Forum / Astrologija

Astrologija
Astrologija

Statistike: 191 teme, 15286 poruke

Najnovije teme:Radi li netko ovdje uopće?

Aktuelna tema:Igre na sreću

Posljednja poruka:Rosario2210, nedelja, 21.4.2024 / 13:06

TEMA

Autor teme:Igor Igor

Poruke:806

Pregleda:39450

Nivo: Stanovnik foruma / 1412 postovi

Objavljeno: petak, 13.4.2018 / 13:13

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Citiran post

Occultapassion je napisao:

Rektifikacija karte zapadnim tehnikama od tranzita, preko progresija, direkcija, profekcija, solarnih lukova, čak iz uz korištenje kozmobioloških izračuna teško može biti toliko blizu koliko vedska tehnika rektifikacije.

Jedini koji je najbliže došao kombinacijom pojedinih tehnika iz zapadne i vedske astrologije je Richard Houck, sa svojom izvrsnom knjigom o predikcijama kada će osoba umrijeti - za što su nužni točni podatci o vremenu rođenja, tako da je u knjizi svaka karta provjerena i rektificirana.

Vedska astrologija ima cijeli niz tablica i kombinacija za rektifikaciju vremena rođenja koje su rijetko kojem zapadnom astrologu poznate.

Šteta što više nema literature o harmonicima u zapadnoj astrologji, jer je ona pokušaj kopiranja Divizionalnih karata u Vedskoj astrologiji.

No - ovo nije bila tema posta nego:

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji s obzirom na danu kartu, položaje planeta u karti (dakle u znaku) te aspektima koje međusobno tvore - čisto za vježbu.

ja bi voljela da mogu pomoci..al se tu ne snalazim..steta sto nas nema vise na forumu pa da mozemo komentarisati..nisam strucna daati komentar na tu kartu bez vremena rodjenja

Nivo: Uzdiže se na forumu / 196 postovi

Objavljeno: subota, 14.4.2018 / 20:18

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Ta baka he rodaka od moga pokojnog tate.. i stvarno je zlocasta osoba.. nije joj prvi put da udari necijeg psica.. jos je jednoj dijevojcici u dvoristu ispred zgrade udarila psica.. ja zaista ne bih mogla ni pomislit a kamoli udarit bilo koju zivotinju.. ma ni ljude a kamoli zivotinju..

Vijeruj mi i doga bi se prepala ove bake koliko je losa osoba a sin joj svestenik.. moja cukica je mali veseljak i skakuce kao zecic.. Havanezer Bishon je duga dlaka.. ma za nju bih sve podnijela.. nemogu opisati koliko je jadno izgledala kad se prepala.. ona je stara nepunih 8 mijeseci i samo bih se igrala a ona nju da udari.. ne ne ne.. to je zlo cisto. To sa ogledalom bi bilo dobro jer sam blokirala njen broj da me nemoze zvati. Zove i po 8-10 puta na dan.. nekad u jednom satu nazove 6 puta i izbaci me iz takta da se rasplacem.

Occultapassionbez kartona

Occultapassion

Vrbovec

Croatia

Nivo: Novajlija na forumu / 5 postovi

Objavljeno: petak, 20.4.2018 / 23:25

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Citiran post

Butterflies je napisao:

Ta baka he rodaka od moga pokojnog tate.. i stvarno je zlocasta osoba.. nije joj prvi put da udari necijeg psica.. jos je jednoj dijevojcici u dvoristu ispred zgrade udarila psica.. ja zaista ne bih mogla ni pomislit a kamoli udarit bilo koju zivotinju.. ma ni ljude a kamoli zivotinju..

Vijeruj mi i doga bi se prepala ove bake koliko je losa osoba a sin joj svestenik.. moja cukica je mali veseljak i skakuce kao zecic.. Havanezer Bishon je duga dlaka.. ma za nju bih sve podnijela.. nemogu opisati koliko je jadno izgledala kad se prepala.. ona je stara nepunih 8 mijeseci i samo bih se igrala a ona nju da udari.. ne ne ne.. to je zlo cisto. To sa ogledalom bi bilo dobro jer sam blokirala njen broj da me nemoze zvati. Zove i po 8-10 puta na dan.. nekad u jednom satu nazove 6 puta i izbaci me iz takta da se rasplacem.

