuća odslikava partnere.
Pitanjima seksa upravlja 5. kuća i naravno Mars, dok je 8. kuća pokazatelj skrivenih seksualnih afiniteta, kao i problema psihološkog tipa u smislu potisnute seksualne energije ili ninfomanije ili pak pojačane sklonosti SM-u, ili sklonosti boleštinama, kao što su zoofilija, incest isl.

Znači ne gleda se 8. kuća, dubina odnosa? Znam da 7. kuća predstavlja partnera, znači gledaju se 5. kuća i 7. kuća, ne i 8. kuća?

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: petak, 13.11.2015 / 19:53

Tema: Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Citiran post

Luna je napisao:

Znači ne gleda se 8. kuća, dubina odnosa? Znam da 7. kuća predstavlja partnera, znači gledaju se 5. kuća i 7. kuća, ne i 8. kuća?

Za ljubavni odnos i bračni odnos nema nikakve važnosti, izuzev, ako se jednom partneru baš ne dopada seksualni život sa onim drugim. Ako sumnja da je onaj drugi frigidan ili da ga vara sa svima redom, ili ako mu ovaj drugi nudi nekakvu pretjeranu agresiju u sex-u, a on to ne želi ili ga prečesto primorava na sex.... Samo su neki od problema.

5. kuća - Lav - Venera - Ljubav uopćeno
5. kuća - Lav, Škorpion - Mars - sex
7. kuća - Vaga - Venera i Mjesec - ljubavni odnos, veza, brak.
4. kuća - Rak - Mjesec i Venera - obitelj stvorena ulaskom u brak.

Alexbez kartona

Alex

Sarajevo

Bosnia and Herzegovina

Nivo: U petoj brzini / 347 postovi

Objavljeno: petak, 13.11.2015 / 20:50 Izmjenjeno: petak, 13.11.2015 / 20:52

Tema: Ljubavni odnosi - 5. kuća i 8. kuća horoskopa

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Mjesec u Vagi daje da kakav god da je partner, predstavlja vrlo važnu figuru u Vašem životu. Jupiter u 5. kući, pa djeca Vam donose veliku radost, ali pošto je ovdje Ju u izgnanstvu, pa još Mo 0 Ur imate, pokidaste se oko djece.:) Mada, dosta učite na njihovim iskustvima, morate im se svakako prilagoditi, pa još i naučiti nešto iz tog prilagodjavanja. :)

Jaoj isprika ja čas na ti, čas na Vi..:)
8. kuća tj. Merkur u 8. kući u recepciji sa Marsom u 10. kući donosi ti velike spoznaje, duboke spoznaje ličnosti drugih ljudi, a prije svega sebe same. Izuzetan dar za psihologiju i pošto je Ma u oratorskom znaku Blizanaca, a Mo u Vagi, idealno za psihologa, psihjatra, psiho-terapeuta.:)

Bas tako :) , dodat cu da je najveci strah Mjeseca u Vagi ostariti u samoci, to nam je nesto strasno, mi bi bar da imamo sa nekim prosetati. Ju u Jarcu daje sklonost istoriji a posto je u 5 kuci meni to dodje kao zabava jer objedinim svasta nesto :)
8 kuca je dosta zeznuta a jos kad je vladar natala tu, ili psihicki do kraja ili nikako, a to nije uvijek pozeljno :) , mada sam tako navikla. Imam trigon Merkura iz 8 i Neptuna iz 4 kuce, to je jaka intuicija, i to daje 8 kuca a pogotovo u kombinaciji sa jos jednom vodenom ( 4- Sco, 8- Ribe,12- Rak).
8 kuca je poslije prvog braka situacija, bar tako kazu ovi sto govore da je 9 kuca drugi brak. Izmedju 7 i 9, izmedju dva braka- je 8 kuca. I mene je zacudilo odkud da se ona veze za ljubav kad je maleficna.

<123>
  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se