Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Luna

Poruke:326

Pregleda:26581

Nivo: Uzdiže se na forumu / 228 postovi

Objavljeno: subota, 14.11.2015 / 16:47

Tema: Fortuna - točka sudbine

Citiran post

Alex je napisao:

Gledas u kojem je znaku, u Vodoliji je a vladari Vodolije su Saturn i Uran. Zanimljivo mi je da ja imam takodje Fortunu u Vodoliji u konjukciji sa SMC a SMC mi je na 0 stepeni Vodolije, to mi je sve u 6 kuci. Znas li da i Sarajevo ima SMC na 0 stepeni Vodolije? Tu ti je Fortuna :) , na nasim SMC :) . Mislim, zanimljivo je sta se sve moze saznati :)

Pa baš vrlo vrlo zanimljivo,da. Moram priznati da me oduvijek astrologija privlačila, ali tek nekako kroz ovu godinu mi mami interes i znatiželju sve više. Nisam to znala za Sarajevo i doista mi je baš drago eto da možemo ovdje izmjeniti informacije i saznati nešto novo. Baš svaki čovijek zna nešto što drugi ne zna. Baš mi je drago i hvala Vam :)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 14.11.2015 / 16:48

Tema: Fortuna - točka sudbine

Citiran post

Luna je napisao:

Uh, uvijek sam voljela rad iza zavjese :) Zanima me kako se dobije vladar Fortune? Zašto baš Uran?

Vladar Fortune je vladar znaka u kome se ona nalazi. Tebi je Fortuna u Vodenjaku, a njen prvi vladar je Saturn, a drugi vladar je Uran.

Ni ja ne volim javno eksponiranje ali zbog MO U 3. kuci, sve sto budem radio, na neki način će medijski biti propraćeno. :)

E, sad ovo bih još dodao kod tebe.
Vladar Fortune je Saturn 0 Merkur, aplikaciono. Ovaj aspekt je kod tebe ključan. Merkur na Regulusu Saturn u Djevici u sedištu Saturna. Ovo ti donosi izražene komunikacijske sposobnosti, da super učiš, da voliš da čitaš, analiziraš, promatraš, ali isto tako i dar za pisanje. Pošto je Me na Regulusu, evidentno je da te privači oblast duhovnosti, ezoterije, okultnog i paranormalnog. A, o tome još govori i Mo 0 Ne u 8. kuci, pa još u Strijelcu.
Kako je Me vl. 3. kuce - komunikacije i mediji, kao i 6. kuce - poslovna aktivnost, radno mjesto, pa još Almuten Figuris dok je Sa vladar polja karijere. Tvoj posao će sigurno biti povezan sa pružanjem odredjenih usluga, putem razgovora, savjetovanja isl. Ali, ti ćeš neprestano se edukovati, skupjati informacije, dosta ćeš pisati, biti vezana za oblast medija, u šta svakako ubrajamo i net. Pa sa ovim Uranom u 7. 60 So, kao i Ve i Ma u 7. ti ćeš na neki način postati poznata. Ne mora da znači javna ličnost, u smislu zvjezda, superstar isl. ali svakako poznata. E, sad, kako je Neptun u konjunkciji sa Mo - moguće i pod pseudonimom.:)

Nivo: Uzdiže se na forumu / 228 postovi

Objavljeno: subota, 14.11.2015 / 16:59

Tema: Fortuna - točka sudbine

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Vladar Fortune je vladar znaka u kome se ona nalazi. Tebi je Fortuna u Vodenjaku, a njen prvi vladar je Saturn, a drugi vladar je Uran.

Ni ja ne volim javno eksponiranje ali zbog MO U 3. kuci, sve sto budem radio, na neki način će medijski biti propraćeno. :)

E, sad ovo bih još dodao kod tebe.
Vladar Fortune je Saturn 0 Merkur, aplikaciono. Ovaj aspekt je kod tebe ključan. Merkur na Regulusu Saturn u Djevici u sedištu Saturna. Ovo ti donosi izražene komunikacijske sposobnosti, da super učiš, da voliš da čitaš, analiziraš, promatraš, ali isto tako i dar za pisanje. Pošto je Me na Regulusu, evidentno je da te privači oblast duhovnosti, ezoterije, okultnog i paranormalnog. A, o tome još govori i Mo 0 Ne u 8. kuci, pa još u Strijelcu.
Kako je Me vl. 3. kuce - komunikacije i mediji, kao i 6. kuce - poslovna aktivnost, radno mjesto, pa još Almuten Figuris dok je Sa vladar polja karijere. Tvoj posao će sigurno biti povezan sa pružanjem odredjenih usluga, putem razgovora, savjetovanja isl. Ali, ti ćeš neprestano se edukovati, skupjati informacije, dosta ćeš pisati, biti vezana za oblast medija, u šta svakako ubrajamo i net. Pa sa ovim Uranom u 7. 60 So, kao i Ve i Ma u 7. ti ćeš na neki način postati poznata. Ne mora da znači javna ličnost, u smislu zvjezda, superstar isl. ali svakako poznata. E, sad, kako je Neptun u konjunkciji sa Mo - moguće i pod pseudonimom.:)

Hahaha pod pseudonimom :)))) Da, Mjesec u 3.kući se raduje, to su tvoje riječi :)Učim od najboljih. Tebi komunikacija teče bez smijetnji haha Hvala ti na svemu!