Iz vlastitog iskustva znam da ti rodbina može biti najgori neprijatelj, naročito ako imaš takvu zlu osobu kraj sebe. Imam i ja jednu takvu koju su zvali "Đavo u ljudskom tijelu". Naziv sve govori.

Čitajući ovo, stavi veće ogledalo ili više njih da sve što ona misli - njoj se vrati. Pa ako bude dobro mislila i to će joj se vratiti.

Nemoj dozvoljavati da te netko psihički i emotivno iscrpljuje. Znam - lako reći - teško napraviti.

Razmisli malo o sebi, ti si sebi ipak najvažnija.

Ako ti dođe lupat na vrata - ignoriraj. Zovi je u 2 ujutro da joj kažeš - ej, sjetila sam se da ti kažem nisam te danas čula jer sam bila gluha.

Okreni igru i vrati istom mjerom. Sigurno ima nešto što nju najviše nervira - a to je - kada je ignoriraš.

Stoga - Ignoriraj, stavi ogledala, a pokuša li ti još jednom udariti psa - pa ono .... ja znam što bih ja napravila. Posudila pitbula na par dana, ili Cane corso ili takvog nekog molosa :) :) - rekla bih - gle teta (ili što ti je već) kakvog malog slatkog peseka sam dobila na nagradnoj igri ! Sad ću ih obojicu zajedno šetat.

Vidim da imaš tu na forumu prijatelje, i podršku, stoga glavu gore :)

Nivo: Uzdiže se na forumu / 196 postovi

Objavljeno: subota, 21.4.2018 / 6:59

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Ljudi na forumu su normalni da ne povijerujes koliko su prizemni ljudi.. puni razumijevanja a sto je najsimpaticnije sve neke dobrice..
Ja nemogu setat moju cukicu.. ali zato placam osobu da je izvodi u setnju i svaki je dan kupam. Kuham joj kao da je ljudsko bice.. ona mi je sve dto imam..

Baka je presla granicu.. blokirala sam joj broj i neotvaram. Nek se nekom drugim popne na leda ja vise ne migu i ne zelim da joj lose reknem. Neka to drugi urade ali sam ogledalo narucila kod staklara... pa nek onda dode. .
Njoj treba one pse sa ulice pred vrsta da je malo dozovu pameti...

Nivo: Novajlija na forumu / 8 postovi

Objavljeno: utorak, 21.8.2018 / 21:20

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Pozdrav svima. Počela sam da iščitavam forum i mogu vam reći da mi je jako drago na koji način međusobno komunicirate, i kako je svako spreman da da savet. Ja polako čituckam astrološke tekstove, ali imam puno rupa u znanju.
Naime, postaviću svoj natal i pokušaću malo sa tumačenjem. Za početak ću uzeti ovog mog ludog merkura i sve ove kvadrate koje pravi i mogu vam reći da mi donosi poprilično problema u životu. Umem biti agresivna na rečima, netolerantna i jako brzopleta. No, astrologija mi pomaže da korigujem dosta toga. Često upadam ljudima u reč i imam preveliki ego (mars u lavu u prvom polju), detaljista sam i hronično nezadovoljna sobom. Nikada nemam dovoljno samopouzdanja, pa recimo da za to krivim mesec u devici, ali opet da nije njega sve ove planete u ovnu napravile bi mi haos. Volela bih da me neko posavetuje po pitanju karijere jer u septembru, ako sve bude kako treba završiću master iz antropologije i očuvanja kulturnog nasleđa, a želim da se fokusiram na ljudske resurse i primenjenu psihologiju. Možda sam promašila temu, ali ako neko može da mi pomogne oko toga da li se krećem u dobrom smeru, bila bih jako zahvalna. Trenutno sam u inostranstvu i želela bih ovde da ostanem i radim posao u struci, a tranzitni saturn mi dusu uzima jer radim posao koji nikako ne volim, evo već skoro godinu dana.

