Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Igor Igor

Poruke:806

Pregleda:39750

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: sreda, 30.9.2015 / 23:18

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Citiran post

Lenka je napisao:

Haha,tam sam se zbunila oko svega ,ok

1) Vladar ascedenta, ako pravi aspekte sa svojim dispozitorom?
-Mars,ne pravi bitne aspekte sa svojim dispozitorom Merkurom-ništa od njega

2) Planeta blizu Ascedenta, ako je u istom znaku kao i Ascedent. Ako ih je vise, biramo onu koja je najbolje postavljena?
-Saturn je najbliže Asc,u istom znaku jest

3) Planeta u partilnom aspektu sa Mo ili Me?
-Jupiter u partilnom aspektu sa Mo

4) Almuten, tj. planeta koja ima najvise dostojanstva u znaku i na stupnju, gdje se nalaze Mo i Me.?
-E,Venera u Vagi almuten Merkuru (nije egzaltirana,ali je u svom domicilu)

Pa da istaknemo cijenjene kandidate :
Jupiter , Saturn i Vaga..pa sad ,da vidimo kako jest zapravo ,evo ,čekam odg

Bravo!!!
Samo - Jupiter, Saturn i ne Vaga, pošto znak nikad ne može biti, već Venera.:) Znam zašto si napisala Vaga. ahahahahahah

Sad imamo Jupitera, Saturna i Veneru.
Inače, može biti i 2 vladara ponašanja, tj. vladar, onaj glavni i suvladar.
Ja sigurno imam i vladara i suvladara.
Kako pronaći vladara, nakon izbora kandidata. Evo koji su uslovi:
1) Da je bolje postavljen, od ovog drugog ili drugih.
2) Da ima više aspekata.
3) Faktor slobodnije volje, gledaš u kom je znaku, pa onda gledaš kvalitet tog znaka, pa dal ima npr više planeta, koje su u tom kvalitetu znaka, pa dal ima više planeta koji su tog elementa, pa onda i koje su to planete s kojima gradi aspekt. Npr. uvjek je prioritet Mjesec, pa Merkur, pa tek onda vladar Ascedenta. I, ako još sama uočiš nekakve poveznice, welcome.

Sad mi reci - Što je po tebi vladar mogu ponašanja i zbog čega? Da li možda imam i suvladara?

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: sreda, 30.9.2015 / 23:47

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Bravo!!!
Samo - Jupiter, Saturn i ne Vaga, pošto znak nikad ne može biti, već Venera.:) Znam zašto si napisala Vaga. ahahahahahah

Sad imamo Jupitera, Saturna i Veneru.
Inače, može biti i 2 vladara ponašanja, tj. vladar, onaj glavni i suvladar.
Ja sigurno imam i vladara i suvladara.
Kako pronaći vladara, nakon izbora kandidata. Evo koji su uslovi:
1) Da je bolje postavljen, od ovog drugog ili drugih.
2) Da ima više aspekata.
3) Faktor slobodnije volje, gledaš u kom je znaku, pa onda gledaš kvalitet tog znaka, pa dal ima npr više planeta, koje su u tom kvalitetu znaka, pa dal ima više planeta koji su tog elementa, pa onda i koje su to planete s kojima gradi aspekt. Npr. uvjek je prioritet Mjesec, pa Merkur, pa tek onda vladar Ascedenta. I, ako još sama uočiš nekakve poveznice, welcome.

Sad mi reci - Što je po tebi vladar mogu ponašanja i zbog čega? Da li možda imam i suvladara?

Daaaa,shvatio si da sam umjesto Venera napisala Vaga,greška ,ali na Veneru sam mislila ,da hahahaha

Kako pronaći vladara, nakon izbora kandidata. Evo koji su uslovi:
1) Da je bolje postavljen, od ovog drugog ili drugih.
2) Da ima više aspekata.
3) Faktor slobodnije volje, gledaš u kom je znaku, pa onda gledaš kvalitet tog znaka, pa dal ima npr više planeta, koje su u tom kvalitetu znaka, pa dal ima više planeta koji su tog elementa, pa onda i koje su to planete s kojima gradi aspekt. Npr. uvjek je prioritet Mjesec, pa Merkur, pa tek onda vladar Ascedenta. I, ako još sama uočiš nekakve poveznice, welcome.

