Forum / Chill out kutak

Chill out kutak
Chill out kutak

Statistike: 11 teme, 936 poruke

Najnovije teme:Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Aktuelna tema:Dobro jutro

Posljednja poruka:Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

TEMA

Autor teme:Sphinx

Poruke:219

Pregleda:13325

Nivo: Stanovnik foruma / 1412 postovi

Objavljeno: nedelja, 16.4.2017 / 12:42

Tema: Dobro jutro

Citiran post

Lenka je napisao:

Dragim kolegama i forumašima koji slave, želim sretan Uskrs i lijep dan!

Hvala Lenka..evo i ja se pridruzujem cestitkama :)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: nedelja, 16.4.2017 / 13:38 Izmjenjeno: nedelja, 16.4.2017 / 14:16

Tema: Dobro jutro

SRETAN USKRS svim ljudima ovog svijeta.
Kao netko tko ne vjeruje u vjeroispovesti, već u univrzalne vrijednosti čovječanstva, čestitam USKRS svim ljudima ovog svijeta. Jer, USKRS je simbol ponovnog rađanja. Smrt ne postoji. Smrt je samo odmor Duše do novog fizičkog rođenja, svojevrsna inkubacija ideja koje čine djela od te Duše, zahvaljujući kojima će potom ona ovaj svijet činiti još ljepšim i boljim.
Tako i u našim svakodnevnim životima ništa nema kraj. Ljudske sudbine neprestano svjedoče to kako je svaki kraj ujedno i početak nečeg novog. Možda početak sa odgađanjima, ali svakako početak. Npr. završila se ljubavna veza, brak, prijateljstvo, ali Vi u želji da zaboravite na bol koji spomenuto nosi, započeli ste nešto novo. Možda pisati pjesme, možda crtati, možda neki novi posao, možda neko novo prijateljstvo, možda produbili neki stari odnos, i još ko zna što možda.
Bitno je da ste započeli nešto novo. I onda je to nešto novo Vama donelo veliko ispunjenje.
Onda, kada shvatimo da ništa u životu nema svoj kraj, da je sve zasnovano na cikličnosti rađanja, umiranja i ponovnog rađanja, shavtit ćemo koliko je taj naš život zapravo jednostavan i lijep. Upamtite - Život nikad ne ulazi u slijepu ulicu. Budite veseli i radosni. Slavite život!
Da,... živimo još uvijek u nihilizmu feudalističkog zla i primitvizma, ali potrudimo se da što više možemo: Živimo sebe same. Volimo i ljubimo sebe upravo ovakvima kakve jesmo. Potrudimo se da svaki trenutak života učinimo radosnim, kako nama samima, tako i drugima. Dobro se daje, ali ne očekuje za uzvrat, jer zašto bi se očekivalo, kada će samo po sebi doći.
Još jednom,
SRETAN USKRS SVIM LJUDIMA OVOG SVIJETA

Nivo: Iskusan forumaš / 624 postovi

Objavljeno: nedelja, 16.4.2017 / 16:14

Tema: Dobro jutro

Predivna recenica.. dobro ce samo doci..

Potpuna istina.. ne treba cinit dobro s iscekivanjem da vam se ono vrati.. dobro uvihek dolazi ma u kom obliku nam se predstavljalo... dobro je dobro i kad u nasim ocima ima strasan izgled i odbijajuci.. ipak i nestonlose donosi dobro ako smo spremni ptihvatit i taj teret. Jer i najveci bol zna donijet nyjvecu rafost.. samo rodenje je najveca bol a donosi najvecu radost.. tako je i sa prelaskom u bolhe iz ovog.. strah i bol od straha...

Prelijepo si napisao svaku misao koja je izraz cistoce velikog uma koji ne poznaje i ne priznsje besmisao.. um covjeka koji vidi kroz vrijeme.

Pridruzujem se cestitkama povodom Uskrsa i blagdana koji nam obecaje prijelaz u bolje i lihepse... Sretan Uskrs svim vjernicima i svim ljudima bez obzira da li sebe smatraju vjernivima.. svi vijerujemo na svoj nacin.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: nedelja, 16.4.2017 / 16:45 Izmjenjeno: nedelja, 16.4.2017 / 16:50

Tema: Dobro jutro

Citiran post

Igor Igor je napisao:

SRETAN USKRS svim ljudima ovog svijeta.
Kao netko tko ne vjeruje u vjeroispovesti, već u univrzalne vrijednosti čovječanstva, čestitam USKRS svim ljudima ovog svijeta. Jer, USKRS je simbol ponovnog rađanja. Smrt ne postoji. Smrt je samo odmor Duše do novog fizičkog rođenja, svojevrsna inkubacija ideja koje čine djela od te Duše, zahvaljujući kojima će potom ona ovaj svijet činiti još ljepšim i boljim.
Tako i u našim svakodnevnim životima ništa nema kraj. Ljudske sudbine neprestano svjedoče to kako je svaki kraj ujedno i početak nečeg novog. Možda početak sa odgađanjima, ali svakako početak. Npr. završila se ljubavna veza, brak, prijateljstvo, ali Vi u želji da zaboravite na bol koji spomenuto nosi, započeli ste nešto novo. Možda pisati pjesme, možda crtati, možda neki novi posao, možda neko novo prijateljstvo, možda produbili neki stari odnos, i još ko zna što možda.
Bitno je da ste započeli nešto novo. I onda je to nešto novo Vama donelo veliko ispunjenje.
Onda, kada shvatimo da ništa u životu nema svoj kraj, da je sve zasnovano na cikličnosti rađanja, umiranja i ponovnog rađanja, shavtit ćemo koliko je taj naš život zapravo jednostavan i lijep. Upamtite - Život nikad ne ulazi u slijepu ulicu. Budite veseli i radosni. Slavite život!
Da,... živimo još uvijek u nihilizmu feudalističkog zla i primitvizma, ali potrudimo se da što više možemo: Živimo sebe same. Volimo i ljubimo sebe upravo ovakvima kakve jesmo. Potrudimo se da svaki trenutak života učinimo radosnim, kako nama samima, tako i drugima. Dobro se daje, ali ne očekuje za uzvrat, jer zašto bi se očekivalo, kada će samo po sebi doći.
Još jednom,
SRETAN USKRS SVIM LJUDIMA OVOG SVIJETA

Hvala Igore! Pre divno rečeno!

Nešto malo drugačije u odnosu na tvoj prelijepi tekst..., više neke činjenice zašto je promjenljiv datum kršćanskog blagdana Uskrsa i kako se i po čemu računa.


Računanje datuma Uskrsa povezano je s usklađivanjem solarne i lunarne godine. Prema izvornom pravilu Uskrs se slavi na prvu nedjelju koja dolazi nakon punog mjeseca koji dolazi nakon proljetne ravnodnevnice – pojava kada Zemljina os nije nagnuta ni od ni prema Suncu, a središte Sunca se u tom trenutku nalazi u ravnini Zemljinog ekvatora. Ravnodnevnica je obično okoprvog dana proljeća (21 ožujka).
Prema pravilima Katoličke crkve, datum Uskrsa određuje se kao prva nedjelja koja pada nakon 14. dana mladog mjeseca počevši s 21. ožujkom. Ovako određen datum može biti u rasponu između 21. ožujka i 25. travnja, pa je zato Uskrs pomični blagdan, ali u okviru prvih mjesec dana proljeća. (http://www.prisjetimo.covermag...
„Prema julijanskom kalendaru ravnodnevica nastupa isto 21. marta po vazecem, julijanskom, kalendaru; a to je 4. aprila po gregorijankom kalendaru (zbog toga pravoslavni uskrs ne moze da bude pre ovog dana).
Da bi odredili datum pravoslavnog Uskrsa kao polaznu tacku koristimo upravo taj 4. april i trazimo prvi pun mesec posle tog dana. Ovde na scenu upada verovatno najkomplikovaniji igrac medju kalendarima. Jevrejski kalendar je lunarni kalendar (zasnovan je na kretanju Meseca za razliku od solarnih – julijanskog i gregorijanskog, koji su zasnovani na kretanju Zemlje oko Sunca) toliko komplikovan da je broj ljudi koji razumeju ovaj kalendar mnogo mali (cak i medju jevrejima, samo neki najuceniji ljudi mogu da racunaju vreme na osnovu tog kalendara (www.svetnauke.org/935-uskrs-kako-se-odredjuje-datum)

Nivo: Iskusan forumaš / 624 postovi

Objavljeno: nedelja, 16.4.2017 / 17:28

Tema: Dobro jutro

I onda se nadu pametne glave da pobijaju astrolosko gledanje i pracenje.. a sama crkva se orihentise gledajuci nebeska tijela i po njima se ravna i ravnala je... sve pohvale za tekst i informacije...

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 17.4.2017 / 14:10

Tema: Dobro jutro

Citiran post

angel je napisao:

Predivna recenica.. dobro ce samo doci..

Potpuna istina.. ne treba cinit dobro s iscekivanjem da vam se ono vrati.. dobro uvihek dolazi ma u kom obliku nam se predstavljalo... dobro je dobro i kad u nasim ocima ima strasan izgled i odbijajuci.. ipak i nestonlose donosi dobro ako smo spremni ptihvatit i taj teret. Jer i najveci bol zna donijet nyjvecu rafost.. samo rodenje je najveca bol a donosi najvecu radost.. tako je i sa prelaskom u bolhe iz ovog.. strah i bol od straha...

Prelijepo si napisao svaku misao koja je izraz cistoce velikog uma koji ne poznaje i ne priznsje besmisao.. um covjeka koji vidi kroz vrijeme.

Pridruzujem se cestitkama povodom Uskrsa i blagdana koji nam obecaje prijelaz u bolje i lihepse... Sretan Uskrs svim vjernicima i svim ljudima bez obzira da li sebe smatraju vjernivima.. svi vijerujemo na svoj nacin.

