Forum / Duhovnost

Duhovnost
Duhovnost

Statistike: 7 teme, 358 poruke

Najnovije teme:Hijerarhija aspekata po Bonatiju u horarnoj

Aktuelna tema:Anđeli

Posljednja poruka:angel, petak, 14.4.2017 / 22:02

TEMA

Autor teme:Lenka

Poruke:54

Pregleda:5413

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: utorak, 29.9.2015 / 17:51

Tema: Anđeli

Kažu da svatko od nas ima svoje Anđele, ali da Anđele moramo zatražiti da nam pomognu,ne mogu sami ,osim ako smo u opasnosti, a nije nam vrijeme da odemo dalje ...Jeste li kad osjetili blizinu svog Anđela,komunicirali s njim?Ako ste se našli u nekoj opasnoj situaciji iz koje vas je samo "čudo" moglo spasiti nekako ste naslutili da je upravo tada vaš Anđeo odradio svoje i zaštitio vas?
Naišla sam na pre krasan tekst Zdenke Andrijić,koja komunicira sa Anđelima,pa ću podijeliti :
ANĐELI
Poslije riječi “ljubav”, “anđeli” su, od svih koje poznajem, najljubavnija riječ. A označavaju obične – poštare. Glasonoše. One koji prenose poruke s jedne strane postojanja na drugu. Ali i – unutar iste.
Ponekad ih zamišljam kako, krilati i lagani, s teškom torbom obješenom preko ramena, silaze s neba. A u torbi svašta: knjiga, slikovnica, nosača zvuka, kazeta i ceduljica, pisama i čestitaka, dopisnica i glasova, rasutih, onako refuzo, poput riže npr.
Tamo negdje na tri, četiri metra visine ponad tla, otvore svoje velike, kićene i kičaste torbe i istresu po nama njihove sadržaje!
I preplave nas tako riječi i zvuci, slike i poruke, glasovi i čežnje, onih koji su tamo gore ostali jer njihov red za utjelovljenje ovdje, na Zemlji, još nije stigao.
“Možeš! Imaš na raspolaganju vojsku anđela”, rekao mi je jednom Veliki Treći, onaj kojeg mogu zvati i “Veliki Bijeli”, ogroman anđeo, jedini koji se pojavljuje obučen u bijelu halju. To o vojsci anđela izrečeno je u prilog spoznaji kako mogu sve što hoću i sve što trebam učiniti. Ovdje, na Zemlji.
Anđeli su svjetlost moga djetinjstva. O tome bi se moglo pričati satima, ali tada bih najprije morala pročeprkati po mraku, a to mi se više ne da, o mraku više nikada neću. Svjetlost je ono što me vodi životom.
“Budi dobra”, kaže moj anđeo čuvar. Onaj, koji mi se prvi pokazao. “Budi dobra, jer svaki put kad si dobra, dobiješ malo svjetlosti u auru. A što više svjetlosti imaš, to te mi anđeli brže primijetimo iz dubina svemira. I dođemo ti u pomoć!”
Crkva je bila mračna, nesreća se vukla njezinim podovima. Kao da su grijesi svijeta stigli u nju na odmor. Bila sam mala i bilo mi je dosadno. Monotoni pjev mise, gomila tužnih, starih, umornih ljudi koji su netom istresli očaj i nesreću na pod hladnog zdanja, tjerali su me u puzanje uokolo oltara. Zašto? Jer mi se činilo kako nisam dio te teške mase.
A uokolo oltara pojavljivalo se svjetlucanje. Male svjetlosne kuglice mamile bi me svojim neočekivanim kretanjem, sad lijevo, sad gore, sad bi mi dotakle ruku, a onda sjele u kosu. Ponekad bi me poslušale: - Pomakni se udesno, molila bih. I jedna od njih iskoračila bi udesno. Kuglice su bile radost, život, sloboda. Pojavljivale su se kad su one to htjele, ili ih je Netko drugi slao mome vidokrugu, ali nikad nisam bila sigurna hoću li ih zateći, hoće li nedjeljna misa biti radost ili praznina.