1-Jupiter u Vodenjaku ,ma nije mu tu loše (sad ne bih ulazila u nešto što previše ne razumijem,ali moguće je tu u svom terminu)
2--Aspekti Jupitera su :
Ju0Mo; pa Ju120Me0So; ali je i Ju150Ma,rekla bih i Ju150Ve-mnogo bogat aspektima
3-Taj Jupiter je u zračnom znaku u dobrom,podržavajućem aspektu sa Merkurom u zračnom znaku ,u konjukciji sa Mjesecom hm...dalje razmišljam što s tim

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: četvrtak, 1.10.2015 / 0:09

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Bravo!!!
Samo - Jupiter, Saturn i ne Vaga, pošto znak nikad ne može biti, već Venera.:) Znam zašto si napisala Vaga. ahahahahahah

Sad imamo Jupitera, Saturna i Veneru.
Inače, može biti i 2 vladara ponašanja, tj. vladar, onaj glavni i suvladar.
Ja sigurno imam i vladara i suvladara.
Kako pronaći vladara, nakon izbora kandidata. Evo koji su uslovi:
1) Da je bolje postavljen, od ovog drugog ili drugih.
2) Da ima više aspekata.
3) Faktor slobodnije volje, gledaš u kom je znaku, pa onda gledaš kvalitet tog znaka, pa dal ima npr više planeta, koje su u tom kvalitetu znaka, pa dal ima više planeta koji su tog elementa, pa onda i koje su to planete s kojima gradi aspekt. Npr. uvjek je prioritet Mjesec, pa Merkur, pa tek onda vladar Ascedenta. I, ako još sama uočiš nekakve poveznice, welcome.

Sad mi reci - Što je po tebi vladar mogu ponašanja i zbog čega? Da li možda imam i suvladara?

Saturn najblize Asc , aspekt nepovoljan sa Venerom koja je almuten Merkura koji je pak u znaku egzaltacije Saturna haha,pa da ,
Venerici nije dobro u Djevici ,tu je u svom padu.
Ve0Ma,pa ju tu još pritišće Saturn sa Asc

Ovako ,ma ja bih izabrala na lijepe oči

Tu mi se nekako bore Saturn i Jupiter oko prvog mjesta .Saturnu bih dala bodove jer je kod Asc,ima jednu dubinu ,ali sputava ali i uči tvoju Veneru kroz ovaj kvadrat,izaziva te da prevladaš neke stereotipe ali ti ne daje puno prostora,prati te,muči i uči,preispituje ....Jupiter radi dobar aspekt sa Merkurom i Mjesecom,jedan u Vodenjaku jedan u Vagi pa ti daje jednu razigranost i probijaš granice koje postavlja ovaj Saturn...e,sad tako ja to vidjeh ...reci kako je

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 1.10.2015 / 0:45

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Citiran post

Lenka je napisao:

Saturn najblize Asc , aspekt nepovoljan sa Venerom koja je almuten Merkura koji je pak u znaku egzaltacije Saturna haha,pa da ,
Venerici nije dobro u Djevici ,tu je u svom padu.
Ve0Ma,pa ju tu još pritišće Saturn sa Asc

Ovako ,ma ja bih izabrala na lijepe oči

Tu mi se nekako bore Saturn i Jupiter oko prvog mjesta .Saturnu bih dala bodove jer je kod Asc,ima jednu dubinu ,ali sputava ali i uči tvoju Veneru kroz ovaj kvadrat,izaziva te da prevladaš neke stereotipe ali ti ne daje puno prostora,prati te,muči i uči,preispituje ....Jupiter radi dobar aspekt sa Merkurom i Mjesecom,jedan u Vodenjaku jedan u Vagi pa ti daje jednu razigranost i probijaš granice koje postavlja ovaj Saturn...e,sad tako ja to vidjeh ...reci kako je

Interesantno tumacenje, ali jako. E, sad, po TA, presirok je orbis da bi se reklo da Sa ima aspekt sa Ve, jos ne odgovaraju po znacima. Orbis do 5 stupnjeva za kvadrat. Interesantno je što je Ve u konjunkciji sa vladarem Ascedenta.