Hvala puno draga Angel. Sve od srca ti najbolje želim. :) Živjeli.:)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: ponedeljak, 17.4.2017 / 14:16

Tema: Dobro jutro

Citiran post

Lenka je napisao:

Hvala Igore! Pre divno rečeno!

Nešto malo drugačije u odnosu na tvoj prelijepi tekst..., više neke činjenice zašto je promjenljiv datum kršćanskog blagdana Uskrsa i kako se i po čemu računa.


Računanje datuma Uskrsa povezano je s usklađivanjem solarne i lunarne godine. Prema izvornom pravilu Uskrs se slavi na prvu nedjelju koja dolazi nakon punog mjeseca koji dolazi nakon proljetne ravnodnevnice – pojava kada Zemljina os nije nagnuta ni od ni prema Suncu, a središte Sunca se u tom trenutku nalazi u ravnini Zemljinog ekvatora. Ravnodnevnica je obično okoprvog dana proljeća (21 ožujka).
Prema pravilima Katoličke crkve, datum Uskrsa određuje se kao prva nedjelja koja pada nakon 14. dana mladog mjeseca počevši s 21. ožujkom. Ovako određen datum može biti u rasponu između 21. ožujka i 25. travnja, pa je zato Uskrs pomični blagdan, ali u okviru prvih mjesec dana proljeća. (http://www.prisjetimo.covermag...
„Prema julijanskom kalendaru ravnodnevica nastupa isto 21. marta po vazecem, julijanskom, kalendaru; a to je 4. aprila po gregorijankom kalendaru (zbog toga pravoslavni uskrs ne moze da bude pre ovog dana).
Da bi odredili datum pravoslavnog Uskrsa kao polaznu tacku koristimo upravo taj 4. april i trazimo prvi pun mesec posle tog dana. Ovde na scenu upada verovatno najkomplikovaniji igrac medju kalendarima. Jevrejski kalendar je lunarni kalendar (zasnovan je na kretanju Meseca za razliku od solarnih – julijanskog i gregorijanskog, koji su zasnovani na kretanju Zemlje oko Sunca) toliko komplikovan da je broj ljudi koji razumeju ovaj kalendar mnogo mali (cak i medju jevrejima, samo neki najuceniji ljudi mogu da racunaju vreme na osnovu tog kalendara (www.svetnauke.org/935-uskrs-kako-se-odredjuje-datum)

Hvala ti Lenka mnogo. Ti odlično znaš kolko sreće žlim tebi i tvojoj obitelji.

Hvala ti na ovim korisnim informacijama što si napisala.. I mene je to uvijek zanimalo. I čitao sam i pričao sa nekim ljudima. Al, on dođu nove informacije, pa zaboravim. Kao što sam šah učio nekoliko puta da igram.
Pa najkompleksniji je Jevrejski čim je Lunarni, mi to najbolje znamo zar ne?:) Mjesec prođe čitav zodijak između 12-13 puta godišnje, pa tu bi mogla uhvatiti se nikakva određena točka.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: četvrtak, 20.4.2017 / 8:50

Tema: Dobro jutro

Jutro! Nešto mi pade na pamet ova pre jaka pjesma, iako već odavno nema nacista, Bogu hvala . Možda zbog rx i spaljenog Me, možda zbog Ma na Algolu, tko bi ga znao...

Martin Niemöller
Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 20.4.2017 / 10:31 Izmjenjeno: četvrtak, 20.4.2017 / 11:36

Tema: Dobro jutro

Citiran post

Lenka je napisao:

Jutro! Nešto mi pade na pamet ova pre jaka pjesma, iako već odavno nema nacista, Bogu hvala . Možda zbog rx i spaljenog Me, možda zbog Ma na Algolu, tko bi ga znao...

Martin Niemöller
Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.

Ma na Algolu pa buntovnički duh aktivira.:)

Mars 0 Algol ti dođe kao Mars x 2.:)
Revolucionaristička crta Marsa nastavlja se i dok bude u Blizancima. Mnogo novih ideja, pokreta, priče, disp. rx. Me, rješavanje krivih drina iz prošlosti, ali ide ka razriješenju.
Meni će biti u 7. polju, mojoj majki također, pa nam drži fige.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: četvrtak, 20.4.2017 / 14:24

Tema: Dobro jutro

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Ma na Algolu pa buntovnički duh aktivira.:)

Mars 0 Algol ti dođe kao Mars x 2.:)
Revolucionaristička crta Marsa nastavlja se i dok bude u Blizancima. Mnogo novih ideja, pokreta, priče, disp. rx. Me, rješavanje krivih drina iz prošlosti, ali ide ka razriješenju.
Meni će biti u 7. polju, mojoj majki također, pa nam drži fige.

Da, naravno da držim palčeve da se sve riješi po pravici...Uh, meni Mars točno na ulazu u 8., pa ide na SMČ, na 4 Blizanca, a ne vidi Asc, kao vladar 1.( Asc 150 Ma i 90 sa tranzitnim SMČ u 10.,pa je i vladar 2., doduše tek prvog stupnja, a Rx Ju u 12.), pa So 0 Rx i spaljeni Me u 6., ništa mi se to ne svidja

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se