Danas znam da su svjetlosne kuglice moga djetinjstva, uostalom, kao sva buduća svjetlost moga života – anđeli. Prekrasna, lagana, bića dobrote, ljubavi, radosti.
Anđeli nikad nisu imali tijelo poput ovog u kojem ja stanujem. Niti će se ikad utjeloviti na Zemlji. To nije njihov posao – utjelovljenje. Jer, Zemlja je mjesto raspinjanja, križ je moguće steći samo unutar materijalnog. A anđeli ne nose križeve. Oni su krilata nebeska lakoća postojanja. Zato im, zbog tog nedostatka tijela, vrijeme i prostor nisu nikakva prepreka. – Tu sam! I tamo sam! – klikće moj anđeo čuvar. – Gdje tamo?, pitam. – Tamo gdje ćeš jednom doći, odgovara smijući se smijehom kojim se hranim kao s jabukom. A njegovo tijelo od svjetlosti drhti radošću.
Kad je Emanuel Swedenborg razgovarao s anđelima, kako je napisao, “licem u lice”, nije to bilo u onom dijelu svemira kojeg nazivamo Rajem, već u međuprostoru između vidljivog, fizičkog svijeta i onog nevidljivog, spiritualnog. U prostoru kojim koračaju tek preminule duše, još zbunjene vlastitim prijelazom. I tako je Swedenborg, već poznat i priznat znanstvenik i akademik, počeo bilježiti svoje razgovore s bićima koja su “...imala usta, jezik, uši i bila okružena atmosferom unutar koje je njihov govor bio altikuliran...jednako kao što ljudi dišu i izgovaraju riječi svojim vlastitim dahom.” Ali, nastavlja Swedenborg, “...anđeoski je govor pun mudrosti koju oni mogu izraziti jednom jedinom riječju, za razliku od smrtnika koji takvu mudrost ne bi mogli izraziti ni s tisuću riječi...”
Moji razgovori s anđelima nisu tako mudri kao Swedenborgovi. To je, vjerujem, zbog moje nemudrosti, a ne anđeoske. Ali su, ništa manje radosni niti manje ljubavni, od njegovih. I kroz tu radost i ljubav, učim i rastem. Kako biti dobra, sretna, snažna. Jer, samo snažni ljudi mogu sebi na ovom planetu priuštiti luksuz dobrote. Samo sretni ljudi smiju biti dobri. Ničija ih nesreća neće zaraziti.
Uh, svašta anđeli unose u moj život. Osim radosti i ljubavi, igre i dobrote, pune su im košare povjerenja u sutra. Ima li ičeg važnijeg od pristajanja na život?
Djecu treba podučiti postojanju anđela. Dijete koje ide u vrtić svakog će jutra u svoju torbu, zajedno s užinom, staviti i anđela. Vrlo brzo djeca shvaćaju kako se ne radi tek o igri “vidim te, ne vidim te”, anđeo zaista sjedi u torbi jer svakodnevica postaje veselijom, osjećaj zaštićenosti povećava snagu i dobrotu djeteta. Već za nekoliko dana, anđeo u torbi dobit će svoje ime, možda ga on sam šapne dječaku ili djevojčici koji ga s torbom stavlja na leđa. Nije važno tko kome otkriva ime. Važno je da je ime most, onaj od svjetlosti, preko kojeg trče anđeo i dijete u svakodnevni zagrljaj.
Čovjek je stvorio Raj i Pakao. Bog je stvorio svemir. I bogatstvo raznolikosti u kojekakvim oblicima života. Bog je stvorio i anđele. Da bdiju nad Njegovim djelom.
I dok se on odmara na nekom od tronova – planeta, anđeli jurcaju svemirom. Uvijek ima posla kojeg treba obaviti. Uvijek ima tužne i napuštene djece u djeci i u odraslima. A nitko nije bolji tješitelj od onog koji je stvoren voljeti i samo voljeti: od anđela. Priznajte, eto posla koji je sam sebi plaća!