E, sad oba su vladari, skoro pa podjednako, ovo je stvarno teško odrediti. Ja sam primat dao Jupiteru. Dakle vladar je Jupiter, drugi vladar je Saturn.

Evo objašnjenja:
Jupiter je u partilnom aspektu sa Mjesecom, koji je definitivno najbliža planeta Zemlji, tj. nije planeta nego Zemljin satelit. Dalje, Jupiter pravi trigon sa drugim Svjetlom, tj. Suncem, kao i sa Merkurom. Ostatak 1. kuće - JA je u Strijelcu.
Ipak je Jupiter vladar mog ponašanja, a za Saturna ne možemo reći da je suvladar, već skoro pa ravnopravni vladar.

Jupiter mi daje dobrotu, širinu, liberalnost, fleksibilnost, neprestanu potrebu za stiacanjem novih saznanja, želju za uspjehom u svemu što radim. Saturn mi daje odgovornost i predanost, pošto je u Škorpiji do mjere fanatizma, ali i malodušnost nekad,pretjerane brige, strahove.
Ljudima pristuapam Jupiterovski otvoreno, srdačno, humano, ali uvjek imam osjećaj nepoverljivosti, koji držim duboko u sebi, što je imanentno Saturnu u Škorpiji. Ipak, u ponašanju se prije ispolji Jupiterovska osobina, jer je Jupiter sa Mjesecom u partilnom, a Mjesec simbolizira našu dušu, kao i to što je drugi i većinski vladar 1. kuće.

Ja sam ti fazon dobar, super, ali kad me netko izradi, onda pucam. Dogadjalo se da me izrade a to je Saturn 180 DC na Algolu, mnogo puta. Onda reagiram burno, što je tipično za Jupitera. Znači ne kupim u sebi, kao Saturn u Škorpiji, nego reagiram burno kao Jupiter u Vodenjaku.
Ipak, nije baš bilo uvjek tako. U ranoj mladosti sam više Saturnovski bio povučen, a onda u vrijeme Jupiterovog povratka počinjem da reagiram burno na nepravdu. Sad me je Sa povratak malo smirio, opet se vratila bila faza da kupim u sebi. Ali, u smislu da malo smanji moj svadjalački ton, koji je u jednom momentu prešao u ozbiljnu fazu. Vidiš od povučenosti i štrebera do svadjalice. Sad, nakon Sa povratka sam neka zlatna sredina. Princip Ne diram te, ne diraš me. Sve ću ti dati i srce na dlanu, ali ako me izradiš ja ću ti se svega po spisku i onda za mene više ne postojiš kraj. Opet se, kako god okreneš prepliću Ju i Sa. :) Ovisi od faze.
Eto samo sad nakon Sa povratka, da usvojim Ju lekciju hedonizma.:)

Bravo u svakom slučaju, sasvim si skužila. Ali, eto ja sam vanzemaljac. ahahahahahha

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 1.10.2015 / 0:47

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Citiran post

Lenka je napisao:

Saturn najblize Asc , aspekt nepovoljan sa Venerom koja je almuten Merkura koji je pak u znaku egzaltacije Saturna haha,pa da ,
Venerici nije dobro u Djevici ,tu je u svom padu.
Ve0Ma,pa ju tu još pritišće Saturn sa Asc

Ovako ,ma ja bih izabrala na lijepe oči

Tu mi se nekako bore Saturn i Jupiter oko prvog mjesta .Saturnu bih dala bodove jer je kod Asc,ima jednu dubinu ,ali sputava ali i uči tvoju Veneru kroz ovaj kvadrat,izaziva te da prevladaš neke stereotipe ali ti ne daje puno prostora,prati te,muči i uči,preispituje ....Jupiter radi dobar aspekt sa Merkurom i Mjesecom,jedan u Vodenjaku jedan u Vagi pa ti daje jednu razigranost i probijaš granice koje postavlja ovaj Saturn...e,sad tako ja to vidjeh ...reci kako je

Sve su uklapa samo jedna ispravka, koja se odnosi i na mnoge profi astrologe. Vodite računa o orbisima. Kvadrat čim je više od 5 stupnjeva, morate biti maksimalno obazirvi. Posebno ako znaci po elementu nisu srodni, kao što je to kod mene slučaj
Ve u Djevici i Sa u Skorpiji, umjesto u Strijelcu.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 1.10.2015 / 0:54

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Da je Saturn primarni vladar, bio bih suviše zatvoren i povučen. A, zašto je Jupiter primarniji vladar, moja pogreška nisam rekao, da u obzir uzimamo i temperament, a on je kod mene sangviničan, te kao takav bliži je Jupiteru, ali po kvalitetu topao i vlažan, isto kao i znak Vodenjaka u kom se Jupiter nalazi. Pa, eto te moje druželjubivosti, koja Jupiteru daje primarniji značaj. Ali, eto podjednako su važni.