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 14.11.2015 / 17:06

Tema: Fortuna - točka sudbine

Citiran post

Luna je napisao:

Hahaha pod pseudonimom :)))) Da, Mjesec u 3.kući se raduje, to su tvoje riječi :)Učim od najboljih. Tebi komunikacija teče bez smijetnji haha Hvala ti na svemu!

Ahahahah ne prećeruj:)))) A tebi je Mjesec 0 Neptun. Gle ovako - Mjesec su siroke narodne mase, samim tim i popularnost, a Neptun je skriveno, prikriveno. 3.polje - ime, vladar je Merkur na Regulusu, imat ćeš neko moćno ime. Eto vrlo moguće Luna - Mjesec. :)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 14.11.2015 / 17:12

Tema: Fortuna - točka sudbine

Citiran post

Alex je napisao:

Gledas u kojem je znaku, u Vodoliji je a vladari Vodolije su Saturn i Uran. Zanimljivo mi je da ja imam takodje Fortunu u Vodoliji u konjukciji sa SMC a SMC mi je na 0 stepeni Vodolije, to mi je sve u 6 kuci. Znas li da i Sarajevo ima SMC na 0 stepeni Vodolije? Tu ti je Fortuna :) , na nasim SMC :) . Mislim, zanimljivo je sta se sve moze saznati :)

Fortuna u 6. polju - radno mjesto, radno okruženje, radna aktivnost,...
Vladar je Sa u 10. polju, koje simbolizira buducnost i posao i karijeru i kroz 180 se odvaja od Neptuna u 4. polju - kuca, dom, obitelj, mjesto rodjenja, domovina,... Znači, zbog radne aktivnosti ideš u nešto novo, promjena mjesta boravka. PF 0 SMCH u 6. kuci - iznenadna, sudbinska, promjena posla.:)

Nivo: Uzdiže se na forumu / 228 postovi

Objavljeno: subota, 14.11.2015 / 17:13

Tema: Fortuna - točka sudbine

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ahahahah ne prećeruj:)))) A tebi je Mjesec 0 Neptun. Gle ovako - Mjesec su siroke narodne mase, samim tim i popularnost, a Neptun je skriveno, prikriveno. 3.polje - ime, vladar je Merkur na Regulusu, imat ćeš neko moćno ime. Eto vrlo moguće Luna - Mjesec. :)

Moćni Igor Igor, ne prećerujem, hahah :))) La Luna

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 14.11.2015 / 17:14

Tema: Fortuna - točka sudbine

Citiran post

Luna je napisao:

Moćni Igor Igor, ne prećerujem, hahah :))) La Luna

Ne prećeruj. ahahahahaha:) Da, Merkur puta 2 - Može, može La Luna.:)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 14.11.2015 / 18:14

Tema: Fortuna - točka sudbine

E ovako, Luna - Tvoja pozicija Fortune ukazuje na vrlo znacajan poslovni uspjeh. Nesto kroz pruzanje usluga, pisanje, komunikaciju, ukljuceni mediji. Bila bi dobra u psiholoskom savjetovanju djece, kao i pitanjima vezanim za ljubavne odnose, buduci da je Sa u 5. polju. :) Kao i partnerskih odnosa, tj. bracnih odnosa, jer je Ur u 7. polju, a tu su i Ve i Ma.:)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: subota, 14.11.2015 / 18:50

Tema: Fortuna - točka sudbine

E, sad malo o mojoj Fortuni.

Meni je Fortuna na 2 Ovna u 4. polju - država, grad, dom, obitelj, mjesto stanovanja,...Ali i polje početaka i završetaka svih životnih poduhvata.
Nalazi se u opoziciji sa Merkurom vladarem MC-a - karijera, profesija, status, ali i profesionalna orijentacija, profesionalni identitet. Merkur je spaljen od Sunca na orbisu od 1 stupnja. Dakle, Fortuna se nalazi i u opoziciji sa Suncem, koji je vladar 9. polja - fakultet u 10. polju - karijera, profesija, status...