Anikabez kartona

Anika

Serbia

Nivo: Nova nada foruma / 14 postovi

Objavljeno: sreda, 22.8.2018 / 20:28

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Ovde jedan stari ucesnik foruma, ovaj profil mi je ustupila sestra od tetke koja je jednom postavila horarno pitanje i hvala Cicimici za odgovor.
Da ne detaljisem oko aspekata...
Veoma si detaljna i studiozna osoba, radoznao um koji je sklon perfekcionizmu, sve sto se izucava mora se izuciti savrseno. Mozda je zato bas Antropologija izbor, bavi se prosloscu, dakle sve je vec cinjenicno jasno, samo se cinjenice istrazuju. Za psihologiju moras imati jacu 8 kucu, dublji uvid u psihu i ljudske duse. Imas taj dobar Saturn u 8 kuci, ali imas i kvadrat Merkura i Marsa, i kvadrat Marsa i Sunca. Nikakvi autoriteti ne dolaze u obzir, pravis teatar i dramu i to veoma bucno, nekad si i bezobrazna u svojoj brzopletosti, povrijedis ljude...a psihologija je nesto sasvim drugacije. Autoritet je tvoj pacijent. Nema teatra i brzanja. Ne smijes ih povrijediti. Ali da te zanima, zanima te i te kako. Kako da spoznas sve te tajne ljudske psihe ali ne u svrhu lijecenja, tebe zanima svrha same ljudske psihe.Ti bi dusu dala da to sve istrazis. Ljudske price, drame, reakcije, uzrok i posljedica. Mozda ponekad i manipulacija, sa svim tim znanjem. Nisi bas zaljubljena u psihologiju radi pomaganja ljudima ( jer Saturn ima dobar aspekt sa Merkurom u 10 kuci). Drzis se svojih cvrstih obrazaca, a dodatno zelis da istrazis sve ono sto moze posluziti tebi i tvojim interesima. Mozda sam i ja drska, ali ja to tako tumacim, ove aspekte.
Sto se tice posla, prati tranzite Saturna i Jupitera, Jupiter ti je vladar 6 kuce i kada udje u 6 kucu, svoju kucu, mislim da ce i tebi krenuti bolje. Dotle te Saturn uci zivotnim lekcijama, a svaki Mars u Lavu te lekcije grozno podnosi.
Toliko od mene.

Nivo: Novajlija na forumu / 8 postovi

Objavljeno: sreda, 22.8.2018 / 21:09

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Hvala draga Anika. Potpuno si u pravu, a vrlo često umem biti manipulativna, ali jako se trudim da kontrolisem tu svoju osobinu. Nažalost, najčešće sam manipulativna prema ljudima koje najvise volim, a prema ostalima vrlo objektivna i korektna. U pravu si i za psihologiju, problem je trenutno posao i nekako se moram fokusirati na nešto primenjivo, tako da je odluka pala na ljudske resurse. Meni solarni merkur prolazi kroz desetu tako da se nadam da ove godine moze da bude nesto. U jednom trenutku sam razmisljala i da neko vreme budem stjuardesa, a to bi se lepo uklopilo u ovu simboliku seste kuce, ali opet to je samo privremeno rešenje. Hvala još jednom. Pozdrav

Nivo: Novajlija na forumu / 8 postovi

Objavljeno: sreda, 22.8.2018 / 21:11

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Jaoj, pa meni jos malo jupi dolazi u sestu, sreca najveca ....

Anikabez kartona

Anika

Serbia

Nivo: Nova nada foruma / 14 postovi

Objavljeno: sreda, 22.8.2018 / 21:17

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Mislim da si ti to vec i znala, zar ne?

Nivo: Novajlija na forumu / 8 postovi

Objavljeno: sreda, 22.8.2018 / 21:20

Tema: Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Trebala mi je potvrda, mesecak me uvek baca u sumnju.