Ovim smo otvorili i temu Almuten figure, al o tom potom.:)
Ko je sljedeći. Lenka, imaš li neki zanimljiv horoskop da odredimo vladara ponašanja?

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: četvrtak, 1.10.2015 / 0:54

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Interesantno tumacenje, ali jako. E, sad, po TA, presirok je orbis da bi se reklo da Sa ima aspekt sa Ve, jos ne odgovaraju po znacima. Orbis do 5 stupnjeva za kvadrat. Interesantno je što je Ve u konjunkciji sa vladarem Ascedenta.

E, sad oba su vladari, skoro pa podjednako, ovo je stvarno teško odrediti. Ja sam primat dao Jupiteru. Dakle vladar je Jupiter, drugi vladar je Saturn.

Evo objašnjenja:
Jupiter je u partilnom aspektu sa Mjesecom, koji je definitivno najbliža planeta Zemlji, tj. nije planeta nego Zemljin satelit. Dalje, Jupiter pravi trigon sa drugim Svjetlom, tj. Suncem, kao i sa Merkurom. Ostatak 1. kuće - JA je u Strijelcu.
Ipak je Jupiter vladar mog ponašanja, a za Saturna ne možemo reći da je suvladar, već skoro pa ravnopravni vladar.

Jupiter mi daje dobrotu, širinu, liberalnost, fleksibilnost, neprestanu potrebu za stiacanjem novih saznanja, želju za uspjehom u svemu što radim. Saturn mi daje odgovornost i predanost, pošto je u Škorpiji do mjere fanatizma, ali i malodušnost nekad,pretjerane brige, strahove.
Ljudima pristuapam Jupiterovski otvoreno, srdačno, humano, ali uvjek imam osjećaj nepoverljivosti, koji držim duboko u sebi, što je imanentno Saturnu u Škorpiji. Ipak, u ponašanju se prije ispolji Jupiterovska osobina, jer je Jupiter sa Mjesecom u partilnom, a Mjesec simbolizira našu dušu, kao i to što je drugi i većinski vladar 1. kuće.

Ja sam ti fazon dobar, super, ali kad me netko izradi, onda pucam. Dogadjalo se da me izrade a to je Saturn 180 DC na Algolu, mnogo puta. Onda reagiram burno, što je tipično za Jupitera. Znači ne kupim u sebi, kao Saturn u Škorpiji, nego reagiram burno kao Jupiter u Vodenjaku.
Ipak, nije baš bilo uvjek tako. U ranoj mladosti sam više Saturnovski bio povučen, a onda u vrijeme Jupiterovog povratka počinjem da reagiram burno na nepravdu. Sad me je Sa povratak malo smirio, opet se vratila bila faza da kupim u sebi. Ali, u smislu da malo smanji moj svadjalački ton, koji je u jednom momentu prešao u ozbiljnu fazu. Vidiš od povučenosti i štrebera do svadjalice. Sad, nakon Sa povratka sam neka zlatna sredina. Princip Ne diram te, ne diraš me. Sve ću ti dati i srce na dlanu, ali ako me izradiš ja ću ti se svega po spisku i onda za mene više ne postojiš kraj. Opet se, kako god okreneš prepliću Ju i Sa. :) Ovisi od faze.
Eto samo sad nakon Sa povratka, da usvojim Ju lekciju hedonizma.:)

Bravo u svakom slučaju, sasvim si skužila. Ali, eto ja sam vanzemaljac. ahahahahahha

Evo, nisam znala da možeš imati i vladara i suvladara,zapravo ,dva vladara, blago tebi ,oba jaka znači ništa mlako ne može biti ili jako voliš ili jako ne voliš nešto i li nekoga,ali će prije biti da prevladava ova prva verzija dok je druga onako baš kad zatreba da se obraniš. Ili juriš 300/sat ili staneš i čekaš analiziraš,promatraš ?Jako lijepo objašnjenje,vrlo vrlo zanimljivo ,treba sve to poloviti ,sve aspekte,sva dostojanstva....savršeno.Čini se da ću s ečesto vraćati na ovu temu i stranicu, odlično za učenje!