Marcbez kartona

Marc

M / 36 god.

Köln

Germany

Nivo: U blagom usponu / 79 postovi

Naslov: Administrator

Objavljeno: utorak, 6.10.2015 / 18:47

Tema: Anđeli

Moram priznati jako lijepo rečeno :)

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: sreda, 7.10.2015 / 13:33 Izmjenjeno: sreda, 7.10.2015 / 13:35

Tema: Anđeli

Citiran post

Marc je napisao:

Moram priznati jako lijepo rečeno :)

:) gospođa Andrijić je jedna od onih divnih osoba (ne, ne znam ju osobno,samo kroz njezine tekstove i videa)koje se usude pričati o svojim doživljajima i komunikaciji sa Anđelima. Znamo kako se na to gleda, obično takve osobe ne shvaćamo ozbiljno, lakše nam je prihvatiti da ipak nešto ne štima sa njihovom psihom,logikom, nego da su uspjeli otvoriti taj komunikacijski put i vidjeti i čuti ono što većina zanemaruje.
Nekako sam sigurna da su mnogi od nas imali "čudna iskustva" .Ja osobno, sam prvi put o postojanju naših čuvara ,počela razmišljati nekon jednog čudnog dogadjaja.Davno bilo,ali nije zaboravljeno.Udubljena u svoje misli i brige nisam registrirala ni jureće automobile ni crveno za pješake, samo sam išla naprijed dok me nije zgrabio mladić u svijetloplavoj majici i povukao nazad na sigurno.Jedini je problem bio što je nestao takvom brzinom da se nisam uspjela zahvaliti...nije imao kud,sa obje strane su i dalje jurili auti, preko ulice nije mogao a nije ga bilo nigdje niti blizu ni dokle dopire moj pogled..Da je bilo samo to,pa još bih i našla neko opravdanje,od šoka nisam registrirala ili kakva si već opravdanja tražimo logična...ali neki dogadjaji poslije par godina samo su potvrdili da je to bilo to ,svakako jest. :)

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: sreda, 7.10.2015 / 22:05

Tema: Anđeli

Citiran post

Lenka je napisao:

:) gospođa Andrijić je jedna od onih divnih osoba (ne, ne znam ju osobno,samo kroz njezine tekstove i videa)koje se usude pričati o svojim doživljajima i komunikaciji sa Anđelima. Znamo kako se na to gleda, obično takve osobe ne shvaćamo ozbiljno, lakše nam je prihvatiti da ipak nešto ne štima sa njihovom psihom,logikom, nego da su uspjeli otvoriti taj komunikacijski put i vidjeti i čuti ono što većina zanemaruje.
Nekako sam sigurna da su mnogi od nas imali "čudna iskustva" .Ja osobno, sam prvi put o postojanju naših čuvara ,počela razmišljati nekon jednog čudnog dogadjaja.Davno bilo,ali nije zaboravljeno.Udubljena u svoje misli i brige nisam registrirala ni jureće automobile ni crveno za pješake, samo sam išla naprijed dok me nije zgrabio mladić u svijetloplavoj majici i povukao nazad na sigurno.Jedini je problem bio što je nestao takvom brzinom da se nisam uspjela zahvaliti...nije imao kud,sa obje strane su i dalje jurili auti, preko ulice nije mogao a nije ga bilo nigdje niti blizu ni dokle dopire moj pogled..Da je bilo samo to,pa još bih i našla neko opravdanje,od šoka nisam registrirala ili kakva si već opravdanja tražimo logična...ali neki dogadjaji poslije par godina samo su potvrdili da je to bilo to ,svakako jest. :)

Preljepo receno, preljeo.

Inače, ja ljude dijelim na dvije grupe, dobre, zatim, necu reci lose, vec one u cijem drustvu ne zelim biti i na Posebne sa Andjeoskom energijom.

E, što se tiče tih posebnih, imao sam doživljaje, baš nedavno za vrijeme Saturnovog povratka, da budem u užasnim situacijama, i onda sretnem odredjenu pozitivnu osobu, budemo u nekom vidu poslovnog ili prijateljsko-poznaničkog kontakta, i desi mi se nakon toga nešto lijepo, pozitivno. I tako mnogo puta, sa istim osobama. Kada su u pitanju neke osobe, ako ih vidim ujutru, kad idem ulicom, siguran sam da ce mi se tog dana dogoditi nešto lijepo i dogodi se.
Ne spada u tematiku Andjela striktno, ali to su za mene ljudi sa Andjeoskom energijom. Ne znam ih mnogo, tek 2-3 ali kažem, to je ogromno bogatstvo, naprosto mi godi da budem u njihovom prisustvu.
Inače, u ovom teškom periodu, kada sam bio u najtežim egzistencijalnim situacijama, uvjek bi se našla pomoć ili riješenje, kroz neku osobu, koju ničim nisam zadužio. Saturnov povratak su velika iskušenja, a ove dobre situacije, koje su se dogadjale, doživljavam kao dar od Boga.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: četvrtak, 8.10.2015 / 0:03

Tema: Anđeli

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Preljepo receno, preljeo.

Inače, ja ljude dijelim na dvije grupe, dobre, zatim, necu reci lose, vec one u cijem drustvu ne zelim biti i na Posebne sa Andjeoskom energijom.