  • POSLJEDNJE AŽURIRANE TEME
  • NOVE TEME
  • NAJPOPULARNIJE
  • MOJE TEME
  • UKLJUČEN U
  • PRAĆEN

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Proricanje iz graha

Brida, petak, 24.8.2018 / 18:05

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Gledanje u kavu

Brida, sreda, 22.8.2018 / 18:22

Dobro jutro

Cicimici, ponedeljak, 20.8.2018 / 15:03

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Geomantija

bajaderica, subota, 23.6.2018 / 12:05

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Radi li netko ovdje uopće?

Cicimici, nedelja, 12.9.2021 / 23:36

Pitanje za horarnu kartu

Wonderwoman28, utorak, 17.8.2021 / 10:45

Uspjeh na falultetu?

Albert, nedelja, 23.9.2018 / 18:46

Horarna astrologija - učilica

Wonderwoman28, sreda, 25.8.2021 / 16:04

Tranzitni Neptun kvadrat MC/IC

Cicimici, ponedeljak, 4.6.2018 / 20:29

Korak po korak

Anika, četvrtak, 23.8.2018 / 10:46

Kako će mi biti na novom poslu

Cicimici, subota, 19.5.2018 / 16:41

Diskusija o natalnim aspektima i iskustva

Wonderwoman28, nedelja, 15.8.2021 / 8:23

Pravila gledanja, tumačenja i analiza

Marc, sreda, 16.5.2018 / 14:14

Horarna astrologija posao

Cicimici, sreda, 16.5.2018 / 0:42

Fiksne zvijezde

Atina123, sreda, 16.5.2018 / 12:23

Nedeljni horoskop 23.4 do 30.4

Butterflies, nedelja, 29.4.2018 / 9:12

Saturn

Butterflies, utorak, 24.4.2018 / 22:57

Retrogradni Merkur 2018

Cicimici, sreda, 21.3.2018 / 21:00

Analize začeća, trudnoće i porođaja

Cicimici, petak, 23.2.2018 / 8:30

Brojevi i zanimanje

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 17:19

Kućni broj u numerologiji

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:46

Što osobni broj govori o vama

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:43

Ljubavna Numerologija

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:40

Numerološko slaganje sa partnerom

Cicimici, četvrtak, 15.2.2018 / 9:35

Horarna - pitanja ljubavi i braka

Igor Igor, sreda, 16.11.2016 / 23:52

Horarna astrologija - brza pitanja i odgovori

Marc, ponedeljak, 21.11.2016 / 9:16

Horarna astrologija - Vježbaonica

Igor Igor, nedelja, 20.11.2016 / 23:01

Brak u natalnoj karti

Cicimici, petak, 1.12.2017 / 15:05

Ponašanje i tip ličnosti u astrologiji

Wonderwoman28, subota, 21.8.2021 / 12:30

Tradicionalna astrologija - Brak (Lily, Rafae...

Igor Igor, subota, 3.9.2016 / 12:14

Sinastrija

Mihica3, petak, 24.11.2017 / 13:24

Solarni horoskop

lalafo, nedelja, 4.6.2017 / 14:25

Samo tako poruke

Cicimici, nedelja, 19.8.2018 / 10:21

Povijest tradicionalne A. - Partnerstva i bra...

Marc, utorak, 24.1.2017 / 14:52

Astro dnevnik

vratanca27, petak, 17.3.2017 / 16:23

Obične karte

Igor Igor, sreda, 17.2.2016 / 9:09

Fortuna - točka sudbine

Cicimici, ponedeljak, 5.3.2018 / 20:40

Četvrta kuća natalne karte

Igor Igor, ponedeljak, 5.9.2016 / 9:16

Profekcije

Igor Igor, petak, 23.12.2016 / 0:54

Tranziti - teorija i osnove

bubi28, utorak, 13.6.2017 / 20:10

Numerološke godine

Igor Igor, utorak, 20.12.2016 / 23:56

Horarna astrologija

Igor Igor, sreda, 23.12.2015 / 0:00

Mjesec i ličnost

Igor Igor, ponedeljak, 7.11.2016 / 11:22

Anđeoske karte

Igor Igor, četvrtak, 2.6.2016 / 0:56

Pravila i propisi
Registrujte se