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 1.10.2015 / 0:58

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Korisno.
Vladar ponašanja prema Liliju. Preuzeto sa foruma Zvezda Vodilja.

Ponašanje na osnovu temperamenta:

Sangvinik: osoba vesela, liberalna, odana, ljubazna, miroljubiva, otvorenog srca, skromna, religiozna.
Kolerik: osoba puna besa, svadljiva, osvetoljubiva, ambiciozna, navalentna, zapovednička, ishitrena, bespotrebno uvaljuje sebe u nevolje, buntovna, ali često jako pametna, lako može da promeni mišljenje
Melanholik: osoba spora u donošenju odluka, drži se vlastitih principa, štedljiva, gramziva, bojažljiva, zlopamtilo, bezkrupulozna, ambiciozna, neumoljiva
Flegmatik: osoba velika kukavica, neodlučna, nije u stanju da čuva tajne, lenja i usporena bilo šta da radi

Ponašanje na osnovu toga koja je planeta Vladar ponašanja:

Saturn dobro postavljen:
Obiljne i stroge, uzdržane, povučene,nepoverljive, vredne i radne osobe;
Sklonost davanju na osnovu vlastitog iskustva i sa velikom strpljivošću;
Osobe koji su štedljivi i nerasipni, sklone asketizmu;

Saturn loše postavljen:
Malodušne, uskogrudne, sumnjičave, zlobne i negostoprimljive osobe;
Sklonost sujeti bez pokrića, gunđanju, ogovaranju, klevetnju i obmanjivanju drugih;

Jupiter dobro postavljen:
Iskrene, pravedne, velikodušne, trezvene, razborite i liberalne osobe;
Sposobnost upravljanja i rešavanja pitanja od velikog značaja;
Sklonost umerenom, urednom i religioznom načinu življenja;

Jupiter loše postavljen:
Samoljubive, sujetne i gorde osobe;
Sklonost davanju obećanja koja se ne može ispuniti ili kasnije ne mari za njih;
Prezrivost, oholost i bojažljivost;
Sklonost rasipništvu;

Mars dobro postavljen:
Hrabre osobe mekog srca i spremne da pomognu, ali ponekad ljutite i nasilne;
Spretnost u pokretima ruku, otvorenost u govoru, ali sa dozom prenagljenosti;
Odsustvo straha od telesne opasnosti i snalažljivost u svim situacijama;
Sklonost osveti i nestrpljivosti kada primaju uvreda i napade od drugih;

Mars loše postavljen:
Okrutne osobe i tiranine, ishitrene i tvrdoglave, odbojne, svadljive, bestidne, proracunate, razmetljive i bez mnogo poštovanja za druge;
Vrlo često nepravedne i drske u izazivanju sukoba, nereda i pobuna, ali se povuku kada do akcije dođe;

Venera dobro postavljena:
Prijatne, brižljive, predusetljive, dobronamerne, darežljive i milosrdne osobe;
Sklonost uživanju u sportu i zabavi;
Ljubav prema pristojnom odevanju, eleganciji i umetnosti;

Venera loše postavljena:
Osobe bez duha, bojažljive i kukavice;
Sklonost ka otvorenom ali netakticnom koketiranju i zavođenju;
Muškarci koji su opsednuti ženama i žene koje neprimereno nameću svoj seksipil;

Merkur dobro postavljen:
Osobe zadivljujuće oštroumne, izuzetno studiozne i sposobne za učenje, prepredene, lukave i mudre;
Sposobnost dobre procene ili davanja dobrog saveta;
Pesnici, geometričari, matematičari, astrolozi, uopšte elokvetne osobe, sklone bilo kojoj umetnosti i sposobne da sve rade okretno i vešto, pa i da to prenesu na druge;