E, što se tiče tih posebnih, imao sam doživljaje, baš nedavno za vrijeme Saturnovog povratka, da budem u užasnim situacijama, i onda sretnem odredjenu pozitivnu osobu, budemo u nekom vidu poslovnog ili prijateljsko-poznaničkog kontakta, i desi mi se nakon toga nešto lijepo, pozitivno. I tako mnogo puta, sa istim osobama. Kada su u pitanju neke osobe, ako ih vidim ujutru, kad idem ulicom, siguran sam da ce mi se tog dana dogoditi nešto lijepo i dogodi se.
Ne spada u tematiku Andjela striktno, ali to su za mene ljudi sa Andjeoskom energijom. Ne znam ih mnogo, tek 2-3 ali kažem, to je ogromno bogatstvo, naprosto mi godi da budem u njihovom prisustvu.
Inače, u ovom teškom periodu, kada sam bio u najtežim egzistencijalnim situacijama, uvjek bi se našla pomoć ili riješenje, kroz neku osobu, koju ničim nisam zadužio. Saturnov povratak su velika iskušenja, a ove dobre situacije, koje su se dogadjale, doživljavam kao dar od Boga.

Apsolutno se slažem! Neki ljudi zaista jesu takve anđeoske energije da se ne možeš ne zapitati jesu li se našli u tvom životu jer su poslani da ti pomognu ,utješe te ,možda i da neke stvari koje već znaš jasnije vidiš.Obično ih nađeš ili oni nađu tebe kad ih najviše trebaš.

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: sreda, 28.10.2015 / 10:05

Tema: Anđeli

Spomenut ću ovom prilikom Arkanđela Rafaela,koji je poznat i kao Arkanđeo iscjeljenja i čiju sam pomoć zatražila i dobila prilikom jednog konkretnog slučaja i iscjeljenja,ti Igor Igor znaš o čemu se radi. Hvala mu!

Prepisat ću citat iz knjige koju upravo čitam, Doreen Virtue "Kako čuti svoje Anđele".
"Arkanđeo Rafael-čije ime znači Bog iscjeljuje
Zadužen je za tjelesna ozdravljenja.Pomaže svima čiji je život posvećen zdravlju i općoj dobrobiti ,pa čak i onima koji možda trenutačno nisu aktivni na tom području.
Pozovite Rafaela u pomoć za sve vrste ozljeda i bolesti od kojih patite vi sami ili netko drugi (uključujući i životinje).
Zamolite ga za pomoć pri zdravstvenom radu ,uključujući obrazovanje ili i pokretanje privatne liječničke prakse.
Uz sve ,Arkanđeo Rafael pomaže i onima koji putuju ,stoga ga zamolite za ugodno i sigurno putovanje."

Vesnabez kartona

Vesna

F / 62 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Nova nada foruma / 39 postovi

Objavljeno: četvrtak, 5.11.2015 / 16:08

Tema: Anđeli

Okruzeni smo raznim mogucnostima, pomoc se moze zatraziti na razne nacine pa tako i na ovaj nacin koji je prema mom misljenju jedan od najboljih medjutim ljudi zatvaraju svoja poimanja za ono sto ne mogu objasniti. Steta!

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: četvrtak, 5.11.2015 / 16:57

Tema: Anđeli

Citiran post

Vesna je napisao:

Okruzeni smo raznim mogucnostima, pomoc se moze zatraziti na razne nacine pa tako i na ovaj nacin koji je prema mom misljenju jedan od najboljih medjutim ljudi zatvaraju svoja poimanja za ono sto ne mogu objasniti. Steta!

Istina! Nije problem dobiti pomoć,ali je problem što ne vjerujemo da ćemo ju dobiti ,tu je mislim, glavni problem.Ili zamolimo pomoć,ali onako po nekoj šabloni "odrecitiramo" to ,eto odradili smo zamolili pa kako bude.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 5.11.2015 / 18:18

Tema: Anđeli

Citiran post

Lenka je napisao:

Istina! Nije problem dobiti pomoć,ali je problem što ne vjerujemo da ćemo ju dobiti ,tu je mislim, glavni problem.Ili zamolimo pomoć,ali onako po nekoj šabloni "odrecitiramo" to ,eto odradili smo zamolili pa kako bude.

Bas tako!

Vesnabez kartona

Vesna

F / 62 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Nova nada foruma / 39 postovi

Objavljeno: petak, 6.11.2015 / 10:59

Tema: Anđeli

Ima i onog malo straha u nama od same pomoci jer time bi porusili neke svoje granice shvacanja stvari oko nas. Svjedok sam da ljudi koji dobiju pomoc imaju sklonost radi raznih faktora to pripisati slucajnostima.

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se