Kako je rijec o aspektu opozicije, pretpostavljam da znat da ako je PF u Ovnu, So i Me su mi u Vagi.
So 0 Me u Vagi u 10. polju, gdje je Me vladar MC-a, a So vladar 9. kuce, donjelo mi je interesovanje za umjetnost, tj za muziku, od najranijeg detinjstva. Tako sam sa 9 godina upisao nizu muzicku skolu, zavrsio srednju i dospeo do akademije, gdje sam stao na 4. zavrsnoj godini.
Kako tumaciti muzicku skolu?
Osnovna je 3. polje, srednja 5. faks 9. polje. Ali, posto je niza muzicka nesto sto ne podlijeze standardnom vidu obrazovanja, dodelit cemo joj 9. polje, pored 3. a srednja ce biti 5. kao i svaka srednja, jer sam isao u regularnu Srednju muzicku, ili kako se tad zvala Muzička gimnazija. Faks je naravno 9. polje.
Samo cu kratko reci, imao sam ogroman uspjeh na faksu, a ostavio sam ga. Svi se i dan-danas cude. Garant misle da sam psihicki otisao u out neki, cim sam uradio to sto sam uradio.:) Al, naravno, briga me, sto ko misli i uopce ne zalim svoj ulozeni trud, a nezavrsetak do kraja, jer SUDBINA JE TAKO HTJELA. FORTUNA JE TAKO HTJELA.:) Da, dodam, imao sam vec imuzicku karijeru, kao muzicki kriticar ( na 3. godini faksa) i aktivno se bavio pjevanjem. Ali, doslo je do totalnog prekida.

Kako se to vidi?

Pa vrlo lako - Fortuna u 4. kuci - počeci i završeci svih poduhvata OPOZICIJA - aspekt razdvajanja, karmički aspekt, Me - karijera, So - faks.
Jasno ko dan.
Dispozitor Suna i Merkura je Venera u Djevici u 9. polju u konjunkciji sa Marsom, što predstavlja aspekt konflikta i prekida. U isto vrijeme Venera radi 150 sa Fortunom. Kako je u lošem dostojanstvu, debilitirana, a aspekt inkonjunkcije je aspekt prekida i prilagodjavanja, eto definitivnog prekida. U isto vrijeme pocinjem aktivno da se bavim izucavanjem astrologije i duhovnih praksi, što potvrdjuje Ve u 9. polju, ali i to što je u aspektu inkonjunkcije sa PF u 4. polju, koje je i polje naše duše. Kraj jednog i prilagodjavanje daljem tjeku sudbine, nečemu drugom. Inače 9. polje u užem smislu upravlja i astrologijom.:)
Sad recepcija Ve i Me, ukazuje na mogucnost završetka faksa, ali to uopce ne mora da znaci da je Muzicka akademija, a to sto je Ve otisla u 9. polje nije dovoljno jak argument za okretanje astrologiji i duhovnosti.
To nam sada i nije toliko vazno, vazno je da je rijec o sdubinskom dogadjaju.
Jos - Mars je vladar Fortune, a Venera sa njime gradi konjunkciju, pa eto SUDBINSKOG DOGADJAJA, na koji se ne može utjecati, iznenada, naglo,...
Mars je vladar 5. polja - hobi, Ascedenta - ličnost, kao i 12. kuce - duhovno, više sile, karma, svakako relevantno za duhovni razvoj i bavljenje duhovnim razvojem. Astrologija mi je bila hobi. Mars je u konjunkciji sa MC-om, hobi postaje dio profesionalnog zivota.

Sudbina je tako htjela. Nebitno sad, odakle astrologija, drugi faks, koji sam upisao... Gledali smo Fortunu u mom slučaju.

Alexbez kartona

Alex

Sarajevo

Bosnia and Herzegovina

Nivo: U petoj brzini / 347 postovi

Objavljeno: subota, 14.11.2015 / 19:06

Tema: Fortuna - točka sudbine

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Fortuna u 6. polju - radno mjesto, radno okruženje, radna aktivnost,...
Vladar je Sa u 10. polju, koje simbolizira buducnost i posao i karijeru i kroz 180 se odvaja od Neptuna u 4. polju - kuca, dom, obitelj, mjesto rodjenja, domovina,... Znači, zbog radne aktivnosti ideš u nešto novo, promjena mjesta boravka. PF 0 SMCH u 6. kuci - iznenadna, sudbinska, promjena posla.:)

6 kuca je takodje i kuca zdravlja, zdravstvenih zanimanja, medicina...pa se poklapa i zanimanje :), samo sto je 6 kuca u Jarcu a vladar je taman Saturn. Tj ako je asc na Regulusu onda i 7 kuca pocinje na zadnjim stepenima Vodolije. I onda opet Saturn vladar kuce , uz Uran :). I posto je Fortuna u Vodoliji to je nesto humano, nesto uz SMC pa mi je to ocigledno sudjeno.

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se