Merkur loše postavljen:
Neuravnotežene, zlonamerne, zavidne i perfidne osobe;
Slonost laganju, mahinacijama i velikim izmišljotinama (posebno ako je sa Južnim mesčevim čvorom ili u kvadratu/opoziciji sa Marsom u vazdušnom znaku);
Osobe koji vole da se svuda mešaju, da druge prave budaloma i ulizice;
Sklonost ka zamuckivanju u govoru;

Svetla ne mogu biti Vladari ponašanja, ali ona generalno ukazuju na njega svojim položajem, aspektima i dispozicijom.
Mesec kad je nevidljiv ili pomračen, onda je manifestacija ponašanja slabija, a i mesečeve faze dopunjuju opis ponašanja.
Dobro položeno Sunce ukazuje na pristojno i prijatno ponašanje, dok loše položeno daje manje ljubaznosti i okrenutost samo svojim interesima.

Igor Igorbez kartona

Igor Igor

M / 38 god.

China

Nivo: Ugledni forumaš / 8565 postovi

Objavljeno: četvrtak, 1.10.2015 / 1:04

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Citiran post

Lenka je napisao:

Evo, nisam znala da možeš imati i vladara i suvladara,zapravo ,dva vladara, blago tebi ,oba jaka znači ništa mlako ne može biti ili jako voliš ili jako ne voliš nešto i li nekoga,ali će prije biti da prevladava ova prva verzija dok je druga onako baš kad zatreba da se obraniš. Ili juriš 300/sat ili staneš i čekaš analiziraš,promatraš ?Jako lijepo objašnjenje,vrlo vrlo zanimljivo ,treba sve to poloviti ,sve aspekte,sva dostojanstva....savršeno.Čini se da ću s ečesto vraćati na ovu temu i stranicu, odlično za učenje!

Hvala i vracati i pocinjati. Jer sve krece od naseg karaktera i temperamenta a samim tim i naseg ponasanja.

U biti, najveća svadjalica je Mars, zatim Merkur, Saturn je strog i povučen, promišljen te on samo okrene ledja, ako je dobro postavljen, a ako je loše postavljen sklon je ozbiljnoj destrukciji. Jupiter je u lošim aspektima prgav itekako, ali u dobrim, kao što je kod mene slučaj, on ti da i dušu i srce, al kad ga izradiš izviče se i ide dalje. Venera teži harmoniji i tome da raščisti svaku sitnicu nesporazuma, možda i oprosti.

E, kod mene je Jupiter - izvičem se, u kombinaciji sa Saturnom u Škorpiji, pogodim pravo u čelo, okrenem ledja, ali Jupiter - poželim sreću i kažem Bog neka ti oprosti. Jupiter - Vjera u Gospoda, u neku višu silu. Zašto se ne svjetim, kao Sa u Skorpiji, tj. zašto i tu dominira Jupiter. Naprosto, u aspektu je sa Mjesecom - duša, dok je Sa u aspektu sa Ascedentom - tjelo. Znači duša ostaje duša. K(r)užiš me?:)

Lenkabez kartona

Lenka

F / 58 god.

Zagreb

Croatia

Nivo: Iskusan forumaš / 987 postovi

Objavljeno: četvrtak, 1.10.2015 / 1:06 Izmjenjeno: četvrtak, 1.10.2015 / 1:11

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Citiran post

Igor Igor je napisao:

Korisno.
Vladar ponašanja prema Liliju. Preuzeto sa foruma Zvezda Vodilja.

Ponašanje na osnovu temperamenta:

Sangvinik: osoba vesela, liberalna, odana, ljubazna, miroljubiva, otvorenog srca, skromna, religiozna.
Kolerik: osoba puna besa, svadljiva, osvetoljubiva, ambiciozna, navalentna, zapovednička, ishitrena, bespotrebno uvaljuje sebe u nevolje, buntovna, ali često jako pametna, lako može da promeni mišljenje
Melanholik: osoba spora u donošenju odluka, drži se vlastitih principa, štedljiva, gramziva, bojažljiva, zlopamtilo, bezkrupulozna, ambiciozna, neumoljiva
Flegmatik: osoba velika kukavica, neodlučna, nije u stanju da čuva tajne, lenja i usporena bilo šta da radi

Ponašanje na osnovu toga koja je planeta Vladar ponašanja:

Saturn dobro postavljen:
Obiljne i stroge, uzdržane, povučene,nepoverljive, vredne i radne osobe;
Sklonost davanju na osnovu vlastitog iskustva i sa velikom strpljivošću;
Osobe koji su štedljivi i nerasipni, sklone asketizmu;

Saturn loše postavljen:
Malodušne, uskogrudne, sumnjičave, zlobne i negostoprimljive osobe;
Sklonost sujeti bez pokrića, gunđanju, ogovaranju, klevetnju i obmanjivanju drugih;

Saturn dobro postavljen:
Obiljne i stroge, uzdržane, povučene,nepoverljive, vredne i radne osobe;
Sklonost davanju na osnovu vlastitog iskustva i sa velikom strpljivošću;
Osobe koji su štedljivi i nerasipni, sklone asketizmu;

Jupiter loše postavljen:
Samoljubive, sujetne i gorde osobe;
Sklonost davanju obećanja koja se ne može ispuniti ili kasnije ne mari za njih;
Prezrivost, oholost i bojažljivost;
Sklonost rasipništvu;

Mars dobro postavljen:
Hrabre osobe mekog srca i spremne da pomognu, ali ponekad ljutite i nasilne;
Spretnost u pokretima ruku, otvorenost u govoru, ali sa dozom prenagljenosti;
Odsustvo straha od telesne opasnosti i snalažljivost u svim situacijama;
Sklonost osveti i nestrpljivosti kada primaju uvreda i napade od drugih;

Mars loše postavljen:
Okrutne osobe i tiranine, ishitrene i tvrdoglave, odbojne, svadljive, bestidne, proracunate, razmetljive i bez mnogo poštovanja za druge;
Vrlo često nepravedne i drske u izazivanju sukoba, nereda i pobuna, ali se povuku kada do akcije dođe;

Venera dobro postavljena:
Prijatne, brižljive, predusetljive, dobronamerne, darežljive i milosrdne osobe;
Sklonost uživanju u sportu i zabavi;
Ljubav prema pristojnom odevanju, eleganciji i umetnosti;

Venera loše postavljena:
Osobe bez duha, bojažljive i kukavice;
Sklonost ka otvorenom ali netakticnom koketiranju i zavođenju;
Muškarci koji su opsednuti ženama i žene koje neprimereno nameću svoj seksipil;

Merkur dobro postavljen:
Osobe zadivljujuće oštroumne, izuzetno studiozne i sposobne za učenje, prepredene, lukave i mudre;
Sposobnost dobre procene ili davanja dobrog saveta;
Pesnici, geometričari, matematičari, astrolozi, uopšte elokvetne osobe, sklone bilo kojoj umetnosti i sposobne da sve rade okretno i vešto, pa i da to prenesu na druge;

Merkur loše postavljen:
Neuravnotežene, zlonamerne, zavidne i perfidne osobe;
Slonost laganju, mahinacijama i velikim izmišljotinama (posebno ako je sa Južnim mesčevim čvorom ili u kvadratu/opoziciji sa Marsom u vazdušnom znaku);
Osobe koji vole da se svuda mešaju, da druge prave budaloma i ulizice;
Sklonost ka zamuckivanju u govoru;

Svetla ne mogu biti Vladari ponašanja, ali ona generalno ukazuju na njega svojim položajem, aspektima i dispozicijom.
Mesec kad je nevidljiv ili pomračen, onda je manifestacija ponašanja slabija, a i mesečeve faze dopunjuju opis ponašanja.
Dobro položeno Sunce ukazuje na pristojno i prijatno ponašanje, dok loše položeno daje manje ljubaznosti i okrenutost samo svojim interesima.

Saturn dobro postavljen:
Obiljne i stroge, uzdržane, povučene,nepoverljive, vredne i radne osobe;
Sklonost davanju na osnovu vlastitog iskustva i sa velikom strpljivošću;
Osobe koji su štedljivi i nerasipni, sklone asketizmu;
- da,sve mi štima osim štedljivi, prije bih rekla da ćeš sav novac podijeliti drugima ( pomoći,dati,ne pitati za povrat,nisam mislila da si rasipan pod tim,nego ako nemaju drugi onda ti nekako moraš pomoći) nego "staviti u čarapu"-ispravi me ako griješim


Daj samo Jupiter dobro postavljen, to ti je drugi vladar -nisi stavio to

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se